Świątek płacze, gdy Polska przegrywa z USA, Włochy prowadzą z Grecją 2:0 National News

Ija Świątek, faworyt tegorocznego Australian Open, zalał się łzami po piątkowej porażce w United Cup.

Mistrzyni US i French Open płakała na korcie po pokonaniu Amerykanki Jessiki Peguli 6:2, 6:2 w półfinale turnieju drużyn mieszanych w Sydney.

„Byłem po prostu smutny. Ale to nie pierwszy raz, kiedy płakałem po przegranym meczu, nic specjalnego” – powiedział Świątek numer 1 na świecie.

Zwycięstwo Peguli pomogło Stanom Zjednoczonym objąć prowadzenie 2:0 nad Polską, podczas gdy Włochy zdobyły również obie drużyny otwierające mecz z Grecją.

Pozostałe gry pojedyncze zostaną rozegrane w sobotę, a w razie potrzeby rozegrane zostaną gry mieszane.

Uderzając pięścią podczas emocjonującego starcia z numerem szóstym na świecie, Marią Sakkari, Włoszka Martina Trevisan wygrała 6:3, 6:7(4), 7:5 w meczu, który trwał 3 godziny i 14 minut.

Lewy numer 27 tańczył radośnie na Ken Rosewall Arena po zwycięstwie, po czym objął swoich kolegów z drużyny, w tym włoskiego napastnika Matteo Berrettiniego w euforycznych scenach.

„O mój Boże, to była wspaniała walka dzisiaj i jestem naprawdę szczęśliwy. To było niesamowite” – powiedział Trevisan. „Czasami musiałem się uśmiechać, ponieważ pomogło mi to się zrelaksować i przypomnieć sobie, że jestem tutaj, na tym wspaniałym stadionie z tak wieloma ludźmi, więc życie jest piękne.

„Jestem z tego bardzo zadowolony, ponieważ każdego dnia pracuję nad dalszym rozwojem i lepszym samopoczuciem na boisku i myślę, że zasługuję na ten dzień”.

Jego kolega z drużyny, Lorenzo Musetti, również wygrał 6:1, 6:1 z Grekiem Stefanosem Sakellaridisem.

Jak dowodzi spotkanie Trevisan ze Skari, sposób, w jaki Swathik poniosła klęskę i jej męka, jest tematem rozmów.

Świątek wygrała wszystkie cztery mecze przeciwko Peguli w zeszłym roku i ma nadzieję, że dobrze wypadnie w Australian Open 16 stycznia.

READ  Inflacja w Polsce nieznacznie wzrosła w lipcu

Ale asertywna gra Peguli, który przyjął agresywną postawę po powrocie, przyniosła duże korzyści światu nr 3 w tym, co okazało się nie pasować.

Świątek zrobiła sobie długą przerwę na toaletę pod koniec pierwszego seta i po raz pierwszy udało jej się ruszyć do przodu, gdy przytrzymała pierwszy serwis rozpoczynający drugiego seta.

Ale Pegula zachował koncentrację i ukształtował ucieczkę, aby zapewnić przekonujące zwycięstwo.