Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Stan wyjątkowy został ogłoszony na Wyspach Marshalla po uziemieniu amerykańskiego Air Micronesia Cargo

Federalna Administracja Lotnictwa USA uziemiła linię lotniczą Azji i Pacyfiku na początku ubiegłego miesiąca.
zdjęcie: Dostarczone / Emais Roberts

Prezydent Wysp Marshalla, David Capua, wydał oświadczenie o stanie wyjątkowym, aby przezwyciężyć problemy spowodowane uziemieniem krajowych linii lotniczych cargo przez amerykańską Federalną Administrację Lotnictwa (FAA) na początku lutego.

Amerykańska agencja rządowa zawiesiła mikronezyjskiego przewoźnika cargo Air Asia Pacific, znanego również jako Aero Micronesia Inc. , ze względu na obawy dotyczące niewykwalifikowanych pilotów latających tym statkiem powietrznym.

W oświadczeniu z 7 lutego FAA stwierdziła, że ​​„po tym, jak firma nie dostarczyła dokumentacji wykazującej, że dwie osoby przeprowadzające egzaminy biegłości dla pilotów firmy zostały odpowiednio przeszkolone i uzyskały kwalifikacje w ciągu ostatnich dwóch lat”.

Dodała: „Zgodnie z przepisami wszelkie kontrole lotu złożone przez te dwie osoby są nieważne, co oznacza, że ​​żaden z pilotów firmy nie jest obecnie uprawniony do latania”.

FAA powiadomiła linię lotniczą w grudniu, że „była w oczywisty sposób niezgodna z przepisami i wezwała przewoźnika do zawieszenia operacji do czasu rozwiązania problemu”.

Ale linia lotnicza z siedzibą na Guam nadal działała z naruszeniem nakazu FAA.

Korespondent RNZ Pacific Marshall Island, Jeff Johnson, powiedział, że decyzja spowodowała chaos na wyspach, wpływając na dostarczanie poczty i prowadząc do niedoborów niezbędnych środków medycznych w szpitalu Majuro.

Johnson powiedział, że likwidacja linii lotniczej dotyczy również innych krajów w regionie Mikronezji.

Powiedział, że ogłoszenie stanu wyjątkowego pozwoliłoby departamentom rządowym na poszukiwanie alternatywnych usług „w celu pozyskania alternatywnych przewoźników lotniczych w celu rozpoczęcia świadczenia usług towarowych na Wyspy Marshalla”.

„Teraz, wraz z utworzeniem Asia Pacific Airlines, kraje nauczyły się pewnych lekcji na temat uzależnienia od jednego dostawcy” – powiedział.

Powiedział, że problemy linii lotniczych są jednym z czynników drugiego przełożenia Igrzysk Mikronezyjskich 2023, które miały się odbyć w lipcu w Majuro.

READ  Hipkins, Shaw odpowiadają na krytyczny raport IPCC

Igrzyska, które początkowo zostały przesunięte z zeszłego roku na lipiec tego roku, mają zostać przeniesione na kwiecień 2024 roku.

Według Gaming Council zakłócenia spowodowane pandemią Covid-19 były jednak najważniejszym czynnikiem opóźnienia.

RNZ Pacific skontaktował się z Federalną Administracją Lotnictwa i rządem Wysp Marshalla w celu uzyskania komentarza.