Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szczęśliwy trzeci raz: Jacinda Ardern odnawia paszport i może wylatuje do Azji

Premier Jacinda Ardern udaje się w poniedziałek za granicę po raz pierwszy od ponad dwóch lat, chcąc powiedzieć dwóm bogatym narodom azjatyckim, że Nowa Zelandia nie jest już fortecą.

Podróż do Japonii i Singapuru jest jej trzecią próbą wyjazdu za granicę od czasu, gdy pandemia Covid po raz pierwszy uderzyła w nasze brzegi – co, jak na ironię, wydarzyło się, gdy Ardern była za granicą podczas swojej ostatniej podróży, w Australii.

Podróż do Europy była w przygotowaniu w 2021 roku, ale musiała zostać odwołana, ponieważ nowe warianty Covid spowodowały spustoszenie, a kolejny lot do Australii został odwołany, gdy Delta ścigała się przez Australię. Zagraniczne względy polityczne oznaczają, że podróż została nieco zmniejszona – mówiło się o tym, w tym o Korei, ale kraj jest obecnie w trakcie transformacji prezydenckiej, co sprawia, że ​​wizyta jest nierozsądna.

Ardern rozmawia z mediami podróżniczymi przed wyjazdem.

Robert Kuchnia / Rzeczy

Ardern rozmawia z mediami podróżniczymi przed wyjazdem.

Ardern będzie spędzać wtorki i środy w Singapurze oraz czwartki i piątki w Tokio, z napiętym harmonogramem każdego dnia.

Czytaj więcej:
* Premier Jacinda Ardern odkłada podróż do Europy do 2022 r.

Premier wyjechała tak dawno, że musiała odnowić paszport dyplomatyczny.

Inni światowi przywódcy podróżowali podczas pandemii, szczególnie w 2022 roku, a niektórzy przeszli izolację po powrocie do swoich krajów. Ardern został skrytykowany za to, że nie podróżował z National.

Ardern powiedziała dziennikarzom w wywiadzie przed lotem, że z radością odizoluje się – do dwóch tygodni w odosobnionym zarządzanym hotelu – ale żadna potencjalna podróż nie uzasadniałaby w pełni, jak długo byłaby w różnych pokojach hotelowych.

Jacinda Ardern ma dwa pracowite dni na parkiecie w Singapurze.

123RF

Jacinda Ardern ma dwa pracowite dni na parkiecie w Singapurze.

„Zawsze byłam gotowa zaakceptować okres izolacji, który byłby wymagany po powrocie, ale także niektóre rynki, które chcielibyśmy odwiedzić, niekoniecznie były otwarte na odwiedzenie jego lokalizacji lub granice, które miały na nie wpływ, były również zamknięte” – powiedział.

„Mogliśmy upewnić się, że naprawdę możemy usprawiedliwić okres, w którym mogło to oznaczać, że wypadłem z biznesu, trafiając na wiele pozycji”.

Powiedziała, że ​​nowe znaczenie wezwań Zoom i tym podobnych oznaczało, że faktycznie czuła się bardziej związana z niektórymi częściami świata niż przed pandemią.

Nawet ten lot może zostać zamknięty przez Covid-19. Singapur i Japonia wymagają negatywnych testów, aby wejść do kraju – Japonia jest tak surowa, że ​​nawet słaby wynik poprzedniej infekcji spowoduje, że zostaniesz zbanowany. Sama Ardern nie miała jeszcze Covid, więc może wylądować w Auckland lub Singapurze, nie mogąc podróżować do następnego miejsca docelowego.

Ostatnia podróż Jacindy Ardern odbyła się w lutym 2020 roku na Fidżi i Australii.

rzeczy

Ostatnia podróż Jacindy Ardern odbyła się w lutym 2020 roku na Fidżi i Australii.

Jej biuro zostało uderzone przez firmę Omicron, co wymagało spóźnionej zmiany personelu, który z nią podróżował.

Sekretarz ds. Handlu Damian O’Connor przyjeżdża w podróż, co stanowi opcję poparcia zagranicznych zobowiązań, gdyby Ardern ucierpiał.

Ta możliwość opóźnień i odwołań dodaje premierom, z którymi borykają się od lat premierzy – samoloty Sił Powietrznych wykorzystywane do tego typu podróży są podatne na awarie i muszą zatankować w Australii, zanim dotrą do Singapuru.

