Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sprawa nakazu szczepień dla opiekunów rodzinnych została zatwierdzona jako zwycięzca

Obecnie premier Chris Hipkins był ministrem odpowiedzi na COVID-19, kiedy wydano zezwolenie.  (zdjęcie pliku)

Hagena Hopkinsa/Getty Images

Obecnie premier Chris Hipkins był ministrem odpowiedzi na COVID-19, kiedy wydano zezwolenie. (zdjęcie pliku)

Opiekunowie zapłacili pieniądze za opiekę nad pozornie niepełnosprawnymi członkami rodziny, aby wygrać orzeczenie sądu, że mandat dotyczący szczepionki Covid-19, w tym ich, jest nieważny.

Z dokumentów sądowych wynika, że ​​osoby nieszczepione, które wcześniej otrzymywały pieniądze na opiekę nad niepełnosprawnymi członkami rodziny w domu członka rodziny, były bez dochodów przez prawie rok.

Następnym krokiem, mówi jeden z prawników, było spłacenie rodziców, dziadków i rodzeństwa, którzy byli opiekunami.

Setkom pracowników opieki i wsparcia nielegalnie odebrano niezbędne fundusze, powiedział Matthew Hague, prawnik reprezentujący grupę. Właściwy minister Chris Hipkins zażądał przeprosin.

Czytaj więcej:
Przytłoczone szpitale i zagrożenia prawne: wewnętrzne implikacje dla mandatów szczepień w branży opieki zdrowotnej
* „To jak kult”: jak „entuzjaści” antyszczepionkowców podsycają okupację parlamentu
*COVID-19: Zezwalanie nieszczepionym rodzicom na udział w imprezach szkolnych, sale lekcyjne „śmieszne”

Judd Pennell z Horowhenwa powiedział, że fundusze ich rodziny zostały odcięte i grożono im grzywną za zapewnienie synowi intensywnej opieki, której potrzebował. Nie byli w stanie ruszyć do przodu z planami budowy nowego domu na potrzeby syna.

Oświadczenie grupy pięciu osób, które wniosły sprawę do sądu, mówi, że opiekunowie i tak byliby blisko członków swoich rodzin, niezależnie od tego, czy byli opłacani, czy nie, więc nakaz szczepienia musi być uzasadniony.

W środę w Sądzie Najwyższym w Wellington Korona przyznała, że ​​wystąpił błąd w procesie decyzyjnym dotyczącym obecnie zniesionego publicznego systemu opieki zdrowotnej.

Uzgodniono, że powinny istnieć porady dotyczące zdrowia publicznego wyjaśniające, dlaczego opiekunowie rodzinni powinni zostać objęci mandatem.

Strony nie uzgodniły jednak innych przyczyn nieważności definicji „pracownika opiekuńczego i pomocniczego” w nakazie szczepienia.

Sędzia Gerard van Bohemen powiedział, że chociaż była to wspólna płaszczyzna, minister ds. reagowania na Covid-19 – ówczesny Chris Hipkins – nie miał odpowiedniej porady. Sędzia wyda później oficjalną pisemną decyzję.

READ  Aktualizacja Covid-19: 11 kolejnych zgonów, 4404 przypadki społeczności zgłoszone w Nowej Zelandii dzisiaj

Chociaż strony co do zasady zgadzają się, sędzia nie musi składać wymaganych oświadczeń.

Nieszczepieni opiekunowie rodzin stracili pieniądze dzięki obowiązkowi szczepienia wprowadzonemu pod koniec 2021 r. (zdjęcie z pliku)

Tom Lee / Personel

Nieszczepieni opiekunowie rodzin stracili pieniądze dzięki obowiązkowi szczepienia wprowadzonemu pod koniec 2021 r. (zdjęcie z pliku)

Sprawa została skierowana przeciwko historii opiekunów rodzinnych walczących w sądzie o wynagrodzenie w taki sam sposób, jak opiekunowie poza domem z programu finansowanego przez rząd.

Sędziemu powiedziano, że z powodu tej daty mandat został sporządzony tak, aby był spójny między obiema grupami.

Radca prawny Korony, Kathleen Bell, powiedziała, że ​​​​wynagrodzenie za okres, za który nieszczepieni opiekunowie nie otrzymali wynagrodzenia, jest nadal przedmiotem dyskusji w celu wypracowania formalnego stanowiska, które mogliby zająć różni dostawcy finansowania.

W październiku 2021 r. wprowadzono nakaz zdrowia publicznego, który generalnie wymaga szczepienia pracowników opieki i wsparcia, którzy udają się do pracy do domu innej osoby. W następnym miesiącu nakaz został rozszerzony na wszystkich pracowników opieki i wsparcia pracujących w domu.

Niektóre rządowe mandaty dotyczące szczepień wygasły w kwietniu 2022 r., a pozostałe – w tym dla opiekunów rodzinnych – wygasają we wrześniu 2022 r.