Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sprawność fizyczna: Eksperci ujawniają porady dotyczące ćwiczeń, aby „wydłużyć oczekiwaną długość życia” po ukończeniu 60 roku życia

Sprawność fizyczna: Eksperci ujawniają porady dotyczące ćwiczeń, aby „wydłużyć oczekiwaną długość życia” po ukończeniu 60 roku życia

Starzenie się to coś, z czym wszyscy musimy sobie radzić, ale istnieją pewne wskazówki, których warto przestrzegać przez lata. Nigdy nie jest za późno na zmianę stylu życia w celu uniknięcia potencjalnych zaburzeń zdrowia w przyszłości.

Dla niektórych dopasowanie i zdrowie jest naturalne, ale dla innych jest to trudniejsze.

Niezależnie od tego, czy chodzi o znalezienie motywacji, czy o inne czynniki, na które nie mamy wpływu, droga do zdrowszego stylu życia wydaje się zniechęcająca.

Eksperci podkreślali, jak ważne jest robienie wszystkiego, co w naszej mocy, aby uniknąć popadnięcia w „regresję” po osiągnięciu pewnego wieku.

Nie jest tajemnicą, że termin „starzenie się” jest nękany problemami ze stawami, chorobami serca i problemami poznawczymi.

Czytaj więcej: Nadia Sawalha na odchudzanie: sekret diety „nie kosztuje ani grosza”

„Jeśli nie jesteś aktywny, osiągniesz czterdziestkę i pięćdziesiątkę i zdecydujesz się być aktywny, nadal możesz cieszyć się wieloma korzyściami” – powiedział.

Rose Ann Kenny, profesor Gerontologii Medycznej w Trinity College w Dublinie, ujawniła, że ​​różne rodzaje ćwiczeń są również ważnymi czynnikami, gdy dana osoba zaczyna swoją podróż w celu uzyskania formy.

„Większość ludzi zna korzyści płynące z ćwiczeń aerobowych, ale ćwiczenia oporowe (z ciężarami) są równie ważne w utrzymaniu siły kości i mięśni” – powiedziała.

Doniesiono, że badania z Australii i Nigerii wykazały, że osoby, które spędzają trzy sekundy dziennie na „ekscentrycznym” bicepsie – powoli rozszerzając wolną wagę poniżej pasa – mogą prowadzić do znacznej poprawy siły.

W przypadku treningu cardio zgodnie z krajowymi wytycznymi należy dążyć do ponad 150 minut tygodniowo, co może obejmować czynności takie jak szybki marsz, pływanie, bieganie lub jazda na rowerze.

Profesor Kenny radził również, aby „nie siedzieć bez ruchu dłużej niż 45 minut za jednym razem”.

READ  Flu Jab chroni przed poważnymi wadami wrodzonymi

„Każdego roku po 60 roku życia staraj się ćwiczyć trochę więcej niż rok wcześniej” – kontynuowała.

„I w każdym wieku staraj się ograniczać kalorie – znowu, w większym stopniu niż wtedy, gdy byłem młodszy.

„Dopiero wtedy, gdy ludzie mówią sobie, że „jest za późno” na zmianę, jest to idealny moment na rozpoczęcie.

„Twoje ciało jest nadal zdolne do zmian i odnowy, nawet w latach 60. i 70., a nawet 90.”.