Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Światowe ceny akcji spadają w związku z obawami o spowolnienie w Chinach | Giełda Papierów Wartościowych

Światowe ceny akcji nagle spadły ostre hamowanie W Chinach zaufanie do ożywienia opartego na szczepionkach zostało podważone.

Po przedłużającym się zwyżce giełdy zareagowały negatywnie na sygnały, że zaostrzone warunki kredytowe i nowa epidemia Covid-19 zagrażają drugiej co do wielkości gospodarce świata.

Londyn FTSE 100 spadło nieco poniżej 1% po tym, jak Pekin opublikował znacznie słabsze niż oczekiwano dane dotyczące chińskiej produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej.

Wrażliwość akcji spółek towarowych na chiński popyt oznaczała, że ​​Glencore, Anglo American, Antofagasta i Rio Tinto znalazły się w pierwszej dziesiątce przegranych indeksu FTSE 100, który zamknął się o 65 punktów niżej przy 7154.

Akcje we Frankfurcie, Paryżu i Mediolanie spadły, podczas gdy indeks Euro Stoxx 600 – który mierzy ceny akcji na 17 odrębnych rynkach europejskich – spadł o 0,5% po osiągnięciu rekordowych poziomów w zeszłym tygodniu.

Wpływ spowolnienia gospodarczego w Chinach rozciągnął się od Europy po Amerykę Północną, gdzie na nastroje wpłynęło również przejęcie kraju przez talibów. Afganistan. Jednak po spadku na wczesnym etapie handlu indeks Dow Jones Industrial Average i indeks S&P 500 o szerszej bazie powróciły, by zamknąć się na rekordowych poziomach.

Aktualności, w których działalność jest dopracowana w Chiny Spadek spowodował spadek cen ropy w związku z obawami, że próby Pekinu powstrzymania wzrostu kredytów ograniczają popyt na ropę.

Rentowności obligacji skarbowych spadły, gdy inwestorzy ponownie ocenili perspektywy globalnego wzrostu i inflacji. Rentowności zwykle rosną, gdy oczekuje się silnego wzrostu i presji na wzrost cen.

Chociaż produkcja przemysłowa w Chinach była w lipcu o 6,4% wyższa niż rok wcześniej, roczna stopa wzrostu spadła z 8,3% w czerwcu i była znacznie poniżej oczekiwań rynku finansowego na poziomie 7,9%. Globalny niedobór chipów komputerowych zmniejszył produkcję samochodów o 8,5%.

READ  Tetra Pak i Stora Enso potrójna polska pojemność puszki do recyklingu napojów

Podobnie roczna dynamika sprzedaży detalicznej spadła z 12,1% w czerwcu do 8,5% w lipcu, znacznie poniżej oczekiwań na wzrost o 10,9%. Sprzedaż smartfonów wzrosła zaledwie o 0,1% po skoku o 15,9% w ciągu roku do czerwca.

Subskrybuj codzienną pocztę Business Today lub śledź Guardian Business na Twitterze w BusinessDesk

Fu Lingwei, rzecznik Chińskiego Krajowego Biura Statystycznego, powiedział, że ożywienie w kraju pozostaje niekonsekwentne z powodu okresowych epidemii koronawirusa i klęsk żywiołowych. „Krajowe ożywienie gospodarcze wciąż stoi przed wieloma wyzwaniami, a ograniczenia produkcji wzrosły” – powiedział.

Julian Evans-Pritchard, analityk ds. Chin w Capital Economics, powiedział, że spowolnienie można tylko częściowo przypisać wybuchowi epidemii i powodzi w centralnych regionach kraju.

„Wydatki inwestycyjne i działalność przemysłowa, które są mniej podatne na ograniczenia wirusowe, znacznie się osłabiły, co wskazuje, że zaostrzają się warunki kredytowe” – powiedział.

Spadek konsumpcji powinien zostać odwrócony po opanowaniu sytuacji wirusowej i zniesieniu ograniczeń. Uważamy jednak, że spowolnienie w innych krajach pogłębi się w ciągu pozostałej części roku”.