Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szkoła Wiedźmina IRL w Polsce zamknięta z powodu powiązań politycznych

Jeśli nie wiesz, prawdziwe życie Wiedźmin Szkoła istnieje i działa w Polsce od siedmiu lat. Stworzona przez organizatorów wydarzenia 5 Żywiołów (5 Żywiołów po polsku), Szkoła Wiedźmina powstała w 2015 roku i od tego czasu przeszkoliła ponad 3000 Wiedźminów, którzy twierdzą, że zabili 2841 potworów. Myślę, że zostało to zrobione dobrze.

Szkoła pozwoliła uczestnikom przeżyć ekscytujące przygody inspirowane Wiedźminem, jednocześnie poznając znaczenie walki, magii, przyjaźni i poświęcenia. Ale jeśli myślisz: „To brzmi jak spełnienie marzeń, zapisz mnie”, mam złe wieści. Szkoła Wiedźmina jest oficjalnie zamknięta.

Uważamy, że Ciri Wiedźmina potrzebuje i zasługuje na własną grę. Sprawdź nasze powody poniżej.

Szkoła Wiedźmina po raz ostatni zamknęła swoje podwoje po podpisaniu umowy z Red Projekt CD, który pozwolił im używać znaku towarowego Wiedźmin, wygasł. Wypowiedzenie wydaje się być politycznie obciążone.

5 Elements oskarżyło CD Projekt Red o rozwiązanie umowy z powodu zaangażowania pracowniczki Ani Wawrzyniak w konserwatywną katolicką organizację Ordo Luris. Grupa jest przeciwna równości płci, a także jest przeciwna LGBTQ+ i przeciw aborcji. Ania Wawrzyniak jest żoną założyciela 5 Elements Dastina Wawrzyniaka, który potwierdził w Opublikowano na Facebooku Jego żona Anya pracowała w kancelarii w latach 2017-2019 jako prawnik.

Jak wynika z wpisu podpisanego na Facebooku wspólnie z Dastinem i jego bratem Dominikiem, Ania odeszła z firmy, by współpracować z Ordo Luris nad „mechanizmami prawnymi wprowadzenia i realizacji obowiązku szczepień oraz potencjalnymi konsekwencjami jego nieprzestrzegania oraz projektem ustawy kryminalizacji nielegalnej aborcji”.

Duet twierdzi, że Anya nie była związana ze Szkołą Wiedźmina od dwóch lat, a później mówi: „To jest prywatna domena naszego pracownika”. […] Dlatego jako firma pozostajemy stale apolityczni i nie damy się szantażować badaniem naszych pracowników i ocenianiem ich własnych działań”.

Biorąc pod uwagę zrozumiałe masowe oburzenie w odpowiedzi na możliwe odwrócenie Roe v. Wade W Stanach Zjednoczonych nie jest niespodzianką, że CD Projekt Red chciał zrazić markę Wiedźmina od osób o poglądach antyaborcyjnych. Od tego czasu 5 Elements twierdzi, że stworzy zupełnie nowe i oryginalne doświadczenie LARP.