Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Światowe akcje rosły, gdy inwestorzy oceniali perspektywy gospodarcze

Światowe akcje rosły, gdy inwestorzy oceniali perspektywy gospodarcze

Światowe akcje wzrosły we wtorek, podczas gdy dolar spadł, ponieważ traderzy powrócili do bardziej ryzykownych aktywów po najgorszej passie w tygodniowe straty udziałów od 2008 roku.

Indeks S&P 500 na Wall Street wzrósł o 1,5 procent, mimo że akcje Walmartu – największego na świecie detalisty z cegły i zaprawy – spadły o 8 procent po tym, jak zostały wymuszone przez presję inflacyjną. Obniżenie prognozy wyników na bieżący kwartał. Zaawansowany technologicznie Nasdaq Composite dodał 2,3 proc. we wczesnym obrocie, po zamknięciu w poniedziałek 1,2 proc. W Europie Stoxx 600 dodał 1,4 proc.

Te ruchy nastąpiły po 3,3 procentowym wzroście wskaźnika Hang Seng w Hongkongu. Subindeks skoncentrowany na technologii w regionie wzrósł o 5,8 procent, gdy szefowie głównych chińskich firm technologicznych spotkali się z organami regulacyjnymi, aby omówić krajową gospodarkę cyfrową.

Analitycy z JPMorgan zasugerowali, że giełdy wyceniają zbyt duże ryzyko recesji, mówiąc, że akcje „odbudują się, jeśli recesja nie minie, biorąc pod uwagę liczne i tak już duże cięcia, zmniejszanie pozycji i pogorszenie nastrojów”. Amerykański bank jest „sceptyczny”, że kwietniowy napływ funduszy akcyjnych – najwyższy od marca 2020 r. – był początkiem długiej fazy odpływów.

Indeks FTSE All World, który w piątek zakończył sześć kolejnych tygodni spadków, wzrósł we wtorek o 1,7 procent.

Tymczasem indeks dolarowy, będący miarą amerykańskiej waluty w stosunku do sześciu innych, spadł o 0,7 proc., odnotowując trzeci dzień spadku, po osiągnięciu w zeszłym miesiącu najwyższych poziomów od kilku lat. Dodając do słabości dolara amerykańskiego, funt szterling wzrósł o 1,2 procent do prawie 1,25 dolara, co oznacza, że ​​funt jest na dobrej drodze do największego dziennego wzrostu od października 2020 r. Euro wzrosło do najwyższego poziomu od ponad dwóch miesięcy, o 1 procent do 1,05 dolara .

READ  Eurocash atakuje polski Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów po nałożeniu grzywny

Wspólna waluta zwiększyła swoje zyski po szefie holenderskiego banku centralnego Klaasie Knott Zasugerowałem Aby Europejski Bank Centralny podniósł stopy procentowe o 0,25 punktu procentowego w lipcu, ale jednocześnie pozostał otwarty na większą podwyżkę, jeśli inflacja się pogorszy. Rynki wyceniają teraz pełny punkt procentowy podwyżek cen do końca 2022 r., w porównaniu z 0,93 punktu procentowego w poniedziałek.

Przy wzrostach giełdowych we wtorek, dług strefy euro został uderzony przez odnowiona sprzedażWysyłaj wyższe zyski. Rentowność niemieckich 10-letnich obligacji skarbowych, postrzegana jako przybliżenie kosztów finansowania zewnętrznego w całym bloku, wzrosła o 0,11 punktu procentowego do 1,05 procent. Włoski plon ekwiwalentny dodał 0,14 punktu procentowego.

Zadłużenie Stanów Zjednoczonych również było pod presją, przy czym rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 0,09 punktu procentowego do 2,96 procent, a rentowność dwuletnich obligacji wrażliwych na politykę wzrosła o 0,1 punktu procentowego do 2,67 procent.

Rezerwa Federalna podnieść stopy procentowe o 0,5 punktu procentowego w tym miesiącu, przy czym na kolejnych trzech posiedzeniach banku centralnego oczekuje się podwyżek o podobnej wielkości, ponieważ bank centralny porusza się agresywnie, aby powstrzymać wysoką inflację.

„Nadal uważamy, że rynek jest bardzo agresywny, jeśli chodzi o oczekiwania Fedu na podwyżki”, powiedział Steve Englander ze Standard Chartered. Europejski Bank Centralny „właśnie zaczął poprawiać swój język normalizacji i jest to duża część słabości dolara, której oczekujemy w [the second half]. „

Dodatkowe raporty Iana Johnstona