Srebrne Paprocie pokonują Republikę Południowej Afryki, ale fani netballu przegapiają większą część pierwszej połowy

W International Convention Centre, Cape Town: Silver Ferns 61 (Grace Nowicki: 42/44, Emiliaran Ekinacio: 11/15, Maya Wilson: 8/12) 41- Republika Południowej Afryki (Lenize Potgieter: 25/26, Nichole Taljaard: 13/15, Ine-Mari Venter: 3/8) 1h: 15-11, HT: 30-25, 3 razy: 50-30.

Srebrne Paprocie miały dominujący start w czwórkach w swoim roku Pucharu Świata, ale fani netballu przegapili większość pierwszej połowy.

Nowa Zelandia pokonała Republikę Południowej Afryki 61-41 w Kapsztadzie w niedzielny poranek (czas NZZ), wycofując się w trzeciej kwarcie, pokonując Proteas 20-5.

Fani netballu w Nowej Zelandii i Australii przegapili większą część pierwszej połowy po problemie z transmisją źródłową w RPA.

Straciłem zasięg na krótko w pierwszym kwartale, a potem miałem kolejną usterkę pod koniec semestru. Transmisja powróciła dopiero pod koniec pierwszej połowy, a ci, którzy wstali wcześnie, aby obejrzeć mecz w Nowej Zelandii, stracili całą drugą kwartę.

Rzecznik Sky powiedział, że przeprosili za przerwę w dostawie prądu. Powtórki meczów będą dostępne w Sky Sport 2 o 21:00 w niedzielę, a skróty w Sky Sport 3 o 17:00 i Sky Sport 2 o 1:30 w poniedziałek. Profile są obecnie dostępne w Sky Sport Now i Sky Go.

Kiedy akcja powróciła, kibice Silver Ferns zobaczyli kliniczny wysiłek w trzeciej kwarcie, gdy Nowa Zelandia pokonała Republikę Południowej Afryki 20:5, budując 20-bramkową przewagę.

Trenerka Pani Noelene Tauro byłaby bardzo zadowolona z tego, co zobaczyła ze swoją drużyną w ich pierwszym międzynarodowym meczu roku 2023 na Mistrzostwach Świata.

Udało się wprowadzić na boisko 12 graczy, a obrońcy Gene Watson i Karen Burger powrócili na arenę międzynarodową po długiej nieobecności. Obaj mieli 30 minut kortu i byliby lepsi w tych minutach.

READ  Cricket: Kapitan Indii, Virat Kohli, żałuje jednego meczu po tym, jak Black Cubs wygrywają World Test Championship
Atakujący południowoafrykański skrzydłowy Bungi Msumi wydaje się podawać, gdy Kate Heffernan z Nowej Zelandii szamocze się.

Granta Beechera/Getty Images

Atakujący południowoafrykański skrzydłowy Bungi Msumi wydaje się podawać, gdy Kate Heffernan z Nowej Zelandii szaleje.

Grace Nowike i środkowa Kate Heffernan były jedynymi, które rozegrały pełne 60 minut, podczas gdy Toroa korzystał z ławki przed meczem z Australią w poniedziałek rano (5:00 NZT).

Nweke podniosła się tam, gdzie przerwała w Pucharze Konstelacji w październiku przeciwko Australii, najpierw blokując numer bramkarza i kopiąc 42 bramki z 44 prób.

Seria quadów rozgrywana jest w Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym w Kapsztadzie – tym samym miejscu, w którym na przełomie lipca i sierpnia odbędą się zawody Pucharu Świata.

Whitney Souness z Silver Ferns w meczu z Republiką Południowej Afryki.

Republika Południowej Afryki pokonała Ferns tylko raz w swoich poprzednich 36 spotkaniach. To jedyne zwycięstwo przyszło na Mistrzostwach Świata 1995 w Birmingham, kiedy przyszła zawodniczka Ferns, Irene van Dijk, grała dla Proteas.

Srebrne Paprocie świetnie wystartowały, budując wczesne prowadzenie 9-2, wykorzystując obroty z RPA.

Prowadząc pięcioma golami po pierwszej połowie (30-25), Ferns przejął kontrolę nad meczem i rozpoczął drugą połowę, obejmując prowadzenie 12-2 i uspokajając gospodarzy.

The Ferns zaprezentowali się klinicznie w trzeciej kwarcie, pokonując Republikę Południowej Afryki 20:5, aby przejść do ostatnich 15 minut i prowadzić 20 minutami.

Toroa powtórzył zmiany, rozpoczynając drugą połowę z Noike, jedynym zawodnikiem, który pozostał na tej samej pozycji z pierwszej połowy.

Długo oczekiwany powrót Watson do Paproci po raz pierwszy od Pucharu Konstelacji 2021 po oczyszczeniu kostki i narodzinach jej córki Tii w maju ubiegłego roku.

Burger również wkroczyła do akcji po przerwie, dokonując emocjonalnego powrotu w rodzinnej Afryce Południowej.

Burger, która przeprowadziła się do Nowej Zelandii, gdy miała 18 lat, grała swój pierwszy mecz dla Ferns w RPA. Jej rodzice, Gerrit Sr. i Alma, byli w tłumie w Kapsztadzie, kibicując jej wraz z braćmi i siostrą Almari oraz bratem Gerritem.

READ  SunLive – Zawodnicy płci męskiej wycofują się z zawodów Crankworx

Opuściła Igrzyska Wspólnoty Narodów 2022 ze złamaną stopą, a rok temu grała dla Ferns na Mistrzostwach Quad Series 2022 w Londynie.

20 lat przed ostatnim kwadransem zespoły były winne błędów w ostatnim kwadransie. Bramki były trudne do zdobycia, ponieważ obie drużyny zdobyły tylko 11 bramek w chaotycznej końcówce meczu.

Najlepsi na boisku

Nwiki Był jednym z dwóch graczy Ferns, którzy rozegrali pełne 60 minut i ponownie był znakomity w strzelaniu. Strzeliła 42 ze swoich 44 prób, korzystając z dokładnych podań i jest najlepszym kopaczem goli opcji w roku Pucharu Świata.

Wielka chwila

Republika Południowej Afryki miała rację, tracąc pięć bramek w pierwszej połowie, ale potem zbiegła z boiska, rozpoczynając trzecią kwartę. Ferns otworzyli drugą połowę, obejmując prowadzenie 12-2 i przesuwając swoją przewagę do 20 w ostatnim rozdziale.

Ocena meczu: 6/10

Wydawało się, że w pierwszej połowie będzie ciasno, ale Ferns przejął kontrolę nad grą w trzeciej kwarcie. Po trzech kwartach przewaga 20, gra stała się nieco chaotyczna w ostatnich 15 minutach, ponieważ obie drużyny patrzyły na następny mecz.

Wielkie zdjęcie

Misja wykonana dla srebrnej paproci. Poniedziałkowy mecz ze złotymi medalistami Igrzysk Wspólnoty Narodów, Australią, będzie dokładniejszym wskaźnikiem tego, gdzie drużyna Ferns jest w Pucharze Świata. Nowa Zelandia będzie zdesperowana, by wygrać po tym, jak pozwoliła, by Puchar Konstelacji wymknął się w październiku, po tym, jak prowadziła serię 2: 0.