Srebrna paproć, która została zmiażdżona przez Jamajkę, zagra o brąz

Pierwsza ćwiartka horroru i fantastyczny wieczór zdjęć z Jamajki sprawiły, że Silver Ferns przekonująco wpadł do półfinału Igrzysk Wspólnoty Narodów.

Przed rozgorączkowanym tłumem Birmingham w National Event Center, Silver Ferns spadł 67-51 do Sunshine Girls w sobotni wieczór.

Być może oznaką tego, co nadejdzie, był pierwszy strzał Srebrnej Paproci w meczu, kiedy Maya Wilson chybiła łatwego gola i oddała posiadanie piłki, pozwalając Jamajce wyskoczyć na prowadzenie 2-0, a następnie podwoić się, gdy Wilson odwrócił piłkę. Następujące posiadanie w Nowej Zelandii za bycie na spalonym.

Chociaż fizyczna obecność na drugim końcu Kate Heffernan, Phoenix Karaca i Solo Fitzpatrick sprawiła, że ​​Jamajka pobiegła do piłki w kręgu, dodatkowe piłki pozwoliły im zacząć osłabiać trio i znaleźć większą płynność w ataku.

Droższe zwroty na drugim końcu nie pomogły, ponieważ Silver Ferns zakaszlał piłkę pięć razy w ciągu pierwszych 15 minut; Pod koniec meczu Jamajka prowadziła 18-9 z melonikami Sunshine Girls Shanice Beckford i Janelle Fowler w kręgu.

Gdy Pickford i Fowler kontynuowali swój doskonały początek w drugiej kwarcie, trener Dame Nolin Tauro zdecydował się na wczesną zmianę i wprowadził Kelly Gorey i jej długość z Fitzpatrickiem.

Kolejna strata Jamajki dała dwucyfrową przewagę w połowie drugiej kwarty, pomimo wysiłków Te Paya Selby Ricketta, aby utrzymać Nową Zelandię w pogoni za pomocą kilku świetnych strzałów z głębin.

Taurua następnie wstrzyknął Kaylę Johnson w obronę Heffernan na trzy minuty przed przerwą, ale Jamajka nadal znajdowała Fowlera, a ich kapitan nadal szukał obręczy.

Dwa kolejne okrążenia w ostatnich dwóch minutach przyniosły wzrost deficytu, ponieważ Jamajka, która świętowała dzień niepodległości po powrocie do domu, spadła do fałd 36-22.

Maya Wilson strzela do Jamajki.

Turois wszedł po zmianach na początek trzeciej kwarty, usuwając kapitanów Ginę Crompton i Wilsona w miejsce odpowiednio Shannon Saunders i Grace Nowickiego. Jamajka utrzymała siódemkę startową, dzięki czemu prowadzili z 14 punktami.

READ  Randwick Trials: Classic, Eduardo w drodze na Everest

Trzecia kwarta miała bardzo trudny początek, ponieważ obie drużyny walczyły o piłkę w serii strat w strefie środkowej, zanim kolejny głęboki gol Selby’ego Ricketta pomógł im odzyskać jedną z wielu bramek potrzebnych do powrotu.

Pomimo imponujących osiągnięć w strzelaniu, Taurua zdecydowała się odpocząć Selby-Rickit i umieścić Wilsona z powrotem w małym miksie w połowie trzeciej kwarty, a Nweke weszła we własny rytm i rozpoczęła grę pięć na pięć, częściowo dzięki jej zdolnościom fizycznym to nie było. Nie wstydź się wziąć udziału w konkursie.

Zastrzyk Nweke w Silver Ferns dał mały promyk nadziei, gdy Saunders i Heffernan, teraz na korcie dla Souness, nadal karmili młodą gwiazdę Mystics przy każdej nadarzającej się okazji.

Jedyny problem polegał na tym, że szanse były niewielkie, ponieważ więcej rotacji w środkowej części kortu dobrze prosperującej drużyny z Jamajki pozwoliło im objąć prowadzenie 52-35 w ostatniej kwarcie.

Jamajka przesunęła prowadzenie do 20 punktów na początku ostatniej kwarty dzięki kolejnej rotacji, mimo że Nowke kontynuowała swój doskonały dzień w biurze z ławki.

Z wynikiem 64-42 i sześć minut przed końcem Jamajka dokonała zmian w składzie i doprowadziła Fowlera do zasłużonego ryku publiczności, gdy była gwiazda Southern Steel zakończyła grę 54 na 54.

Prezentując swoje rezerwy, Silver Ferns rozpoczęło małą serię, ale to nie wystarczyło, aby cudownie powrócić, gdy walka zakończyła się wynikiem 67-51.

„To ciężka porażka, myślałem, że Jamajka jest świetna” – powiedział Tauroa.

„Kiedy masz ich umiejętności strzeleckie, trudno jest odwrócić piłkę. Musisz pielęgnować całą piłkę, którą masz i myślę, że czasami byliśmy dobrzy, ale czasami nie.

„I pokazuje lukę w naszym sporcie, w naszej zdolności do dyscypliny, w naszej zdolności do biegania nogami i zachowania czystości w naszych umiejętnościach. Daliśmy z siebie wszystko, ale dzisiaj nie byliśmy wystarczająco dobrzy”.

READ  Chris Chang opowiada o śniadaniu w 2023 r. i o tym, co nas czeka w 2024 r

Porażka oznacza, że ​​Srebrne Paprocie będą teraz walczyć o kolejny półfinałowy przegrany między Anglią a Australią o brąz, a drużyna może stracić medal na drugich z rzędu Igrzyskach Wspólnoty Narodów po rozczarowującym sezonie 2018.

Na Jamajce kontynuuje swój historyczny bieg w Birmingham, gdzie teraz weźmie udział w swoim pierwszym finale złotego medalu w siatkówce, po raz pierwszy pokonawszy Australię na Igrzyskach Wspólnoty Narodów.