Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Super Rugby: Moana Pasifika ujawnia, że ​​20 procent zespołu jest nadal dostępne dla All Blacks

„Warunkowa” licencja franczyzy Moana Pasifika na udział w Super Rugby Ujawnił kluczowe szczegóły dotyczące zasad kwalifikowalności rządzących jego zespołem.

Mówiąc o niebie Zawalić się W poniedziałek wieczorem dyrektor generalny Moana Pacific, Kevin Senyo, powiedział, że 80 procent zespołu Moana Pacifica będzie grało z krajami wysp Pacyfiku, takimi jak Samoa czy Tonga, albo na tym torze.

Sir Michael Jones z gwiazdą huraganu Ardi Savią.  Teoretycznie Savea mógłby grać Moana Pasifika i nadal być All Blacks.

Andrew Kornja / Photosport

Sir Michael Jones z gwiazdą huraganu Ardi Savią. Teoretycznie Savea mógłby grać Moana Pasifika i nadal być All Blacks.

Powinno to wzmocnić zespół testowy krajów wysp Pacyfiku, ale oznacza również, że ośmiu graczy z ich 38-osobowego składu będzie dostępnych dla All Blacks, Australii lub dowolnego innego kraju testowego.

„Wykorzystaliśmy model nowozelandzki i założyliśmy mu go na głowę” – powiedział Senyo.

Czytaj więcej:
* Marzenie Sir Briana Williamsa spełniło się, gdy Moana Pacifica wreszcie wyszła z zimna
* Seria Moana Pasifika SR będzie kolejnym zespołem ds. Karmienia All Blacks: ex Wallaby
* Super Rugby: „ Moment przełomowy ”, w którym Moana Pasifika i Fijian Drua otrzymują warunkowe zielone światło na 2022 r.
* Super Rugby: World Rugby potwierdza pakiet finansowy dla drużyn z wysp Pacyfiku

„Osiemdziesiąt procent zespołu musi mieć kwalifikacje i / lub grało w Samoa, Tonga lub Fidżi.

„Dla tych [80 per cent] Kto dołączy do Moana Pacifica, nie możesz grać dla All Blacks ani Australii. „

Na początku tego tygodnia Daniel Liu, dyrektor generalny Pacific Rugby Welfare również wyraził obawy, że Moana Pasifika zostanie „6. Super Drużyną NZ” i poprosił World Rugby – które zapewnia fundusze dla drużyny – aby upewnić się, że tak się nie stanie.

Były Wallaby Morgan Torinoi również napisał w zeszłym tygodniu, że się boi Moana Pacifica zmieni się w „kolejną nowozelandzką franczyzę, która przeniesie graczy do All-Blacks”.

Jednak mieszanka kwalifikacyjna Moany Pasifiki to skomplikowany temat, o którym komentator Sky Ken Laban żarliwie się spiera Zawalić się Wszyscy kwalifikujący się gracze Blacks, tacy jak Ofa Tuungafasi, Karl Tu’inukuafe, Vaea Fifita i Asafo Aumua – którzy nie startowali w bluesie lub huraganach – muszą przejść obok Moany Pasifiki.

Teoretycznie podział Senio 80-20 pozwoliłby ograniczonej liczbie obecnych lub byłych All Blacks na dokonanie zmiany, a także umożliwiłby graczom takim jak All Black Ardie Savea – których kontrakt wygaśnie – grę z Moaną Pasifiką.

Jednak Laban czuł, że Hulk nie wystarczył do sukcesu Moany Pasifiki i skutecznie oskarżył NZ Rugby o „ ukrywanie ” talentu z boku.

„Nie chcę być negatywny” – powiedział Laban – „To zdecydowanie nie jest mój zamiar”.

„Ale zastanawiam się tylko, czy nasza gra ma kręgosłup czy żołądek, żeby to zobaczyć.

Były All Blacks Stephen Lewatua może być celem dla Moana Pacifica - i ponownie zagrać dla All Blacks.

Dan Mullan / Getty Images

Były All Blacks Stephen Lewatua może być celem dla Moana Pacifica – i ponownie zagrać dla All Blacks.

„Widzieliśmy z mocarstwem zachodnim, że przetrwali 10 lat, a potem zostali zwolnieni.

