Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

SUNfarming kupuje 60 MW projektów fotowoltaicznych wspieranych przez CfD w Polsce

SUNfarming kupuje 60 MW projektów fotowoltaicznych wspieranych przez CfD w Polsce

18 stycznia (Now Renewables) – niemiecka firma produkująca sprzęt słoneczny SUNfarming GmbH ogłosiła w poniedziałek nabycie 60 megawatów projektów energii słonecznej w Polsce, wszystkich zwycięzców lokalnych aukcji energii odnawialnej.

Niemiecka grupa poinformowała w poniedziałek, że kupiła aktywa od różnych polskich deweloperów, aby poszerzyć swoją flotę o 48 nowych projektów. Szczegóły finansowe transakcji były utrzymywane w tajemnicy.

Zakupiony portfel składa się z pakietu 39 gotowych do użycia łopat systemów fotowoltaicznych o łącznej mocy około 37 megawatów. Wszystkie zostały nagrodzone na aukcji w Polsce w czerwcu 2021 r. i posiadają kontrakty różnicowe (CfD). Niemiecka firma poinformowała, że ​​zapewniła finansowanie budowy projektów od swojego rodaka Kapkory.

Ponadto SUNfarming nabył aktywa o łącznej mocy 16 MW i 7 MW, również z 15-letnimi kontraktami CFD.

„2021 był jednym z najbardziej udanych lat w historii naszej firmy. Szczególnie nasz polski biznes kwitnie” – powiedział Martin Toschke, dyrektor zarządzający SUNfarming. Dodał, że ostatnie transakcje powiększyły portfel SUNfarming w Polsce do 145 MW, do 200 MW. Cel do 2023 r. jest „na wyciągnięcie ręki”.

Globalnie SUNfarming ma zainstalowaną moc ponad 650 MW.

READ  Pełna lista kolei i metra