Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Świątek pokonuje powolny start i awansuje do czwartej rundy French Open

Broniąca tytułu mistrzyni Iga Świątek pokonała w sobotę Estończykkę Annę Kontaveit, wygrywając 7:6 (4) 6:0 z Estończykiem Anną Kontaveit.

Polka z ósmego rozstawienia wypadła nietypowo, ponieważ przesunęła się 3-1 w secie otwierającym, ale w końcu odkryła, że ​​zakres rozwija się gładko, popełniając 12 niewymuszonych błędów w całym secie i tylko jeden w drugim secie.

20-letni Świątek, który w zeszłym roku został najmłodszym zawodnikiem, który podniósł Puchar Susan Lenglin od czasów Moniki Seles w 1992 roku, pokonywał lepsze rzuty rożne, aby zaaranżować spotkanie z Ukrainką Martą Kostyuk.

18-letni Kostiuk awansował bez straty seta.

Świątek, która wygrała WTA 1000 w Rzymie, rozegrała swoje ostatnie dziewięć meczów na glinie i coraz bardziej wygląda na faworytkę do tytułu po drugiej światowej Naomi Osace i światowej pierwszej Ash Party, która doznała kontuzji w meczu drugiej rundy , wycofał się.

Rozpoczęcie jej meczu z 30. rozstawionym Kontaveit, który przegrała w poprzednich dwóch meczach, przypomniał jej, że nie będzie miejsca na samozadowolenie.

– Grała bardzo szybko, od samego początku dominowała, więc dzisiaj zaczęła trochę późno – powiedział Świątek, który wygrał 20 setów z rzędu z Rolandem Garrosem.

„Jestem naprawdę szczęśliwy, że przegrałem z nią w bezpośrednim starciu 0-2, więc złamałem to, więc jestem z tego naprawdę zadowolony”.

Z dala od wyniku meczu Świątek cieszyła się, że odnalazła pewną konsekwencję po osiągnięciu w 2020 roku.

„Jestem naprawdę szczęśliwa, ponieważ ciągle gram i staram się traktować każdy mecz tak samo, jak w zeszłym roku” – wyjaśniła.

„Jestem naprawdę szczęśliwy, że mogę to zrobić, ponieważ tak wielu facetów ma problemy po powrocie, po wygraniu Wielkich Szlemów, więc jestem naprawdę szczęśliwy, że sobie z tym poradzę”.

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.