Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Świętując tydzień po operacji na Boże Narodzenie, ta błyskotliwa przedsiębiorczyni spędza życie na robieniu lepszych biustonoszy dla innych ofiar.

Inspirująca podróż

  • Założycielka i dyrektor generalna AnaOno Intimates, Dana Donofrey, która przeżyła raka piersi, poświęciła swoje życie na robienie biustonoszy dla innych ofiar. Biustonosze piersiowe przeznaczone do mastektomii były jednymi z pierwszych produktów sprzedawanych przez Internet, a nie przez firmę zajmującą się zaopatrzeniem medycznym.
  • Przedsiębiorca niedawno podzielił się swoją szczęśliwą wiadomością o operacji rekonstrukcyjnej, ponieważ poświęciła czas na powrót do zdrowia przed świętami Bożego Narodzenia.
  • Niezależnie od tego, czy wybierzesz operację rekonstrukcyjną, czy nie, ważne jest, aby jak zawsze pamiętać, aby szanować decyzję każdego ocalałego i to, co decyduje się zrobić ze swoim ciałem, aby emocjonalnie i fizycznie przetworzyć i uzdrowić to, przez co przeszli.

Założyciel i CEO firmy Anna Ono Bliscy, ofiara raka piersi, Dana Donofry, poświęciła swoje życie na robienie biustonoszy dla innych ofiar. Projektant mody biustonosze Był to jeden z pierwszych, który został sprzedany przez Internet, a nie przez firmę zajmującą się zaopatrzeniem medycznym.

Przedsiębiorca niedawno podzielił się swoją szczęśliwą wiadomością o operacji rekonstrukcyjnej, ponieważ poświęciła czas na powrót do zdrowia przed świętami Bożego Narodzenia.

„Nie możesz przeskoczyć do dobrych rzeczy, gdy dochodzisz do siebie, a cierpliwość nie jest moją najmocniejszą cnotą” – napisała Donofrey, recenzując jeden ze swoich pooperacyjnych projektów staników i strojów wypoczynkowych.

Walka z rakiem podzieliła się w tym tygodniu poście: „Zostałem pokrojony, pokrojony w kostkę i ponownie złożony”. „Regeneracja po operacji rewizyjnej przebiega gładko i doceniamy całą miłość i wsparcie, które otrzymałem, dziękuję wszystkim za wzmocnienie i zachęcenie mnie!”

Wyjaśniła również na Instagramie, że miała trochę siniaków od części konturowej i przeszczepu tłuszczu po zabiegu, ale „Wyniki wyglądają niesamowicie! Nie mogę się doczekać, aby podzielić się więcej!”

Tematy pokrewne: Rekonstrukcja piersi po raku to nie praca na cyckach. Co musisz wiedzieć o operacji i usuwaniu nieporozumień

Donofry powiedziała, że ​​na szczęście ogólnie doświadczyła niewielkiego bólu, ale jest trochę wyczerpana po całej tej męce. Jednak trzyma się na duchu. „Muszę dziś wziąć prysznic! Tak!”

Donofrey dodała, że ​​zarezerwuje sobie rewizyjny tatuaż po mastektomii z kawałkiem kwiatu na jej klatce piersiowej. Żartowała, że ​​niestety będzie musiała wrócić na Hawaje, gdzie przebywa jej tatuator. „Wszystko zatoczy koło”.

Na dzień przed jej 28. urodzinami zdiagnozowano raka piersi u Donovery. ⁠ W poprzednim wywiadzie dla SurvivorNet Donofrey powiedziała, że ​​wierzy, iż rak już uczynił ją lepszą osobą. „Pracowałem tak ciężko i tak szybko, że chciałem po prostu wszystkiego. A to po prostu nie jest zdrowe” – powiedział Donoveri. „Czuję, że rak mnie spowolnił. To naprawdę pozwoliło mi żyć chwilą. Pozwoliło mi się skupić na moim życiu, związkach i rzeczach, które przyniosły mi szczęście”.

POWIĄZANE: Po raku wydawało się, że jest to druga szansa na właściwe życie

Donofrey powiedział, że to doświadczenie uczyniło ją lepszą przyjaciółką, lepszą żoną i ogólnie dobrą osobą. „Czuję się zaszczycony, że miałem okazję skorygować kurs”.

