Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sprzedaż Selfridges w ramach transakcji o wartości 4 miliardów funtów | Sektor detaliczny

Właściciele rodziny Selfridges sprzedali około 4 miliardy funtów (5,36 miliarda dolarów) tajlandzkiemu detaliście i austriackiej firmie zajmującej się nieruchomościami w ramach umowy, w której powraca były szef luksusowych sklepów Vittorio Rades.

Tajlandzka Grupa Centralna i austriacka firma Signa Holding posiadają już wspólnie domy towarowe we Włoszech, Niemczech i Danii za pośrednictwem oddziału prowadzonego przez Radisa, który opuścił Selfridges w 2002 roku, rok przed zakupem przez kanadyjską rodzinę Weston za 628 milionów funtów.

Uważa się, że obie firmy wyprzedziły konkurentów z Qatar Investment Authority, do którego należy Harrods, i Lyn Crawford, właściciela domu towarowego w Hongkongu.

Tajska grupa, która rozpoczęła działalność od jednego sklepu w Bangkoku, prowadzonego przez Tiang Chirativat w latach 50., w zeszłym roku wprowadziła część biznesu na Tajską Giełdę Papierów Wartościowych i ma inne interesy w domach towarowych, centrach handlowych i hotelach. Signa jest własnością i jest zarządzana przez René Benko, jednego z najbogatszych ludzi w Austrii.

Umowa z Westons obejmuje cztery brytyjskie sklepy Selfridges – w Londynie i Birmingham oraz dwa w Manchesterze – a także Brown Thomas i Arnots w Irlandii oraz de Begenkorf w Holandii. Obejmuje również około 2 miliardy funtów głównych aktywów nieruchomościowych sieci, w tym prawo własności do jej flagowego sklepu zarejestrowanego na Oxford Street w Londynie.

Źródło powiedziało Reuterowi, że nowi właściciele mają nadzieję zbudować luksusowy hotel obok witryny.

Westonowie, jedna z najbogatszych rodzin w Kanadzie, po raz pierwszy potwierdzili, że mogą rozważyć sprzedaż swoich europejskich sklepów w czerwcu po zbliżeniu się tajemniczego kupca. Nie sprzedają swojej kanadyjskiej sieci Holt Renfrew.

Transakcja pojawia się wkrótce potem Śmierć 80-letniej głowy rodziny, W Galen Weston, który prowadził Zakup Selfridges w 2003 r..

Inwestowanie w Selfridges może być dobrodziejstwem dla zmagającej się z trudnościami Oxford Street, siedziby jej flagowego londyńskiego outletu, w czasie, gdy domy towarowe w całym kraju kurczą się lub zamykają.

Główna ulica handlowa Londynu odnotowała spadek liczby odwiedzających i sprzedaży, ponieważ międzynarodowi turyści są odrzucani z powodu ograniczeń podróży Covid, a firmy przenoszą się do pracy w domu. Supermarkety w całym kraju szczególnie mocno ucierpiały z powodu rosnących stawek biznesowych i czynszów w ich supermarketach, które stanęły w obliczu zwiększonej konkurencji ze strony profesjonalistów internetowych i punktów sprzedaży.

Wśród sklepów obecnie przy Oxford Street znajduje się Debenhams, sieć supermarketów, która upadła w zeszłym roku, prowadzące do zamknięcia Z ponad 120 placówek na Main Street. Koledzy z grupy dzwonków również robią zakupy Poszedł do kierownictwa w zeszłym roku, od tego czasu tylko garstka z 22 sklepów odrodziła się.

John Lewis ma 16 portów zamkniętych W ciągu dwóch lat, podczas gdy House of Fraser ma obecnie tylko 42 placówki z 59 placówek w 2018 roku, kiedy został wykupiony z zarządu przez grupę handlową Sports Direct, Mike Ashley. Jej flagowy sklep na Oxford Street to do zamknięcia w styczniu, a jego lokalizacja w Swindon została niedawno zamknięta.

READ  Ceny benzyny i oleju napędowego: Asda ujawnia poważną zmianę na stacjach benzynowych wraz z obniżkami cen