Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Światowe akcje słabną przed przemówieniem Powella w Fed

Światowe akcje słabną przed przemówieniem Powella w Fed

Aktualizacje giełdowe

Światowe akcje wahały się w czwartek przed piątkowym przemówieniem prezesa Rezerwy Federalnej Jaya Powella w Jackson Hole.

Blue-chip S&P 500 zamknął się o 0,6 procent, a cztery piąte akcji w benchmarku spadło w pierwszy dzień straty od tygodnia. Zaawansowany technologicznie indeks Nasdaq Composite spadł o 0,6 procent, a indeks giełdowy FTSE All-World spadł o 0,5 procent.

Inwestorzy będą wypatrywać w piątek wskazówek od decydentów z banku centralnego na temat tego, kiedy Rezerwa Federalna może rozpocząć usuwanie środków stymulacyjnych z czasów kryzysu, gdy gospodarka Stanów Zjednoczonych i rynek pracy odbudują się po pandemii.

wirtualny Spotkanie bankierów centralnych Sponsorowane przez Rezerwę Federalną Kansas City – która zwykle jest gospodarzem w Jackson Hole w stanie Wyoming – przemówienie Powella będzie wygłaszane w piątek rano.

Podczas gdy większość inwestorów nie spodziewa się, że Powell ogłosi, że Fed zacznie ograniczać swój program skupu aktywów o wartości 120 miliardów dolarów miesięcznie, niektórzy urzędnicy banku centralnego wygłosili w czwartek jastrzębie komentarze, które spowodowały pauzę rynków. Wśród nich był James Bullard, prezes Banku Rezerwy Federalnej w St. Louis, który powiedział, że Fed „jednoczy się” wokół planu ograniczenia programu skupu obligacji.

Zakupy aktywów od Rezerwy Federalnej pomogły wzmocnić akcje od początku pandemii koronawirusa, a ich ostateczna redukcja była wysoko w umysłach inwestorów na krajowym rynku akcji o wartości 51 bilionów dolarów.

„Faktem pozostaje, że mamy ustawienia polityki pieniężnej na poziomach awaryjnych”, powiedział Stephen Bell, główny ekonomista w BMO Global Asset Management. “Pożar ma się ku końcowi. Nie jest właściwe dalsze łagodzenie polityki pieniężnej”.

Wskaźniki takie jak oznaki rosnącej inflacji płac będą ważnymi miarami przy podejmowaniu decyzji, kiedy zacząć zmniejszać, powiedział Bell.

READ  Komentarz Brunela: Nasza gospodarka działa, gdy konsumenci wybierają zwycięzców

Rentowność 10-letnich amerykańskich papierów skarbowych nieznacznie się zmieniła w czwartek i wyniosła 1,34 procent, chociaż w tym tygodniu wzrosła o około 0,09 punktu procentowego.

Uczestnicy branży powiedzieli, że warunki handlowe w Obligacje rządu USA o wartości 22 bilionów dolarów Rynek ostatnio się pogorszył, co może zwiększyć zmienność wokół głównych wydarzeń gospodarczych, takich jak Jackson Hole.

W Europie ogólnoregionalny indeks Stoxx 600 zamknął się o 0,3 proc. niżej, podczas gdy brytyjski FTSE 100 i niemiecki DAX spadł o 0,4 proc. Francuski indeks CAC 40 spadł o 0,2 proc. pod koniec handlu. Wolumeny były poniżej średniej z wieloma uczestnikami przemysłu w czasie wakacji letnich.

Rynki azjatyckie pozostały pod presją, z indeksem Hang Seng w Hongkongu handel w dół 1,1 proc. Krótkometrażowa platforma wideo Kuaishou, chińska grupa notowana w Hongkongu, spadła o 9,2 procent po niższych niż oczekiwano zyskach w drugim kwartale. Tymczasem Korea Południowa stała się pierwszą poważną gospodarką azjatycką podnieść stopy procentowe od początku epidemii.

Gdzie indziej ceny spadły, przy czym światowy benchmark ropy Brent spadł o 1,6 procent do 71,07 USD za baryłkę, podczas gdy amerykański West Texas Intermediate spadł o 1,4 procent do 67,42 USD za baryłkę.

Bez hedgingu – rynki, finanse i silna opinia

Robert Armstrong wyjaśnia najważniejsze trendy rynkowe i omawia, jak reagują na nie najlepsze umysły na Wall Street. Udział Tutaj Aby wysyłać newsletter bezpośrednio do skrzynki odbiorczej w każdy dzień tygodnia