Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że problem cukrzycy sprawia, że ​​Afryka jest bardziej narażona na śmierć z powodu Covid-19

Dyrektor generalny ds. Służby zdrowia w Ghanie, dr Patrick Kuma Aboage, otrzymuje szczepionkę na koronawirusa (COVID-19) podczas akcji szczepień w Ridge Hospital w Akrze w Ghanie, 2 marca 2021 r. REUTERS / Francis Kokoroko

NAIROBI (Reuters) – Wskaźniki zgonów z powodu zakażenia COVID-19 są znacznie wyższe wśród diabetyków w Afryce, gdzie liczba osób z cukrzycą szybko rośnie, podała w czwartek Światowa Organizacja Zdrowia.

Analiza danych WHO z 13 krajów afrykańskich wykazała, że ​​wskaźnik śmiertelności przypadków u pacjentów z COVID-19 z cukrzycą wynosi 10,2% w porównaniu z 2,5% w przypadku pacjentów z COVID-19 ogółem.

„Covid-19 wysyła jasny komunikat: walka z epidemią cukrzycy w Afryce jest pod wieloma względami tak samo ważna, jak walka z obecną epidemią” – powiedział w oświadczeniu Matchidiso Moeti, dyrektor regionalny WHO dla Afryki.

Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że 70% diabetyków na kontynencie nie było świadomych swojej choroby.

Oczekuje się, że do 2045 r. liczba chorych na cukrzycę w Afryce wzrośnie do 55 milionów z 24 milionów w tym roku, przewiduje Międzynarodowa Federacja Diabetologii.

Dane z Afryki dotyczące zwiększonej podatności osób z cukrzycą na śmierć z powodu COVID-19 odzwierciedlają globalny trend: Dochodzenie Reutera W tym roku poinformowałem, że pandemia ujawniła, że ​​Stany Zjednoczone od ponad dekady przegrywają walkę o zdrowie publiczne z cukrzycą.

Według danych agencji Reuters do czwartku Afryka odnotowała ponad 8,6 miliona potwierdzonych przypadków COVID-19 i 220 000 zgonów.

Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że mniej niż 7% populacji Afryki jest w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19, w porównaniu do około 40% na całym świecie.

(Raportowanie George’a Opolutsy) Montaż: Maggie Vick i Raisa Kasulowski

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Międzynarodowa Stacja Kosmiczna rozbije się na Oceanie Spokojnym w 2031 r