Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Super Rugby: The Highlanders wyruszyli w historyczną podróż do Suvy, aby w kwietniu zmierzyć się z Fidżi Druą

Były skrzydłowy Highlanders, Wasaki Nahulu, wyrusza na mecz Super Rugby pomiędzy Highlanders i Chiefs na Stadionie Narodowym ANZ na Fidżi w 2018 roku.

Hannah Peters / Getty Images

Były skrzydłowy Highlanders, Wasaki Nahulu, wyrusza na mecz Super Rugby pomiędzy Highlanders i Chiefs na Stadionie Narodowym ANZ na Fidżi w 2018 roku.

Highlanders będzie pierwszą drużyną, która zmierzy się z Fiji Roa na Fidżi, chociaż kierunek dla nowicjuszy w Super Rugby Pacific zostanie ostatecznie określony przez Covid-19.

Fidżi Drua pierwotnie planowali zorganizować swój pierwszy mecz na Fidżi przeciwko Waratahs w rundzie 7, 1 kwietnia, ale wstrzymali te plany po tym, jak rząd Fidżi nałożył zakaz oglądania wydarzeń sportowych. W odpowiedzi na rozprzestrzenianie się wariantu Covid-19 Omicron.

„Chcielibyśmy przywieźć mecz na Fidżi wcześniej, ale w pełni szanujemy i popieramy decyzję władz Fidżi” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Drua Brian Thorburn.

„Względy zdrowia publicznego mają ogromne znaczenie, a myślenie i modlitwy Drui są z naszymi kolegami z Fidżi, gdy walczą z falą Omicron.

Czytaj więcej:
* Super Rugby: Nowi Highlanders zamykają grę Sam Caird Eyes Chiefs z chipem na ramieniu
* Były All Black Waisake Naholo dołączył do młodszego brata Crusaders
* Sonny Bill Williams: Myślałem, że All Blacks przenieśli się na Samoa po mistrzostwach RWC 2015
* Tasman nazywa się Mako Grey Cornelius i Dan Perrin jako współtrenerami

„Teraz naszym celem jest zagranie w Highlanders w Suva 30 kwietnia, ale będziemy musieli ponownie zmienić plany, jeśli zasada „braku widzów” pozostanie w mocy.

„Będziemy potrzebować pełnego stadionu, aby móc zorganizować opłacalny finansowo mecz na Fidżi i będziemy kierować się tymi rozważaniami przez władze”.

Górale nie są obce graniu na Fidżi.

Mieli mecz u siebie z Chiefs na stadionie ANZ w Suva w 2018 roku, pomimo słabego występu w drodze do trafienia 45-22.

Pawilon New Highlanders Mosese Dawai ma szansę zagrać przed przyjaciółmi i rodziną.

Fiona Goodall / Getty Images

Pawilon New Highlanders Mosese Dawai ma szansę zagrać przed przyjaciółmi i rodziną.

Górale mają w swoich książkach mocny skład graczy Fidżi: skrzydłowych Guna Nariki, Musisi Dwai, Fereniki Tequiisolomoni i asystent obrońcy Filimoni Koroi.

Nariki zostaje odsunięty na bok z powodu kontuzji ACL, ale pozostałe trio prezentuje czynnik X i ma solidną szansę, aby drużyna podróżująca zmierzyła się z Druą w Suvie.

Szanse na dalszy rozwój gry zależą również od polityki granicznej rządu Nowej Zelandii pod koniec kwietnia.

O ile obecne ustawienia na granicy Nowej Zelandii nie ulegną zmianie, Highlanders może nie być w stanie wrócić do Aotearoa i przygotować się do następnego meczu z The Reds w Brisbane w kolejce 13, 6 maja.

Teoretycznie mogliby polecieć bezpośrednio z Fidżi do Australii, ale i tak muszą wrócić do domu po meczu the Reds, aby 13 maja gościć Force w Dunedin.

Drua potwierdził również, że jego pierwszy mecz Super Rugby odbędzie się 18 lutego przeciwko Waratahs na stadionie CommBank w Parramatta w Sydney.

Drua będzie miała siedzibę w Australii podczas swojej pierwszej kampanii Super Rugby i ma nadzieję na dobre wsparcie ze strony mieszkańców Fidżi w całym Tasmanie.

„Umieszczenie naszych meczów jak najbliżej miejsc, w których mieszkają fani Fidżi w zachodnim Sydney i południowo-wschodnim Queensland, jest dla nas bardzo ważne” – powiedział Thorburn.

„Uważnie rozważamy wszystkie możliwości dla miejsc w tych regionach i jak najszybciej podzielimy się ostatecznymi wyborami ze wszystkimi fanami”.

READ  Gol Brendon McCollum, gdy Anglia chce ukończyć nowy sztab szkoleniowy dla serii Black Caps