Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Swędzenie może wskazywać na zapalenie centralnej części łysienia bliznowatego

17 marca 2023 r

Minuta czytania

źródło:

Jader A i in. Badanie świądu jako wiarygodnego markera stanu zapalnego w CCCA: badanie obserwacyjne. Prezentowane na sympozjum naukowym Towarzystwa ds. Kolorowej skóry; 16 marca 2023; Nowy Orlean.

Ujawnienia:
Jader nie zgłasza żadnych istotnych ujawnień finansowych.

Nie mogliśmy przetworzyć Twojego żądania. Spróbuj ponownie później. Jeśli ten problem nadal występuje, skontaktuj się z obsługą [email protected]

Gniazda główne:

  • Centralne łysienie bliznowaciejące (CCCA) to bliznowaciejące łysienie, które dotyka głównie czarne kobiety.
  • Wyższe poziomy interleukiny-1b były związane ze zwiększonym świądem u pacjentów z CCCA.

Nowy Orlean – Świąd może być wiarygodnym wskaźnikiem stanu zapalnego w odśrodkowym łysieniu bliznowaciejącym, zgodnie z prezentowanym tutaj plakatem.

„[Central centrifugal cicatricial alopecia (CCCA)] Jest to rodzaj bliznowaciejącego łysienia, który dotyka głównie czarne kobiety” Aditi Gadre, MS, Stypendysta Ethnic Skin Research w latach 2022-2023 na Johns Hopkins University i główny autor badania, powiedział Healio. „Anegdotycznie pacjenci często swędzą, więc chcieliśmy zrozumieć, czy jest to oznaka stanu zapalnego”.

Świąd może być wiarygodnym wskaźnikiem stanu zapalnego w centralnym łysieniu bliznowatym. Zdjęcie: Adobe Stock.

Naukowcy przeprowadzili niechirurgiczne usuwanie taśmy u 23 czarnych kobiet z CCCA i 26 pacjentów z grupy kontrolnej, z których każda została podzielona na straty według częstotliwości swędzenia i częstotliwości mycia włosów.

Więcej swędzenia skóry głowy zgłaszano u pacjentów z CCCA w porównaniu z grupą kontrolną, chociaż różnica nie była istotna statystycznie.

Oceniono ekspresję cytokin i pacjenci z CCCA i zwiększonym świądem skóry głowy byli powiązani z wyższymi poziomami interleukiny (IL)-1b, podczas gdy swędzenie skóry głowy nie było związane z żadnymi badanymi cytokinami u pacjentów z grupy kontrolnej.

Niskie poziomy IL-1RA były związane z częstotliwością mycia głowy; Jednak częstotliwość mycia szamponem nie była związana ze swędzeniem skóry głowy u pacjentów z CCCA.

„Musimy naprawdę uważać, gdy ktoś z CCCA ze swędzeniem przychodzi narzekać na to jako oznakę trwającego stanu zapalnego” – powiedział Jader Healio. „Jeśli kobieta, która znała CCCA, ma swędzącą skórę głowy, może to oznaczać, że jej choroba może być aktywna i możemy śmiało podać jej zastrzyki sterydowe lub rozważyć dalsze leczenie”.

READ  Owrzodzenie jamy ustnej jako pierwsza oznaka zakażenia małpią ospą