Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Starcie czerwonej kartki między Clarke i Alusio mogło być znacznie gorsze

Natychmiastowe przemyślenia Leona MacDonalda po obejrzeniu skrzydłowego Bluesa Caleba Clarke’a, który spłaszcza Tomassiego Alusio w incydencie z czerwoną kartką, który podzielił media społecznościowe, zawierał to, co miał do powiedzenia Clarkowi, biorąc pod uwagę wyjątkowe okoliczności kolizji i nieuniknioną długość zawieszenia.

Nie trzeba dodawać, że myśli MacDonalda skierowałyby się do skrzydłowego Moany, Pasifiki Alosio, który próbował wystrzelić piłkę nad Clarke’a w 52. minucie wygranej 46-16 The Blues, tylko po to, by przebić kolanem Clarke’a z boku głowy gdy jego przeciwnik próbował go zaatakować.

Potem Alusio nie pamiętał incydentu, gwałtownego, choć przypadkowego starcia. Po kilku minutach leżenia przy linii bocznej udało mu się zejść z boiska, ale według asystenta trenera Dale’a MacLeoda, po meczu był stosunkowo zdrowy i pełen humoru w szatni.

Sędzia James Dolman, po konsultacji z innymi działaczami, wysłał Clarka.

Jak powiedział trener Bluesa MacDonald, takie kolizje są stosunkowo rzadkie na boisku rugby, dlatego kolejną wskazówką było to, jak może wyglądać zakaz Clarka. Starcia, w których dwóch graczy rywalizuje o wysokie piłki, stają się coraz mniej powszechne (ponieważ są teraz mocno karani), podczas gdy wysokie wślizgi lub słabe play-offy są również surowiej karane. Starcie podczas próby aresztowania ma niewiele precedensów.

Jest jednak jeden, który porównuje – przegrany irlandzki napastnik CJ Stander z numerem 10 z RPA Pat Lambi podczas testu w Cape Town w 2016 roku.

Stander, RPA debiutujący w Irlandii w Newlands, spróbował kopnięcia Lambi, ale zamiast tego zderzył się z Lambi. To był obrzydliwy incydent, a Lambi, który ma wstrząśnienie mózgu, nigdy nie był tym samym graczem – trzy lata później, za radą dwóch neurologów, przeszedł na emeryturę z powodu problemów z wstrząśnieniem mózgu.

Ani Stander, który wycofał się z gry w zeszłym roku, nie był tym, kim był. W rozmowie z Rapport W 2020 roku Stander mówił o tym, jak wpłynął na niego wypadek z byłym kolegą z drużyny.

READ  Niepokonany Rosjanin Dmitri Bevol oszałamia świat boksu zwycięstwem nad Canelo Alvarez

„Nie ma dnia, żebym o tym nie myślał” — powiedział Stander. „To najtrudniejsza rzecz, przez jaką przeszłam w mojej karierze. Od tego czasu nie skakałem, by rzucić wyzwanie piłce, chyba że jesteś w kolejce.

Byłem rozczarowany sobą, ale także moją rodziną. To byłaby plama na mojej karierze na zawsze. Po tym meczu nie obchodziło mnie, czy zagram, czy znowu wygram. Po prostu martwiłem się, że nic mu nie jest.

Decyzja o zatrzymaniu Standera zajęła sądom 11 godzin, ale to było sześć lat temu i nastawienie w grze uległo zmianie.

Incydent ze Standerem wyglądał gorzej niż Clarke’a ze względu na różnicę wielkości między graczami, jego bardziej agresywny skok Lambi i natychmiastowe objawy wstrząsu Lambi, ale Clarke prawdopodobnie będzie miał dłuższe zawieszenie z powodu braku tolerancji w grze w kontakcie z nim. Głowa.

Poprzednia runda Super Rugby obejmowała cztery czerwone kartki w czterech meczach; Zaczynając od Blues Propo Nepo Laulala przeciwko Moanie Pasifika we wtorek wieczorem, suka Shilo Klein z Crusaders przeciwko Highlanders, Clarke przeciwko Moanie Pasifika w Eden Park i the Reds przegrywająca Tuaina Tualima przeciwko Brumbies.

Czerwone kartki będą obowiązywać tak długo, jak długo gra toczy się według tych samych zasad. Jak powiedział MacDonald, jest to dynamiczna i szybka gra rozgrywana przez silnych sportowców, ale gracze muszą uważać na zajmowanie pozycji, które można uznać za lekkomyślne.

Clarke nie mógł kontrolować skoku, gdy był w powietrzu – argument podzielają jego zwolennicy – ​​ale jego atletyka w połączeniu z błędnym wyczuciem czasu sprawiły, że postawił się w niebezpiecznej sytuacji.

Zawsze będzie element ryzyka. Na szczęście wydaje się, że Alosio radzi sobie całkiem nieźle, ponieważ incydent z Lambie, choć rzadki, pokazuje, że mogło być o wiele gorzej.

READ  Joseph Parker ogłosił brytyjski mecz wagi ciężkiej Joe Joyce