Super Rugby: Clutch Blues pokonuje Courageous Highlanders o swój pierwszy tytuł od 18 lat

Był ciasny, napięty i sztywny. Ale Blues w końcu zdobyli tytuł Super Rugby po 18 latach oczekiwania między supami po butelce szampana.

The Blues pokonali trudną drogę w finale Super Rugby Trans-Tasman, ciężko walcząc, aby przełamać znakomitą obronę Highlanders w absorbującym, choć ledwo płynnym konkursie przed 36-tysięcznym tłumem w Eden Park.

Blake Gibson of the Blues świętuje zdobycie zwycięskiego gola podczas finału Super Rugby Trans-Tasman.

Phil Walter / Getty Images

Ale trzymali nerwy na wodzy, gdy naprawdę liczyło się zwycięstwo 23-15 po tym, jak Goście oszołomili dominującego gospodarza przewagą 15-13 na kwadrans przed końcem. Rezerwowy Harry Plummer strzelił decydującego rzutu karnego z trudnego kąta w 70. minucie, następnie rezerwowy napastnik Blake Gibson przypieczętował umowę, próbując wygrać pięć minut przed spokojnym strzałem Plummera z dystansu.

To nie były klasyczne zawody z wysokimi wynikami, które często widzimy w Super Rugby. Ale kogo to obchodzi? To było ostateczne. dla wszystkich piłek. I szansa dla zwycięzcy na dodanie bardzo ważnego tytułu do swoich wpisów na Wiki.

Rzeczywiście, The Blues desperacko tego potrzebują, spędzili 18 lat od ostatniego zwycięstwa, kiedy zdobyli trzeci z czterech tytułów teraz przeciwko Crusaders w tym samym miejscu. Zwycięstwo sprawiło, że podopieczni Leona MacDonalda wypełnili zobowiązania z 2021 r., mając serię siedmiu zwycięstw i piąte zwycięstwo w ostatnich sześciu meczach z Południowcami.

Ale chłopcze, to było trudne. Obrońcy mieli wystarczająco dużo piłki, by wygrać to w kłusie, ale górale po prostu nie pozwolili im ukryć presji i posiadania w punktach, których szukali.

READ  Rzeźba ścienna Kaimanawa nie jest dowodem cywilizacji przedmaoryskiej

Goście znakomicie ćwiczyli, przerywając grę z rzadkim posiadaniem piłki w pierwszej połowie, przegrywając tylko siedem (13-6) w pierwszej połowie, po czym objęli prowadzenie i dalej zbierali punkty w trzykrotnych odstępach. . To oni mieli przejąć bieg do domu.

Ale ci blues ciężko pracowali, aby wstrząsnąć tym, na co zasługują. Chcieli dodać trochę solidności, równowagi i dokładności do swojej gry.

A kiedy w ostatnim kwadransie było to w bilansie, to właściciele wkroczyli i zagrali ważne sztuki. 8 Hoskins Sototo spisał się świetnie na finiszu, zakręcając po kraksie, a następnie rozpoczynając atak, który dał Gibsonowi dogrywkę w meczu.

Mark Tilia wziął udział w pierwszej próbie The Blues w sobotnim finale Trans Tasman Super Rugby.

Fiona Goodall / Getty Images

Harry Plummer również siedział cicho na ławce rezerwowych, wykonując trudny rzut karny w późnym momencie, a następnie wykonując decydujący zwrot w bok, aby przypieczętować zwycięstwo. The Blues dominowali również w czasie scrum. Dalton Papale zaliczył kolejny wielki mecz w luźnej pozycji i odszedł Gerard Cowley-Toyotti wraz z kapitanem ciała Patrickiem Tuipuluto w rajstopach.

TJ Faiane był dobry w obronie, Bryce Heem i Mark Telea odegrali kluczową rolę na dużą skalę, a Art Christie dobrze prowadził show z bazy. Rieko Ioane był również źródłem zagrożenia, ponieważ jego siła działała przez cały czas.

