Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Strona tytułowa: Dziennikarz kiwi na Ukrainie opowiada o sytuacji rosyjskiej inwazji

Globalizm

Ukraińscy żołnierze kucają podczas patrolu w niedawno zdobytej wiosce na północ od Charkowa. Zdjęcie / AP

Dziennikarz kiwi, który kręci film dokumentalny na Ukrainie, uważa, że ​​naród ukraiński nigdy nie zaakceptuje ugody przewidującej oddanie ziem Rosji w wyniku okrucieństw popełnionych przez siły inwazyjne przeciwko narodowi.

Tom Match pisał na Ukrainie jeszcze przed rosyjską inwazją pod koniec lutego, a obecnie składa sprawozdania z Kramatorska, w obwodzie donieckim, w pobliżu, gdzie na granicy ukraińsko-rosyjskiej toczy się większość walk.

Rozmowa z NZ Herald Strona główna podcastuMach powiedział, że chociaż miasto, w którym obecnie przebywa, uniknęło wielu konfliktów, to miasto, przez które przejeżdżał – Malaya Rohan, 15 minut drogi od Charkowa – było świadkiem brutalności Rosji.

„Miasto było pod okupacją rosyjską przez około pięć tygodni. Powiedzieli na przykład, że jacyś żołnierze rosyjscy upili się i zgwałcili młodą kobietę w okolicy. Kolejny strzał i znowu zabił wieśniaka po pijanemu. Jedna z kobiet powiedziała które odbierają rosyjscy oficerowie. Ma strzały na nocne rozrywki i tym podobne.

Nowozelandzki dziennikarz Tom Match jest na Ukrainie od początku rosyjskiej inwazji.  Zdjęcie / Tom Match
Nowozelandzki dziennikarz Tom Match jest na Ukrainie od początku rosyjskiej inwazji. Zdjęcie / Tom Match

Mach powiedział, że Ukraińcy będą reagować z „obrzydzeniem i przerażeniem” na każdy nowy raport o tych okrucieństwach – i będzie im trudno zaakceptować umowę, która wiąże się z oddaniem ziemi.

„Być może w przeszłości mogłeś sprzedać coś w stylu „musimy kochać rezygnację z pewnego kawałka ziemi, aby reszta kraju została ocalona”. Ale teraz wydaje się, że wiemy, co dzieje się na obszarach kontrolowanych przez Rosja, ludzie będą bardziej widzieć swoich własnych ludzi pozostawionych na śmierć. od czegokolwiek innego ”.

Okrucieństwa pomagają wzmocnić ukraiński opór, ponieważ do wojska zaciąga się więcej ludzi, niż jest w stanie dostarczyć. Służba wojskowa była obowiązkowa przed inwazją, a Match powiedział, że jeden z jego oficerów powiedział mu, że ludzie będą próbowali ich przekupić, aby wycofali się ze służby.

READ  Producenci „zaskoczyli” brakiem kieszeni

„Teraz ludzie są tak zdesperowani, by przyłączyć się i walczyć, że próbują przekupić oficerów rekrutujących, aby pozwolili im przyłączyć się do walki, aby wyszli na linię frontu”.

Powiedział, że wszyscy, z którymi się spotyka, są zdenerwowani Rosjanami i że ludzie są zjednoczeni w jednym celu: zmusić ich do opuszczenia kraju.

Ich morale wzmacnia fakt, że armie rosyjskie walczą o jakiekolwiek zdobycze. Podczas gdy inwazja zdewastowała Mariupol – „wymazując mapę”, jak nazwał to Match – Rosja w szczególności nie zdołała zdobyć stolicy, Kijowa, i teraz walczy w regionie Donbasu, gdzie wycelowana jest większość jej siły ognia.

Obecnie pojawiają się doniesienia, że ​​mieszkańcy Kijowa radzą sobie ze swoim życiem, powiedział Match, a występy na żywo i zgromadzenia rozprzestrzeniają się, ponieważ centralna i zachodnia część Ukrainy unika ciężaru konfliktu uderzającego we wschodnie i południowe regiony.

O tym, jak długo może trwać konflikt, Mach powiedział, że Ukraina spekuluje tak samo jak reszta świata na temat końcowej gry rosyjskiego prezydenta Władimira Putina.

„Na początku wojny chcieli zmiany reżimu, procesu i patronatu, która dałaby Rosji wszystkie jej cele polityczne i skutecznie zakończyła niepodległość Ukrainy i uczyniła ją państwem marionetkowym. Teraz wydaje się, że bardziej szuka jakiegoś sposób oszczędzania twarzy.

„Robi teraz to samo, ponieważ stara się skupić całą swoją siłę ognia na przejęciu regionów Doniecka i Ługańska i jest bardzo mało prawdopodobne, że będą mieli siły ludzkie lub logistyczne, aby przejąć większą część kraju”.

Posłuchaj podcastu Powyżej, aby dowiedzieć się więcej o morale na ziemi, czego Ukraińcy chcą od świata i najważniejszej rzeczy, którą Nowozelandczycy powinni wziąć pod uwagę.

Front Page to podcast w New Zealand Herald, który ukazuje się każdego ranka.

Front Page to codzienny biuletyn wydawany przez New Zealand Herald, którego można słuchać każdego dnia tygodnia od godziny 5 rano.

READ  Covid-19: Fidżi stoi w obliczu „niestabilnej sytuacji”, gdy pojawiają się nowe grupy społeczne

• Możesz śledzić transmisję na stronie nzherald.co.nzI serce radioI Podcast AppleI spotifylub gdziekolwiek otrzymasz swoje podcasty.