Nawet rak skłonił Donofree do podjęcia nowej pracy. Miała wiele problemów ze znalezieniem pasujących biustonoszy zaraz po leczeniu raka piersi… więc coś z tym zrobiła.

„Rak mnie spowolnił” – Dana Donover o tym, jak rak nauczył ją koncentracji

Przebudowa z zewnątrz w

Ponieważ Donofre była tak młoda, kiedy została zdiagnozowana, rak z jej wyglądu był naprawdę trudny do pokonania. „Nie mogłem nawet nosić ubrań, które nosiłem przed rakiem” – powiedział Donofrey.

„Odbudowa po raku piersi” – historia Dany Donofri

Rak dość często zmienia sposób, w jaki ludzie wyglądają, i chociaż wiele z tych zmian jest tymczasowych, niektóre nie… i naprawdę trudno się do tego przyzwyczaić. Dla Donofree szokujące było to, jak różne były jej stroje po zdiagnozowaniu raka piersi. „Kiedy skończyłam w łazience, zobaczyłam, co rak zrobił z moim ciałem” – powiedziała Dana. „Nie ma chwili, której bym nie widział”.

POWIĄZANE: 3 Brytyjki, które przeżyły raka piersi, łączą siły i z dumą dzielą się ze światem swoimi ciałami po mastektomii

Największym dylematem mody, z jakim zmierzyła się Dana, było znalezienie atrakcyjnego stanika. Mówi, że po mastektomii po prostu nic nie pasowało do niej… dlatego stworzyła AnaOno, firmę produkującą bieliznę, która oferuje produkty zaprojektowane specjalnie dla kobiet z rakiem piersi, w tym kobiet, które zdecydowały się na rekonstrukcję i tych, które wybrali niestabilność. Lubi używać terminu „boob zawiera”.

„Jeśli masz jedną pierś, dwie piersi, bez piersi lub dwie nowe, to nie powinno mieć znaczenia” – powiedziała. Inc.com.

„Chciałam tylko czuć się kobieco i seksownie. Rak ciągle mi zabierał rzeczy i nie pozwolę, by rak mi to odebrał”.

Rekonstrukcja piersi nie jest „pracą z cyckami”

W przypadku kobiet, które przeszły rekonstrukcję piersi po raku, częstym problemem, jaki mogą napotkać, jest błędne przekonanie, że operacja jest tym samym, co praca na piersi. Ważne jest, aby ludzie znali różnicę i że ten błąd może znacznie wpłynąć na samoocenę kobiety.

Operacja rekonstrukcji piersi to decyzja, którą kobiety mogą rozważyć po przejściu mastektomii w leczeniu raka piersi. Rekonstrukcja może nastąpić w momencie operacji usunięcia piersi lub później w przypadku implantu. To bardzo osobisty wybór, którego muszą dokonać kobiety, a wiele z nich w rzeczywistości nie przechodzi rekonstrukcji. Jednak kobiety, które to robią, powiedziały, że jest to sposób na sprawienie, by poczuły się bardziej sobą po przejściu trudnego doświadczenia walki z rakiem piersi.

Powiązane tematy: „Znowu poczułam się jak kobieta”: Czy protezy sutków pomagają osobom, które przeżyły raka piersi?

„To coś wyjątkowego” Dr Andrea Bosic, szef oddziału chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej w Brigham Health, w poprzednim wywiadzie dla SurvivorNet. „Rekonstrukcja piersi polega na przywróceniu kobiecie wyglądu i poczucia siebie. Wiele prób rekonstrukcji piersi ma na celu wymazanie traumy po mastektomii, umieszczenie raka za pacjentką, mówiąc, że to jest w lusterku wstecznym, i przywrócenie jej na właściwe tory”.

Kobiety, które decydują się na operację rekonstrukcji piersi, nie próbują po prostu zmienić swojego wyglądu. Próbują poczuć się w swoim ciele jak w domu po przejściu bardzo trudnego doświadczenia.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz operację, czy nie, ważne jest, aby jak zawsze pamiętać, aby szanować decyzję każdego ocalałego i to, co decyduje się zrobić ze swoim ciałem, aby emocjonalnie i fizycznie przetwarzać i leczyć to, przez co przeszli.

Dowiedz się więcej o rygorystycznym procesie przeglądu medycznego SurvivorNet.

READ  Badanie wykazuje zdolność przeciwciał monoklonalnych do neutralizowania wariantów SARS-CoV-2 będących przedmiotem obaw