Wiadomość: Nowa Zelandia otwarta

Ardern spotyka się z premierami Singapuru i Japonii, jak to jest w zwyczaju na takich wyjazdach.

Podczas tych spotkań premier będzie mówił o kwestiach krytycznych dla Nowej Zelandii, w szczególności Transpacyficznej Umowie Handlowej (CPTPP) i odporności łańcucha dostaw, biorąc pod uwagę, że Singapur był ważnym ośrodkiem dla Nowej Zelandii podczas pandemii.

Z USA poza CPTPP, Japonia jest największą gospodarką i graczem w porozumieniu – ale Ardern powiedział, że perspektywa powrotu USA będzie prawdopodobnie jednym z głównych problemów.

„To, co chcemy zrobić, to oczywiście omówienie niektórych innych interesów w tej ważnej umowie handlowej. Myślę, że to jest to, gdzie ostatecznie chcesz spojrzeć, jeśli chodzi o ich aspiracje biznesowe w naszym regionie” – powiedział Ardern.

Premier będzie promował Nową Zelandię w Japonii.

Shoji Kageyama/AFP

Premier będzie promował Nową Zelandię w Japonii.

To może okazać się trudne, ponieważ wyjście USA z umowy znacznie ułatwiło Ardern podpisanie Nowej Zelandii, zmniejszając presję na kontrowersyjne klauzule dotyczące narkotyków, którym Partia Pracy sprzeciwiała się w przeszłości.

Żaden z liderów nie podziela zbytnio polityki Ardern, zarówno z prawicy, jak i, w przypadku Singapuru, z partii, która nigdy nie była poza władzą.

Ale jest mało prawdopodobne, aby spowodowało to duże tarcia, ponieważ podróż jest tak skoncentrowana na handlu i gospodarce.

Ardern chce powiedzieć tym dwóm bogatym krajom, że Nowa Zelandia jest bardzo otwarta na biznes i turystykę.

Japonia jest trzecią co do wielkości gospodarką na świecie, a gospodarka Singapuru jest ogromna jak na swój rozmiar. Są już czwartym i piątym największym partnerem handlowym Nowej Zelandii, kupują dużo naszego jedzenia, podczas gdy my kupujemy dużo japońskich samochodów.

Oba kraje zawarły umowy o zniesieniu wiz z Nową Zelandią, co oznacza, że ​​turyści będą mogli wjechać od 1 maja bez okresu izolacji, chociaż rząd nie wierzy, że oznaczałoby to natychmiastowy powrót 160 000 turystów, którzy odwiedzili Nową Zelandię z w tych krajach w latach poprzedzających epidemię.

Ardern zabierze ze sobą grupę liderów biznesu i kilkakrotnie pojawi się w lokalnych mediach w obu krajach, zasiadając do wywiadu dla BBC World.

Ma nadzieję, że względny sukces Nowej Zelandii w walce z Covid-19 jest częścią ponownego przyciągnięcia turystów, zauważając, że 71 procent Singapurczyków słyszało jakieś wiadomości na temat reakcji, a trzy czwarte z nich wyrobiło sobie „bardziej pozytywny” pogląd na temat Nowa Zelandia w wyniku wiadomości.

„Dla nas jest to okazja do rozmowy o tym, że Nowa Zelandia jest otwarta” – powiedział Ardern.

Nie sądziłeś, że obecny wzrost Omicron zaszkodzi temu obrazowi, ponieważ tak wiele krajów przetestowało Omicron, a planowanie większości lotów i tak zajęło miesiące.

„W niektórych analizach widać, że to, co ludzie zabrali, to nie tylko to, czy Nowa Zelandia jest bezpiecznym środowiskiem tu i teraz… ale to, co z niej wydobyli, to wartości, które Nowa Zelandia miała. ludzi, którzy troszczą się o innych, a to naprawdę ważne przesłanie, które trzeba przekazać innym”.

„Przyjedź do Nowej Zelandii, a przeżyjesz wspaniałe wrażenia, ponieważ dbamy o naszych ludzi i tych, którzy nas odwiedzają”.

READ  Premier Wysp Salomona upomina Nową Zelandię i Australię z powodu budzącego obawy paktu bezpieczeństwa z Chinami