Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Starmer ostrzega, że ​​ekonomiczna trajektoria Wielkiej Brytanii zostanie wkrótce wyprzedzona przez polskie wiadomości polityczne

Lider Partii Pracy, Sir Keir Starmer, użyje danych Banku Światowego, aby ostrzec, że bez zmiany przywództwa brytyjska gospodarka zostanie wyprzedzona przez swoich wschodnioeuropejskich rywali w ciągu najbliższych kilku dekad.


Poniedziałek, 27 lutego 2023 05:30, Wielka Brytania

Partia Pracy powie dziś, że brytyjska gospodarka może zostać w tyle za polską do końca dekady.

Lider partii, Sir Keir Starmer, wykorzysta prognozy – oparte na danych Banku Światowego – do wezwania wyborców do poparcia w następnych wyborach powszechnych.

Obliczenia Partii Pracy opierają się na założeniu, że PKB na mieszkańca Wielkiej Brytanii nadal rośnie realnie średnio o 0,5% rocznie, tak jak miało to miejsce w latach 2010-2021.

Z danych wynika, że ​​PKB per capita w 2021 roku wyniósł 44 979 dolarów w Wielkiej Brytanii i 34 915 dolarów w Polsce, a Partia Pracy powie, że Polska – jeśli utrzyma średni roczny wzrost na poziomie 3,6% – do 2030 roku wyprzedzi Wielką Brytanię.

Partia ostrzegła, że ​​Rumunia z 3,8% i Węgry z 3% wyprzedzą Wielką Brytanię do 2040 roku.

Kliknij, aby zasubskrybować Sky News Daily, gdziekolwiek znajdziesz swój podcast

Zgodnie z wcześniej widzianym fragmentem jego przemówienia, Sir Keir powie: „Musimy otwarcie mówić o trajektorii spadkowej, którą torysi wyznaczyli dla naszego kraju.

„Brytyjczycy pozostają w tyle, podczas gdy nasi europejscy sąsiedzi stają się bogatsi, zarówno na wschodzie, jak iw krajach takich jak Francja i Niemcy.

„Nie czuję się z tym dobrze; nie podoba mi się kurs, który wkrótce doprowadzi Polskę do wyprzedzenia Wielkiej Brytanii.

Czytaj więcej:
Sir Keir Starmer obiecuje „przywrócić Wielkiej Brytanii jej przyszłość”, podejmując się pięciu misji
Niezwykłe wydarzenia dają Starmerowi prawdziwy strzał w Moc
„Trudna zbrodnia”: Partia Pracy przywołuje Tony’ego Blaira z policyjnymi planami

READ  Przegląd Mistrza Oświęcimia - Polski bokser walczy o przetrwanie w solidnym dramacie | Kino

Nie jestem gotowy zaakceptować tego, co może oznaczać ta porażka”.

Ma zamiar dodać: „Nie chcę Wielkiej Brytanii, w której młodzi ludzie w naszych wielkich miastach i miasteczkach nie mają innego wyboru, jak tylko się wydostać.

„Drenaż mózgów, nie tylko do Londynu czy Edynburga, ale do Lyonu, Monachium i Warszawy. To nie jest przyszłość, na jaką zasługuje nasz kraj”.

Sir Keir Starmer: Pięć zadań

Podczas przemówienia w centrum Londynu Sir Keir opowie więcej o „pięciu misjach” swojej partii.

Oprócz zobowiązań dotyczących energii, NHS, przestępczości i opieki nad dziećmi, obiecał zapewnić najwyższy zrównoważony wzrost w G7, mówiąc, że zapewni to lepszy wzrost płac, więcej oszczędności, lepsze miejsca pracy i tętniące życiem ulice handlowe.

Po przemówieniu Sir Keir i Shadow Chancellor Rachel Reeves poprowadzą Okrągły Stół Liderów Biznesu.

Przewodniczący Partii Konserwatywnej, Greg Hands, odpowiedział: „Ostatnim razem, gdy Partia Pracy opuściła urząd, nie było pieniędzy, dług rósł w spiralę, bezrobocie gwałtownie wzrosło – coś, czego Brytyjczycy nigdy nie zapomną”.

„Wszyscy już wiedzą, co Partia Pracy zamierza zrobić z gospodarką – z 90 miliardami funtów wydanymi bez funduszy doprowadzi to tylko do niekończących się pożyczek i wzrostu zadłużenia”.