Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

System zdalnego monitorowania wyników zgłaszanych przez pacjentów poprawił jakość życia po THR i TKR

System zdalnego monitorowania wyników zgłaszanych przez pacjentów poprawił jakość życia po THR i TKR

05 września 2023 r

1 minuta czytania


Ujawnienia: Steinbeck nie dokonał żadnych istotnych ujawnień finansowych. Odpowiednie ujawnienia finansowe pozostałych autorów można znaleźć w badaniu.

Nie mogliśmy przetworzyć Twojej prośby. Spróbuj ponownie później. Jeśli problem nadal występuje, skontaktuj się z obsługą [email protected].

Główne gniazda:

  • Zdalne monitorowanie wyników zgłaszanych przez pacjentów powiązano z poprawą jakości życia i zmęczeniem po THR i TKR.
  • Należy ocenić opłacalność interwencji.

Z opublikowanych wyników wynika, że ​​system zdalnego monitorowania służący do zbierania informacji o wynikach leczenia pooperacyjnego zgłaszanych przez pacjentów powiązał z poprawą jakości życia i zmęczeniem po całkowitej alloplastyce stawu biodrowego i kolanowego.

Aby określić skuteczność zdalnego monitorowania wyników zgłaszanych przez pacjenta (PROM) w porównaniu ze standardową opieką, autorzy przeprowadzili wtórną analizę randomizowanego badania klinicznego, w którym wzięło udział 3697 pacjentów, którzy przeszli pierwotną całkowitą alloplastykę stawu biodrowego i 3110 pacjentów, którzy przeszli pierwotną całkowitą alloplastykę stawu kolanowego . Następnie pacjentów podzielono na grupę interwencyjną (n = 1564 THR; n = 1545 TKR) lub grupę kontrolną (n = 1854 THR; n = 1843 TKR).

Lekarz na komputerze ze zdjęciami przed sobą
Zdalne monitorowanie pooperacyjnych EG wiąże się z poprawą jakości życia i zmęczeniem po THA i TKA. Obraz: Adobe Stock

W przypadku pacjentów z grupy interwencyjnej PROM zbierano 1, 3 i 6 miesięcy po operacji. Według badania system monitorowania PROM ma za zadanie ostrzegać pielęgniarki szpitalne o krytycznych ścieżkach powrotu do zdrowia w oparciu o wcześniej ustalone progi punktacji PROM. Inne wyniki, w tym przyjęcie do szpitala, wypis, wydanie piątego poziomu EuroQol-5D (EQ-5D-5L), europejska ocena jakości życia (EQ-VAS), jakość życia związana ze stanem zdrowia (HRQoL), zmęczenie i depresja, były następujące: określono. Dane zebrano od obu grup od wartości wyjściowych do roku po operacji.

READ  24-letni mężczyzna zmarł po tym, jak powiedziano mu, że badanie zmian skórnych będzie kosztować 65 funtów

Ogólnie rzecz biorąc, pacjenci z grupy interwencyjnej, którzy przeszli THR, wykazali „znacznie lepsze” wyniki we wszystkich skalach z wyjątkiem EQ-5D-5L, a pacjenci z grupy interwencyjnej, którzy przeszli TKR, wykazali „znacznie lepsze” wyniki we wszystkich klasach stopniowania niż podczas ceremonii. Pacjenci w grupie interwencyjnej mieli również znacznie wyższy wzrost wyników HRQoL i wskaźników zmęczenia niż w grupie kontrolnej.

„Należy ocenić, czy interwencja jest również opłacalna” – napisali autorzy badania. Doszli do wniosku: „Potrzebne są dalsze badania na temat optymalnych odstępów czasu, ram czasowych i skutków różnych etapów interwencji, zwłaszcza potencjalnego efektu opieki wynikającego z monitorowania i uzupełniających rozmów telefonicznych w oparciu o PROM”.