Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szef JPMorgan ostrzega przed nadchodzącym „huraganem” gospodarczym

Szef JPMorgan ostrzega przed nadchodzącym „huraganem” gospodarczym

Jdzień dobry. Detaliści ostrzegają, że ceny żywności gotowej do spożycia rosną w najszybszym tempie od dekady, ponieważ sklepy przenoszą wyższe koszty na klientów.

Inflacja żywności w sklepach wzrosła w maju do 4,3 procent, według British Retail Consortium, najwyższego od 2012 roku.

Helen Dickinson, dyrektor naczelna BRC, powiedziała, że ​​wzrost cen „pogorszy się, zanim stanie się lepszy”, dodając: „Przy tak niewielu oznakach, że obciążenie kosztami detalistów zmniejszy się w najbliższym czasie, pozostawiają oni niewielkie pole manewru”. tych, których łańcuchy dostaw ucierpiały w wyniku przestojów w Chinach i wojny na Ukrainie”.

5 rzeczy na rozpoczęcie dnia

1) Ryzyko funta szterlinga toczące się pośród niepewności polityki Przyszłość Sterlinga nie wygląda różowo, ponieważ duży bank z Wall Street twierdzi, że stoi w obliczu kryzysu egzystencjalnego

2) Europa zbliża się do kryzysu energetycznego, gdy Kreml odcina dostawy gazu do Shell Brytyjska firma traci dostęp do rosyjskiego paliwa po odmowie zapłaty w rublach

3) Gra obwiniania linii lotniczych i ministrów wybuchła, aby uchylać się od odpowiedzialności za chaos podróży Urlopowicze po raz kolejny doświadczają zamieszania na brytyjskich lotniskach w połowie semestru

4) Nowy szef regulatora konkurencji zleciał na spadochronie po wypowiedzeniu wojny zabłąkanym stacjom benzynowym Markus Bukrink, były partner dużej firmy doradczej, dołącza do Rady Dyrektorów Urzędu ds. Konkurencji i Rynków

5) Aktywista miliarder Nelson Peltz dołącza do rady dyrektorów Unilever Gigant FTSE 100 będzie współpracował z Peltzem w sprawie strategii pośród rosnącej krytyki dotyczącej skupienia się na „celu społecznym”

Co się stało w nocy?

Akcje w Hongkongu spadły w środę wczesnym rankiem, a indeks Hang Seng spadł o 0,35 procent, czyli 75,00 punktów, do 21 340,20.

Shanghai Composite Index spadł o 0,34 procent, czyli 10,93 punktu, do 3,175,50, podczas gdy Shenzhen Composite Index na drugiej giełdzie Chin spadł o 0,30 procent, czyli 5,95 punktu, do 2001,00.

READ  Liderzy G20 handlują w rzymskiej chmurze

Akcje Tokio wzrosły na otwarciu w środę, ignorując spadki na Wall Street.

Indeks Nikkei 225 wzrósł o 0,18 procent, czyli 49,61 punktu, do poziomu 27 329,41 we wczesnych notowaniach, podczas gdy szerszy indeks Topix wzrósł o 0,32 procent, czyli 6,19 punktu, do 1918,86.

Już dzisiaj

  • Wyniki za cały rok: dr Martins
  • Ekonomia: produkcja bmi (Wielka Brytania, USA, UE)Stopa bezrobocia (Unia Europejska)Sprzedaż (bieg)