Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

``Straciliśmy 20 000 funtów z powodu fałszywego czytnika kart NatWest'

„Straciliśmy 20 000 funtów z powodu fałszywego czytnika kart NatWest’

Istnieją różne rodzaje oszustw, mówi Catherine Hart z Chartered Institute of Business Standards, niektóre wykorzystują urządzenia bankowości internetowej, a inne czytniki kart SIM lub technologię płatności kartą.

„Zdajemy sobie sprawę z urządzeń, które odczytują „chip i pin” na karcie w celu gromadzenia danych, klonowania itp., gdzie nawiązywane jest bezpośrednie połączenie z oszustem i transakcja jest dokonywana natychmiast” – powiedziała.

Caroline Abrahams z organizacji charytatywnej Age UK powiedziała: „Oszustwo dotyka ludzi w każdym wieku i ze wszystkich środowisk, ale wiemy, że starsze osoby o wyższych dochodach lub żyjące samotnie częściej zgłaszają, że są ofiarami.

„To będzie trudny rok dla wszystkich, dlatego zachęcamy seniorów do zachowania czujności i pamiętania, że ​​w przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do prawdziwości oferty lub części korespondencji nie należy natychmiast odpowiadać i zgłaszać się do władz”.

Pani Hart ostrzegła, że ​​w ostatnich latach wiele osób zostało zepchniętych do bankowości internetowej. Powiedziała: „Przestępcy używają coraz bardziej wyrafinowanych metod, szczególnie w obliczu stresu i zamieszania spowodowanego kryzysem kosztów życia oraz w następstwie pandemii, ponieważ wszystkie pokolenia muszą stać się bardziej zależne od technologii i usług internetowych.

„Tak więc nie tylko osoby starsze są zagrożone, ale także młodzi są narażeni na tego rodzaju oszustwa pod wysokim ciśnieniem”.

Firma Action Fraud poinformowała, że ​​w zeszłym roku otrzymała 560 zgłoszeń dotyczących czytników kart. Tymczasem szerszy trend oszustw kurierskich, gdzie oszust udający policjanta lub pracownika banku wysyła kuriera do domu ofiary po gotówkę lub karty bankowe, W zeszłym roku skoczył o 37%.

READ  Linia Waterloo i City London zostaje ponownie otwarta po raz pierwszy od marca 2020 r. | londyńskie metro