TJ Faiane robi sobie przerwę na bluesa.

Andrzej Koringa/Photosport

Wszyscy goście byli osobowością, determinacją i determinacją. Robili wszelkiego rodzaju ingerencje i ugrzęźli w konkursie, gdy wszystko sugerowało, że muszą być toastami. Nie obeszli się bez jednej walki, a kapitan Ash Dixon poprowadził ich znakomicie w swoim setnym meczu, nawet jeśli miał szczęście, że nie zobaczył czerwonego za wysokie uderzenie w Otere Black.

Cóż, to trochę tytuł z gwiazdką, z całkowicie australijską dietą podczas rund kwalifikacyjnych i krótkim, ostrym sześciotygodniowym formatem, ale taki, który Blues z radością zaakceptują.

READ  Dwukrotny zwycięzca Pucharu Świata Wallabies ma teraz za zadanie zaprezentować jeden: PlanetRugby

Po dość chwiejnym początku i wczesnym rzucie karnym Mitcha Hunta, The Blues w końcu odnaleźli swój rytm i w 17. minucie podjęli jedyną próbę meczu w pierwszej połowie, aby spędzić wspaniały okres presji gospodarzy.

The Blues wygrali rzuty jeden za drugim w okolicach kwadransa, karząc gościom, którzy mieli przewagę nad ostatnim z nich, gdy Otere Black znalazł dośrodkowanie Tilly’ego z dużą ilością miejsca po lewej stronie, by awansować 7-3. Skrzydłowy miał czas na cofnięcie się, zebranie, a następnie podanie pokonanego Josha Ewana, którego Black zawrócił z linii bocznej.

To wszystko była próba zdobycia gola na pół, ale nie mówienia punktów. Prostytutka góralska Ash Dixon otrzymała żółtą kartkę w 24. minucie za ramię na głowie Blacka po jego śmierci. Co ciekawe, sędzia Mike Fraser znalazł coś, co zadecydowało o tym, jaką mniej z dwóch części miał do swojej dyspozycji.

Ash Dixon prowadzi haka Highlanders przed finałem Super Rugby Trans-Tasman w Eden Park.

Hannah Peters / Getty Images

Pół tuzina minut później skrzydłowy Blues, Bryce Heem, również znalazł się w centrum uwagi TMO za wyzwanie na Hunt w powietrzu, ale uniknął rzutu karnego, gdy zaatakował Jona Narkei.

Górale prawdopodobnie byliby szczęśliwi, gdyby wjechali do boksów mając tylko 13-6 po tym, jak The Blues kontrolowali piłkę (66 procent), terytorium (70 procent) i mieli 5:0 na czystych przerwach i 15-5 w obrońcach, którzy został trafiony Wygrał 54-21 w Al-Zarif. Obrona Landerów była w najlepszym wydaniu.

Odważni goście nigdzie nie poszli po rozpoczęciu drugiej połowy i chociaż The Blues nadal dominowali nad piłką, Południowcy zdołali odwrócić rozpęd, wykonując trzy kolejne rzuty karne między 58. a 65. minutą, aby objąć prowadzenie, 15- 13. Nagle blues znalazł się między młotkiem a kowadłem.

READ  Wielki finał NRL: Townsville w gotowości na decyzję Królika i Pantery, gdy Covid-19 pojawia się ponownie w Brisbane

Potem wkroczyli Sototo, Plummer i Gibson i można było rozpocząć świętowanie. Po raz kolejny The Blues zostali mistrzami Super Rugby, nawet jeśli Crusaders mieli coś do wyrażenia.

Blues 23 (Mark Tilley, Blake Gibson próbuje; długopis Otere Black, con; Harry Plummer 2 długopisy, con), Górale 15 (długopisy Mitcha Hunta 4; długopisy Josha Ewana). Partia Wyzwolenia: 13-6.