Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Synspective, Terra Insight ogłasza rozwiązanie do monitorowania EO

Synspective, tokijska firma zajmująca się danymi SAR, oraz londyńska firma Insight Terra Insight podpisały umowę na dostarczanie nowych danych i rozwiązań monitorujących dla przemysłu wydobywczego.

Łącząc opartą na chmurze platformę IoT Insight Terra z modelami analizy danych SAR w górnictwie i podobnych firmach firmy Synspective, obie firmy będą współpracować, aby zapewnić zintegrowany produkt.

Rozwiązanie będzie wymuszać dane z obserwacji naziemnych w czasie zbliżonym do rzeczywistego w celu praktycznego monitorowania i ostrzegania za pośrednictwem satelitów połączonych z czujnikami naziemnymi.

Obecnie Synspective obsługuje satelitę SAR o wysokiej częstotliwości i wysokiej rozdzielczości o nazwie StriX, aby świadczyć usługi zestawów danych wysokiej jakości. Firma ma obecnie trzy satelity na orbicie i planuje mieć konstelację 30 satelitów do końca 2020 roku.

Tymczasem produkt górniczy Insight Terra Tailings Insight jest wdrażany w wielu firmach wydobywczych na całym świecie, zapewniając monitorowanie odpadów poflotacyjnych tam.

Połączenie tych technologii zostanie wykorzystane do monitorowania ruchu i deformacji gruntu, które są wskaźnikami ryzyka potencjalnych awarii m.in. obiektów unieszkodliwiania odpadów, ścian kopalń i zapór wodnych.

Założyciel i dyrektor generalny firmy Synspective, dr Motoyuki Arai„Jesteśmy podekscytowani współpracą z Insight Terra w celu zapewnienia kosmicznego monitorowania infrastruktury krytycznej, takiej jak operacje wydobywcze i tamy poflotacyjne”.

„Dzięki trzecim satelitom StriX i danym in situ pozyskanym przez Insight Terra radykalnie zwiększymy dostępność danych analitycznych dla rzeczywistych zastosowań, aby pomóc zapobiegać potencjalnym katastrofom i je łagodzić. To owocny krok w kierunku stworzenia bardziej odpornego i zrównoważonego świata” poprzez podejście do uczenia się Zbiorcze i oparte na danych”.

Współzałożyciel i dyrektor generalny Insight Terra, Alastair Bovim, Skomentował: „Przestrzeń kosmiczna była ważną częścią spuścizny Insight Terra. Inmarsat, wiodąca na świecie firma zajmująca się satelitami mobilnymi, jest jednym z naszych udziałowców-założycieli i kluczowych partnerów. Przeprowadziliśmy szereg innowacyjnych projektów monitorowania środowiska z Inmarsat i Europejska Agencja Kosmiczna (ESA).

READ  WhatsApp w końcu uruchamia reakcje, które na zawsze zmienią sposób, w jaki wysyłasz wiadomości

„Dodanie danych Synspective Earth Observation stanowi podstawę naszych danych z przestrzeni kosmicznej i możliwości monitorowania oraz jest integralną częścią naszej misji ochrony ludzi i środowiska przed potencjalnymi katastrofami, takimi jak zawalenie się obiektów unieszkodliwiania odpadów kopalnianych w RPA tylko we wrześniu. to we współpracy z Synspective, w tym komunikacja satelitarna i dane z obserwacji Ziemi, Internet rzeczy w czasie rzeczywistym, czujniki i cenne dane naziemne będą dużym krokiem w kierunku tego celu.

Firmy będą początkowo koncentrować się na globalnym przemyśle wydobywczym: Bank Światowy szacuje, że globalna działalność wydobywcza wzrośnie o ponad 500% w nadchodzących dziesięcioleciach w odpowiedzi na globalne zapotrzebowanie na minerały i metale w celu wsparcia globalnej transformacji czystej energii.

Rozwiązanie Tailings Insight, w tym nowe możliwości InSAR, będzie krokiem naprzód dla operatorów górniczych, inwestorów i organów regulacyjnych, którzy chcą monitorować i łagodzić potencjalne katastrofy związane z kopalniami, które mają wpływ na ludzi, społeczności i środowisko.