Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Super Rugby: Tornada są potężne w swojej trzeciej wygranej z maksymalną liczbą punktów

Dublet Salesi Rayasi i silny powrót kapitana Ardiego Savey pchnął Hurricane’y do trzeciego zwycięstwa z rzędu o maksymalną liczbę punktów w piątek, ponieważ pozostali na torze przed finałem Super Rugby Trans-Tasman.

W swoim pierwszym meczu w Napier od lutego ubiegłego roku Hurricane cieszyły się z 9226 kibiców z McLean Park w wygranym 43-6 meczu z Western Force, który ledwo oddał strzał po wypchnięciu Chiefs and Highlanders w pobliżu Perth.

Siedem zerowych prób – niektóre z nich były przełomowe – wystarczyło, by zapewnić punkt bonusowy liderom drabiny, którzy w przyszłą sobotę zmierzą się z trudniejszym testem przeciwko Brumbies w Canberze.

Największy ryk podniósł się, gdy Nagani wślizgnął się do Uumaba i strzelił gola siedem minut przed końcem meczu, po tym jak chip Jordiego Barretta trafił w wściekłą Savię, która posłała ostatnie podanie. Barrett następnie wskoczył w róg, aby mieć dla niego mocną noc, strzelając 22. próbę Hurricaneów w pierwszych trzech rundach.

Czytaj więcej:
* Na żywo: Hurricanes v Force – Super Rugby Trans-Tasman, Rd 3
* Super Rugby: Chłopak z rodzinnego miasta Gareth Evans przeciwstawia się bólowi, gdy rok temu zaczęły się pierwsze huragany
* Super Rugby: Ardie Savea powraca dla huraganów, Dane Coles, Julian Savea rozluźnia moc

Było to dziesiąte z rzędu zwycięstwo Hurricane’ów nad siłą, rekord z jakimkolwiek przeciwnikiem i rekordowa przewaga nad nim.

Po siedmiu tygodniach nieobecności spowodowanej kontuzją kolana, Savea była w 51. minucie z Gareth Evans the Hawke’s Bay, producentem, który był jedną z największych gwiazd Canes.

Huragany Jordi Barrett, Peter Umaga Jensen i Orben Lager pomagają świętować tę próbę.

Keri Marshall / Getty Images

Huragany Jordi Barrett, Peter Umaga Jensen i Orben Lager pomagają świętować tę próbę.

Savia został natychmiast zmuszony do wykonania kary katastrofy w swoim pierwszym akcie i był mocno zaangażowany w sceny, aby zadowolić zarówno trenera huraganów Jasona Hollanda, jak i całkowicie czarnego szefa Iana Fostera.

Utalentowany napastnik Reyesi był wszędzie i pokazał umiejętności, szybkość i siłę, które sprawiły, że trener All Blacks Sevens, Clark Laidlaw, ścigał swoje usługi na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Riassi odrzucił go, podczas gdy inni gracze Super Rugby Caleb Clark i Etienne Nanai Seturo zgodzili się.

“To było bardzo trudne [decision]. Chciałem w pełni doświadczyć Super Rugby i była to trudna decyzja podjęta w ostatniej chwili. Al-Raisi powiedział Sky Sports: „Widząc tych dwóch, robi mi się niedobrze w żołądku, ale w porządku”.

Evans, Isia Walker-Lauer, Terrell Lomax i Peter Umaga-Jensen byli wśród innych godnych uwagi postaci w tornadach. Force lock Jeremy Thrash, były huragan, ciężko pracował, aby podnieść gości, i późna próba została odrzucona.

Hurricane zdominowały zegar 6-19 do końca pierwszej połowy, ostatecznie łagodząc swoją pracę po kiepskim starcie na dachu McLean Dew Park, który testował prowadzenie po obu stronach.

Mega opona Asafo Aumua zapaliła życie, gdy spadł na słabą linię energetyczną, ignorując trzy przechwyty i biegnąc przez 65 metrów, aby zaliczyć znakomitą pojedynczą próbę w 14. minucie.

Huragan Duplessis Kerifi przebił 40 metrów, strzelając bramkę w jednej ze swoich prób.

John Cowland / Photosport

Huragan Duplessis Kerifi przebił 40 metrów, strzelając bramkę w jednej ze swoich prób.

Po przerwie Dane Colesa Umeå dostał powitanie i był również świetną piłką w obronie, ale wyszedł przed przerwą po tym, jak nie ocenił kontuzji głowy. Spadł z powodu zakłóceń o dużej mocy w pobliżu ukaranej linii, ale o dziwo, nie badano go dalej pod kątem możliwej karty.

Tornada były mocne z przodu, chwytając całą piłkę i nabierały rozpędu, zmieniając ją w szerszy zasięg, a następnie uderzając w środku pola z Riasi i Umagą-Jensenem jako głównymi postaciami w ataku.

A Al Riyassi został odrzucony jedną próbę po tym, jak nacisnął na środek zaplecza Thomasa Copelliego, ale trzy minuty później nadrobił to strzałem. Omaga-Jensen pokonał klejnot z szerokiej przełęczy, a Al Reysi wykończył niesamowitym skokiem w lewym rogu.

Następnie, tuż przed przerwą, zespół Lomax stworzył jedną z reguł gry Rugby League, uderzając piłkę w Force No 8 Tim Anstee. Flanker Duplessis Kerevi chwycił go i uderzył 40 metrów, by zdobyć bramkę.

Eskadra Psów wyciekła z dziewięciu prób przeciwko Waratahom i Rebeliantom, pomimo ich wielu ataków, ale ich obrona wytrzymała.

Dwa skrzydła siły Tony Polo i Jordan Olofila stanowiły zagrożenie na dużą skalę, ale zostały powstrzymane, gdy gospodarze udali się na polowanie na dodatkowe punkty.

Znowu wyszli na zewnątrz i po tym, jak tydzień wcześniej grał w Blindera, szybkim prawym skrzydłowym Wesem Joseonem spalił wilgotną trawę, aby zdobyć bramkę.

Potem, gdy Savea powraca i robi natychmiastowy wpływ, gra się kończy. Obiecujący atak siłowy załamał się, Riyadi sprytnie złapał piłkę butem i przebiegł 90 metrów, aby zdobyć drugiego gola, pozostawiając ostatnią kwartę Hurricaneów, aby wzmocnić różnicę punktową, która byłaby kluczowa w ostatnich zmianach.

Szybki rzut oka

43- Burze z piorunami (Salesi Rayasi 2, Asafo Aumua, Du’Plessis Kirifi, Wes Goosen, Ngani Laumape, Jordie Barrett TRries; Barrett 4 con) Siła 6 (Długopis Domingo Meotti 2). HT: 19-6

READ  Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020: Jak to się stało – sportowcy z Nowej Zelandii i wydarzenia w akcji, jak oglądać w Nowej Zelandii, na żywo, dzisiaj 11