Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Świeć światłem LED na dachu nowej hybrydowej murawy Yarrow Stadium

Nowa nawierzchnia Yarrow będzie mieszanką naturalnej trawy i włókien syntetycznych, która wytrzyma ponad 15 lat.

Thomas Busby/personel

Nowa nawierzchnia Yarrow będzie mieszanką naturalnej trawy i włókien syntetycznych, która wytrzyma ponad 15 lat.

Mieszanka naturalnej i sztucznej murawy, która jest używana do pokrywania głównych stadionów sportowych na całym świecie, zostanie zainstalowana jako plac zabaw dla Yarrow Stadium w ramach wielomilionowego remontu i renowacji.

Kontrakt na wykorzystanie murawy hybrydowej „Grassmaster” – mieszanki naturalnej trawy uprawianej z włóknami syntetycznymi – został sfinalizowany w tym tygodniu przez właściciela stadionu Taranaki Regional Council z Field Turf Auckland.

Rozbiórka wschodniej trybuny na stadionie Yarrow rozpoczęła się w połowie kwietnia.  Wymiana zadaszonych stoisk zakończy się do końca 2024 r. (plik zdjęcie)

Simon O’Connor/Rzeczy

Rozbiórka wschodniej trybuny na stadionie Yarrow rozpoczęła się w połowie kwietnia. Wymiana zadaszonych stoisk zakończy się do końca 2024 r. (plik zdjęcie)

Porozumienie było jednym z dwóch podpisanych w tym tygodniu kontraktów na renowację stadionu w ramach całkowitego budżetu projektu wynoszącego 50 milionów dolarów – z czego 20 milionów dolarów przeznaczone jest na “gotowe do łopaty” finansowanie rządowe.

Nowe reflektory LED zostaną również zainstalowane na istniejących wieżach oświetleniowych i powierzchniach trybun.

Nowa nawierzchnia jest wykorzystywana na 80 procentach najlepszych angielskich stadionów piłkarskich oraz na głównych obiektach testowych rugby w Nowej Zelandii.

Czytaj więcej:
* Christchurch Corporation wygrywa kontrakt na wyburzenie stadionu Yarrow Stand East
* Główna trybuna Yarrow zostanie wymieniona zgodnie z planem mającym na celu zaspokojenie szeregu sportów الرياض
* Rada regionalna stoi przed bezprecedensowymi wyzwaniami związanymi z Covid-19, aby osiągnąć nadwyżkę w wysokości 7,5 miliona USD
* Koronawirus: Brak przetargów na Yarrow Stadium w New Plymouth na odbudowę 50 milionów dolarów do czasu zakończenia kryzysu koronawirusowego انتهاء

„Naprawdę ekscytującą rzeczą w hybrydowej murawie jest to, że chociaż jest ona szczególnie preferowana w przypadku urządzeń na wysokim poziomie, szybszy czas regeneracji sprawi, że główne boisko będzie bardziej dostępne dla użytkowników lokalnych i regionalnych” – powiedział prezes TRC David MacLeod w oświadczeniu przesłanym pocztą elektroniczną.

Powiedział, że nowy stadion, który ma żywotność do 15 lat i do 1000 godzin gry (lub 25 meczów) rocznie, prawdopodobnie zostanie zbudowany na początku przyszłego roku.

Jest używany na ponad 640 stadionach na całym świecie, w tym 80 procent klubów piłkarskich brytyjskiej Premier League.

Został również umieszczony na ASB Stadium w Auckland, Hamilton’s FMG Stadium, Wellington’s Sky Stadium, Christchurch’s Orangetheory Stadium (dawniej AMI Stadium) i Dunedin’s Forsyth Barr Stadium.

TRC podpisało również umowę z Arnold Jensen Electrical (AJE), starym wykonawcą z Christchurch, oraz Signify, dawniej Philips Lighting, na dostawę oświetlenia LED.

MacLeod powiedział, że żarówki zwiększą oświetlenie o 50 procent, jednocześnie zmniejszając zużycie energii o 30 procent.

Trwają prace na stadionie Yarrow w celu renowacji i modernizacji o wartości 50 milionów dolarów.  (plik ze zdjęciem)

Andy Jackson / Rzeczy

Trwają prace na stadionie Yarrow w celu renowacji i modernizacji o wartości 50 milionów dolarów. (plik ze zdjęciem)

Powiedział, że modernizacja oświetlenia została opóźniona, zanim dwa pasy startowe zostały uznane za narażone na trzęsienia ziemi odpowiednio w 2017 i 2018 roku.

“Stare lampy już przeterminowane. To wspaniale, że nowe będą lepsze, ale będą wymagały mniej energii. Możemy nadal korzystać z istniejącej głównej tablicy rozdzielczej i oprawy oświetleniowej.”

Istniejące światła zostaną usunięte z wież oświetleniowych w sierpniu, a nowe światła zostaną uruchomione na początku 2022 roku.

Poprawka: Wcześniejsza historia dotyczyła użycia hybrydowej murawy Grassmaster w Eden Park.

Zostało to poprawione. W Eden Park nie używa się trawy Grassmaster.

READ  Jotul Holdings SA - Raport roczny i raport Réviseur d'Entreprises Agréé za rok kończący się 31 grudnia 2020 r.