„Byłem w Japonii w 2016 roku, kiedy Sunwolves rozegrali swój pierwszy mecz … było dużo wsparcia[ale przetrwali pięć lat i wygrali mecze[ale ostatnie pięć lat i wygrane gry][لكنهماستمرواخمسسنواتوفازوابتسعمباريات[buttheylastedfiveyearsandwonninegames

„Patrzę na ograniczenia, które zostały nałożone na tę drużynę Moana Pasifika. Ale nie odniosą sukcesu, jeśli wszyscy ukryją wszystkich graczy”.

Ale sir John Kirwan zakwestionował ten argument, twierdząc, że wybranie wszystkich kwalifikujących się graczy z All Blacks do Moana Pasifiki nie pomogłoby w testowaniu rugby na wyspach Pacyfiku.

Gracze z Hurricanes Pacific, Alex Vido, Wafa Vivita, Ardy Savia i Asafo Umaoua.

Hagen Hopkins / Getty Images

Gracze z Hurricanes Pacific, Alex Vido, Wafa Vivita, Ardy Savia i Asafo Umaoua.

„Jeśli je wybiorę, czy to pomoże Samoa i Tonga w następnym mundialu?” Zapytał.

Senyo powiedział również, że gracze Moana Pacifica będą mieli taką samą skalę płac jak inne drużyny Super Rugby z Nowej Zelandii, a polowanie na drużynę trenerską jest już w toku.

Powiedział: „Jest wielu kandydatów, którzy prawdopodobnie są całkiem pewni, kto jest obecny na rynku i którzy wykazali zainteresowanie”.

Próbujemy przez to przejść z komisją i komisją dopiero wtedy, gdy umieścimy te nazwiska na krótkiej liście.

„Jeśli chodzi o graczy, to jest dyskusja, którą prowadzimy teraz z agentami, a także z ligami krajowymi, takimi jak Samoa i Tonga.

„Ten zespół musi być konkurencyjny, więc istnieje równowaga między posiadaniem uznanych graczy a tymi z zewnątrz, którzy mogą pomóc temu zespołowi pod względem wydajności.

„Druga część to… Połącz się ze środowiskami o wysokiej wydajności w Tonga i Samoa i spójrz na ich aktualne programy.

„Jeśli chodzi o identyfikację talentów, z tym będziemy się komunikować”.

Senyo potwierdził również, że Moana Pacifica zagra kilka meczów u siebie w Aprii, ale ma siedzibę głównie w South Auckland i prawdopodobnie nadepnie na palcach Bluesa, ponieważ może być na rynku dla tych samych graczy urodzonych w Nowej Zelandii z podwójnymi kwalifikacjami.

Gracz All Blacks, Sir Michael Jones, powiedział Stuff w zeszłym tygodniu, że warunkowe licencjonowanie Moany Pasifiki było „pionierskim momentem” w rugby Pacifica, ale wskazał, że młodzi gracze z dziedzictwa Pacifica niekoniecznie będą musieli rezygnować z ambicji gry w Team All Blacks , Dla Moana Pacifica.

„Zawsze wiedziałem, że moc„ całkowicie czarnego ”snu polega na tym, że dla tych, którzy urodzili się w Nowej Zelandii, zawsze będziemy realizować to marzenie.„ Nie sądzę, żeby to się kiedykolwiek zmieniło ”- powiedział.

„ Ale to pozwala tym, którzy pochodzić z Pacyfiku, którzy mogli się tam urodzić, mogli tam dorastać lub zobaczyć okazję do reprezentowania swoich rodziców – a słyszeliśmy w przeszłości tego rodzaju retorykę od niektórych chłopców – mogą reprezentować Moana Pacifica.

„Nie oznacza to, że jeśli założysz swoje kolory na Moana Pasifika, niekoniecznie podążasz za marzeniem All Blacks. Możemy również odzyskać dwóch dużych chłopców, takich jak Stephen Lewatua, lub możesz sprawić, że Maa Nonu będzie chciała nosić kolory w jego ostatnim roku i myślę, że powinniśmy na to pozwolić. „Ponieważ to przywilej”.

READ  Szybkie badanie Anton Seigner jest gotowy, aby wykorzystać moment Pacific Super Rugby do bluesa