Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sześć nowych przypadków Covid-19 zgłoszonych w Wiktorii, gdy zbliża się przedłużenie blokady | 1 news

Victoria miała sześć nowych, lokalnie nabytych przypadków Covid-19 jako rozszerzenie stanu blokady „wyłącznika” i prawdopodobnie zostanie to ogłoszone dzisiaj.

Twoja playlista zostanie załadowana po tej reklamie

Aktualizacja zaplanowana jest na siedmiodniowe zamknięcie, które obecnie ma się zakończyć w piątek, dziś po południu. Źródło: 1 NEWS


Nowe infekcje zwiększają obecną epidemię do 60.

Liczba testów wciąż rośnie, z 51 033 w ciągu 24 godzin do północy, jak również z 20 585 dawkami szczepionek.

Władze stanowe i urzędnicy ds. zdrowia podobno dyskutowali o opcjach w nocy, rozważając przedłużenie siedmiodniowej blokady, która ma wygasnąć jutro.

Coraz częściej pojawiają się również głosy wzywające do złagodzenia ograniczeń na obszarach regionalnych.

Dzwony alarmowe rozbrzmiewają po tym, jak nowo zidentyfikowany przypadek Covid-19 podróżował między Wiktorią a Nową Południową Walią i pojawiły się dowody transmisji od „dziwnego do dziwacznego”.

Liczba miejsc ekspozycji związanych z epidemią osiągnęła 351 i obejmuje stacje benzynowe w kraju w Wallan, Euroa i Glenrowan.

Lider testów na Covid-19, Jeroen Weimar, powiedział, że w ostatnim wybuchu epidemii 54 osób, które zaraziły się wirusem w wyniku „przejściowego kontaktu”, było od czterech do pięciu przypadków.

„Oni nie znają swoich imion, co bardzo różni się od tego, co widzieliśmy wcześniej” – powiedział wczoraj dziennikarzom Weimar.

Minister zdrowia Martin Foley powiedział, że zwiększona infekcja i szybsze rozprzestrzenianie się indyjskiego wariantu zadziałają przy decyzji o przedłużeniu blokady.

„To jeden z dowodów dla głównego oficera zdrowia [Brett Sutton] Starannie zważy swój zespół”.

W dzisiejszym oświadczeniu Sutton opisał nowy wariant jako „absolutną bestię”.

„Opisałem tego wirusa jako absolutną bestię, ponieważ poruszał się szybciej niż jakikolwiek inny szczep, z którym mieliśmy kontakt, i widzimy transmisję w ustawieniach i warunkach, których wcześniej nie widzieliśmy” – powiedział.

„Oznacza to, że musimy ponownie zbadać miejsca narażenia – ponad 300 z nich – z myślą o tym szczepie zakaźnym. Nie możemy lekceważyć wagi tego wyzwania.

READ  Błąd selekcji utrzymuje się w przypadku złożonej i wysokiego ryzyka PCI

„Próbujemy zrobić coś, czego nikt wcześniej nie musiał robić – pozbyć się najtrudniejszych zmiennych, jakie kiedykolwiek widzieliśmy – i robimy to z dość wrażliwą populacją.

„Jeżeli pozwolimy temu szczepowi na niekontrolowane rozprzestrzenianie się, jak w innych krajach, umrze o wiele więcej osób”.

Zespół zdrowia publicznego profesora Suttona mocno skłaniał się ku zaleceniu przedłużenia blokady, zgodnie z doniesieniami mediów, gdy ministrowie wyższego szczebla rządu zebrali się wczoraj wieczorem na odprawie na wysokim szczeblu.

Rzeczniczka rządu stanowego odmówiła potwierdzenia szczegółów AAP, ale ostateczna rozmowa telefoniczna może zostać zaplanowana już dziś rano.

Alarmujące rozprzestrzenianie się indyjskiej formuły skłoniło również władze do zachęcenia odwiedzających 14 centrów handlowych w Melbourne w ciągu ostatnich dwóch tygodni do przystąpienia do testu.

„Chcemy teraz rozpocząć osuszanie bagna, aby zobaczyć, co tam jest”, powiedział Weimar.

„Czy jest ktoś jeszcze, kogo nie złapaliśmy? Czy jest ktoś jeszcze, kto nie został złapany przez miejsca narażenia?”

Obecnie jest 4800 bliskich kontaktów głównych, z czego 75 procent powraca z wynikiem negatywnym.

Pojawia się, gdy wiktoriańscy pracownicy opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi będą mogli przejść na listę oczekujących w 10 centrach szczepień w całym stanie od środy w ramach pięciodniowej kampanii.

Pasy ekspresowe będą otwarte wyłącznie dla pracowników opieki nad osobami starszymi i osób niepełnosprawnych w godzinach od 9:00 do 16:00 (czasu lokalnego), a pracownicy muszą okazać dowód zatrudnienia.

Pojawia się na piętach trzykrotnego wybuchu epidemii Arcare Maidstone, który jest obecnie genetycznie powiązany z wyciekiem kwarantanny hotelowej w Australii Południowej, ujawniając luki w szczepieniach prywatnej opieki nad osobami starszymi między pracownikami a mieszkańcami.

We wczorajszych szacunkach Senatu stwierdzono, że mniej niż 10 procent pracowników domów opieki w Australii zostało zaszczepionych podczas wizyt rządu federalnego.

READ  COVID-19: Przyrost masy ciała może być związany z szybszym osłabieniem odporności — badania