Super Rugby: Górale miażdżą Waratas, aby podtrzymać ostatnie nadzieje

Górale idą do finałowej rundy Super Rugby Trans Tasman wciąż walcząc o miejsce w finale po 59-23, dziewięciu próbach zburzenia Waratas w Dunedin w sobotę

Zwycięstwo tymczasowo sprawiło, że Highlanders awansowali na drugie miejsce w rankingu – wyprzedzając Crusaderów o punkty – a Hurricane’y zmierzyły się z Brumbies w Canberze późnym wieczorem w sobotę.

W przypadku wysokiego wyniku, gdy obrona czasami była krótka, Juna Nariki i Ethan de Groot podjęli dwie próby, gdy Highlanders oddalili się od Waratah w drugiej połowie, aby zdobyć najwyższy wynik przeciwko Australijczykom.

Ostatnia kwarta była ruchem jednokierunkowym, gdy Waratas upadł, a górale znaleźli luki w woli i podwyższyli wynik dzięki próbie Kazukiego Himeno i zastąpieniu Terikiego Ben Nicholasa. Dziewięć prób wyrównało rekord górali pięciu rzutów w jednym meczu.

Seo Tomkinson, skrzydłowy Highlanders, grał w sobotę w pierwszej połowie z Waratas w Forsyth Bar.

Claire Toya Bailey/Photosport

Druga próba Ethana de Groota dziś wieczorem, krótko po przerwie, dała Highlanders użyteczną przewagę 40:23, ponieważ jego pusta główka 126 kg okazała się nie do zatrzymania z bliskiej odległości.

Waratahs mieli pewne szanse na powrót do gry, ale kiedy nie mogli wykorzystać swoich głów, upadli i wyglądali na przeznaczone do ukończenia 2021 roku bez ani jednej wygranej.

Po stracie Aarona Smitha i Shannona Frizzella, górale znaleźli się w rzadkiej sytuacji dla drużyny Kiwi, która wyszła na boisko z tylko jednym testerem — Japończykiem nr 8 Himeno.

READ  Trudniej niż się wydaje: człowiek układa pięć M&M'sów, ustanawia rekord Guinnessa

Zgodnie z oczekiwaniami, para All Blacks została pominięta, chociaż numer 9 Kayne Hammington wykorzystał rzadki start z dobrą pracą w grze i ostrymi krótkimi podaniami.

Mitch Hunt w sobotę rzuca piłkę szeroko przeciwko Waratas.

Joe Allison / Getty Images

Himeno był ciężko pracującym ósmym miejscem, a skład pracował wydajnie, chociaż duży zamek Pari Parkinson nie wywarł tak dużego wpływu na boisku, jak oczekiwano.

Highlanders zdobyli bramkę w ciągu pierwszych dwóch minut, a Michael Collins zakończył skomplikowany ruch, który pozostawił ogromną lukę w obronie gości.

Łatwość, z jaką Górale zbudowali próbę, sugerowała, że ​​wszystko zrobią po swojemu, ale Warata miał inne pomysły.

Nareki został pobity z zewnątrz szerokim podaniem z Waratahs nr 10 Willa Harrisona, pozwalając rozgrywającemu Jackowi Maddocksowi ścigać się na próbę po 11 minutach.

Seo Tomkinson odpowiedział po dobrze wykonanej pracy Collinsa, ale Highlanders byli chwiejni w pierwszej połowie.

Ich atak był bardzo boczny i pod presją szybkości linii Waratahs, po faulu pod wysoką piłką podjęli próbę skrzydła Waratahs Mark Nawaqanitawase.

W defensywie nie trafili też w ukłucie kontuzjowanego Frizzella, gdyż Waratasowi udało się poprowadzić sporo szybkiej piłki.

Znaleźli jednak sposób w grze z powtarzających się niepowodzeń Waraty, aby usunąć własne linie i świetnie to wykorzystali.

Prop de Groot – młody byk z Południa, który był jednym z najlepszych górali wieczoru – Ash Dixon i Nareki tuż przed przerwą podnieśli pięć rzutów, aby posłać ich do kojców, które doprowadziły do ​​33-23.

Wynik zaimponował Highlanders po 40 minutach, co mogło sfrustrować trenera Clarka Dermody’ego, ale byłby szczęśliwszy po ich występie w drugiej połowie i po czwartej wygranej z rzędu pojadą do Canberry w następny weekend.

59 (Michelle Collins, Seo Tomkinson, Ethan de Groot (2), Ash Dixon, Juna Nariki (2), Kazuki Himeno, Teriki Ben Nicholas Attempts, Mitch Hunt Błąd 7) 23- Radwań (Jack Maddox, Mark Nawaqanitawase Tries, Will Harrison 2 minusy, 3 długopisy). HT: 33-23