Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Strach przed niedoborem gęsi bożonarodzeniowej, gdy największy brytyjski producent atakuje ptasią grypę |  Rolnictwo

Strach przed niedoborem gęsi bożonarodzeniowej, gdy największy brytyjski producent atakuje ptasią grypę | Rolnictwo

Kupujący mogą zmierzyć się z niedoborem brytyjskiej gęsi w te Święta Bożego Narodzenia po tym, jak zdano sobie sprawę, że największy brytyjski producent został dotknięty kilkoma epidemiami ptasiej grypy.

Wielka Brytania wycierpiała to, co cierpią urzędnicy Powiedział Jest to „największa epidemia ptasiej grypy w historii” w ciągu ostatniego roku, z ponad 140 epidemiami zgłoszonymi w samej Anglii.

Sytuacja jest szczególnie dotkliwa w Norfolk i Suffolk po 14 Wybuch w zeszłym miesiącu samotność.

Gressingham Foods z siedzibą w Suffolk, która hoduje sezonowe kaczki, gęsi i indyki, ucierpiała szczególnie, według znawców branży, po pięciu epidemiach w swoich lokalizacjach w obu hrabstwach w zeszłym tygodniu. Wiadomo, że zabito tysiące ptaków.

Jako wiodący dostawca do brytyjskich supermarketów istnieją obawy, że dostępność brytyjskiej gęsi zostanie poważnie zmniejszona w tym roku w Boże Narodzenie, z około 250 000 gęsi. zjedzony w okresie wakacyjnym. Gęś jest zwykle udostępniana do sprzedaży przez sprzedawców detalicznych pod koniec października.

Richard Griffiths, dyrektor naczelny British Poultry Council (BPC), powiedział, że chociaż społeczeństwo ma możliwość polowania na gęś bożonarodzeniową na farmie, detaliści prawdopodobnie będą musieli przyjrzeć się importowi.

Istnieją inni producenci kaczek z siedzibą w Wielkiej Brytanii, ale Gressingham Foods jest jedynym w Wielkiej Brytanii całorocznym dostawcą mięsa kaczego.

Gressingham Foods nie odpowiedział na prośby o komentarz, ale brytyjskie supermarkety bagatelizowały wszelkie obawy dotyczące dostępności mięsa kaczego lub gęsiego.

„Detaliści są dobrze zorientowani w zarządzaniu łańcuchami dostaw w trudnych warunkach. Monitorują trwające rozprzestrzenianie się ptasiej grypy i poprosili rząd o podjęcie wszelkich odpowiednich kroków w celu ograniczenia jej rozprzestrzeniania się, aby zapewnić ciągłość dostaw do klientów” – powiedział Andrew Obe, dyrektor żywność i zrównoważony rozwój w British Retail Consortium.

Ptasia grypa jest najprawdopodobniej przenoszona przez ptaki wędrowne i rozprzestrzenia się poprzez bezpośredni kontakt lub poprzez skażone płyny ustrojowe i kał. Może być również przenoszony przez zanieczyszczoną paszę i wodę lub przez pojazdy oraz zabrudzoną odzież i obuwie.

READ  Kolejne kroki dla nowej grupy terapeutycznej w raku trzustki

W przypadku potwierdzonej epidemii wszystkie ocalałe ptaki w stadzie są ubijane, a rolnicy rekompensują zdrowe ptaki.

W całej Europie ma 47,7 miliona ptaków wykonany Od zeszłej jesieni wyginęły tysiące dzikich ptaków. Podobno zgłoszono ponad 100 000 kaczek Wykonanie na farmach Na początku tego roku był własnością Gressingham Foods podczas wcześniejszej epidemii ptasiej grypy.

sytuacja Prawdopodobnie będzie gorzej Wraz z nadejściem jesiennej migracji liczba dzikich ptaków zimujących w Europie zwiększa ryzyko wystąpienia ognisk chorób.

W poprzednich latach liczba zachorowań spadła latem, ale w tym roku epidemia trwała nadal, ponieważ eksperci podejrzewają, że pojawiają się wysoce patogenne rodzaje ptasiej grypy. endemiczny U dzikich ptaków, co prowadzi do całorocznego ryzyka infekcji.

British Poultry Council wezwała do wprowadzenia w całej Wielkiej Brytanii obowiązkowego nakazu utrzymania wszystkich ptaków hodowlanych „tak szybko, jak to możliwe, aby priorytetowo traktować dobro naszych hodowców, żywotność ich działalności i bezpieczeństwo wszystkich ptaków”.

We Francji i Holandii rozpoczęły się próby weterynaryjne testujące szczepionki przeciwko ptasiej grypie, ale istnieją znaki zapytania dotyczące skuteczności szczepionek przeciwko ptasiej grypie i tego, czy zaszczepione ptaki mogą nadal rozprzestrzeniać chorobę, jeśli zostaną zarażone.