Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Stokrotka przejmuje 14 sklepów spożywczych w Polsce

Stokrotka przejmuje 14 sklepów spożywczych w Polsce

Maxima Grupo Stokrotka zgodził się to dostać Na terenie województwa mazowieckiego działa 14 sklepów spożywczych.

Transakcja, która ma zostać sfinalizowana do końca tego roku, podlega pewnym warunkom, w tym zatwierdzeniu przez urząd antymonopolowy.

Emperia Holding, spółka zależna Maxima Grupė, prowadząca w Polsce sieć sklepów spożywczych Stokrotka, nabyła w ubiegłym roku osiem sklepów w rejonie Warszawy.

„trudne czasy”

Mantas Konkaitis, dyrektor generalny i prezes Maxima Grupo powiedział: „Pomimo trudnych czasów wierzymy w ten region pod względem bezpieczeństwa i możliwości rozwoju. Dlatego inwestujemy więcej i jesteśmy w stanie realizować druga akwizycja w ciągu jednego roku.

„Transakcja zawiera element nieruchomościowy, co jest zgodne z naszą tendencją do wzmacniania portfela nieruchomości. Nadal koncentrujemy się na ekspansji na rynek polski, zarówno poprzez rozwój organiczny, jak i działania M&A, z kluczowymi kryteriami, które sprawiają, że jest ona odpowiednia dla Stokrotki. Model biznesowy.”

Polski detalista spodziewa się, że sprzedaż w 14 sklepach przekroczy 25 mln euro.

Planowany wzrost organiczny

Arūnas Zimnickas, Dyrektor Zarządzający i Prezes Stokrotki dodał: „Po zakończonej pod koniec 2021 roku akwizycji ośmiu sklepów, podpisana niedawno akwizycja 14 sklepów w województwie mazowieckim wzmocni naszą pozycję w regionie i pozwoli nam dodatkowo do planowanego wzrostu organicznego.dla niego”.

Na koniec 2021 r. sieć sklepów Stokrotka liczyła ponad 800 sklepów własnych i premium, o obrotach przekraczających miliard euro.

W 2018 roku Maxima Grupo z siedzibą na Litwie Przejęcie sieci handlowej.

© 2022 Europejski magazyn supermarketów – Twoje źródło najnowszych sprzedaż na sztuki Biuletyn Informacyjny. Artykuł autorstwa Dayta Das. Kliknij Subskrypcja Aby się zarejestrować ESM: europejski magazyn supermarketów.

READ  Młodzi egipscy pianiści podążają śladem Chopina w Polsce - Muzyka - Kultura i Sztuka