Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szef Pucharu Świata w rugby 2023 zawieszony w związku z zarzutami o korupcję

Odsunięcie Claude'a Atchera ze stanowiska Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Turnieju zostało wsparte przez World Rugby.

Brian Lennon / Getty Images

Odsunięcie Claude’a Atchera ze stanowiska Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Turnieju zostało wsparte przez World Rugby.

Francuski rząd aresztował człowieka odpowiedzialnego za przyszłoroczny Puchar Świata w Rugby po tym, jak skargi na jego „zarządzanie terroryzmem” doprowadziły do ​​śledztwa w sprawie rzekomej korupcji.

Odsunięcie Claude’a Atchera ze stanowiska Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Turnieju zostało wsparte przez World Rugby.

Francuska minister sportu, Amelie Odea Castera, powiedziała, że ​​rząd „musi działać szybko” po tym, jak w raporcie zidentyfikowano „niepokojące praktyki administracyjne” i „naruszenia uczciwości finansowej” we francuskiej grupie interesu publicznego w 2023 r. Powiedziała, że ​​​​Atcherowi grozi postępowanie dyscyplinarne, które może prowadzić do jego zwolnienie.

Akcja rządu ma miejsce na tydzień przed tym, jak Atcher i Bernard Laporte, szef francuskiej drużyny rugby, mają wystąpić w osobnej sprawie korupcyjnej.

Czytaj więcej:
* Faf de Klerk przegrywa, ponieważ pokonany Springboks zmienia drużynę w drugiej grze Wallabies
* „Nie biorę tego do siebie”: Kapitan All Blacks Sam Cane wzrusza ramionami z innego miejsca
* All Blacks spadną na szóste miejsce w światowym rankingu rugby, jeśli zostaną pokonani w Hamilton

L’Equipe opublikowało pierwotne zarzuty znęcania się, powołując się na pracowników, którzy wypowiadali się pod warunkiem zachowania anonimowości. 66-letni Atcher rzekomo powiedział pracownicowi: „Ty brudny mały idioto”.

Podobno opisał innego pracownika jako „biedny nonsens”. Trzeci pracownik porównał Achera do Probespierre’a, francuskiego przywódcy rewolucji, który nadzorował Wielki Terror lat siedemdziesiątych XVIII wieku. „Każdego ranka zastanawialiśmy się, kto odetnie mu głowę”, powiedział pracownik L’Equipe, który powiedział, że Thatcher, były zawodnik, „stracił kontakt z rzeczywistością” i zaczął postrzegać siebie jako „wszystko mocne”.

L’Equipe twierdził również, że Usher zapłacił dziesiątki tysięcy euro w rachunkach, zamawiając taksówki na własny użytek. Wycieczki, rzekomo finansowane z budżetu Pucharu Świata, obejmowały zabranie jego rodziny na dworzec kolejowy, kiedy odwiedzali swój drugi dom w Alpach, oraz odwiezienie Achera do lekarza ortopedy. Atcher zaprzeczył przestępstwom finansowym i zastraszaniu.

READ  NHL powinien być świadomy zasad COVID-19 w Pekinie

Odea Castera powiedziała, że ​​jej raport na temat zarzutów L’Equipe potwierdza zarzuty, że jego wyrok wywołał strach i nie przestrzegał zasad finansowych.

„Raport identyfikował problemy związane z naruszeniem uczciwości ekonomicznej i finansowej oraz podkreślał… cierpienie pracowników, a co za tym idzie zagrożenia psychologiczne i społeczne” – powiedział Odea Castera. Dodał, że zarządził sporządzenie drugiego raportu w celu ustalenia, czy popełniono przestępstwo.

Światowa Liga Rugby oświadczyła w oświadczeniu, że „w pełni popiera” działania podjęte przez francuski rząd.

Laporte, który jest również wiceprezesem globalnej firmy rugby, stoi w obliczu sześciu zarzutów związanych z jego kontaktami z Mohamedem El Tradem, właścicielem Montpellier i którego firma sponsoruje drużynę narodową. Altrad jest sądzony m.in. za „czynne przekupstwo osoby pełniącej służbę publiczną”. Obaj mężczyźni zaprzeczyli wszystkim stawianym im zarzutom.

– Tamiza, Londyn