Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Spotkaj się teraz w alejce 14: Tesco prowadzi elastyczne powierzchnie biurowe w sklepach | supermarket

Spotkania z klientami i e-maile można odebrać wraz z kuflem mleka i kartonem jaj w ramach nowej umowy między nimi Tesco i operatora elastycznego biura IWG.

Jeszcze w tym miesiącu właściciel biura Regus będzie testował elastyczny obszar roboczy o powierzchni 3800 stóp kwadratowych w supermarkecie Tesco New Malden, w którym znajdzie się miejsce na 12 prywatnych biur, 30 przestrzeni coworkingowych i sale konferencyjne.

To połączenie pojawia się, gdy supermarkety szukają nowych sposobów na wypełnienie przestrzeni w sklepach, w których kiedyś sprzedawano sprzęt elektryczny, muzykę lub filmy, które są obecnie w dużej mierze kupowane cyfrowo. Tesco prawdopodobnie otworzy bardziej elastyczną przestrzeń wystawienniczą, jeśli pomysł okaże się popularny.

Louise Goodland, dyrektor ds. partnerstw strategicznych w Tesco, powiedziała: „Cieszymy się, że możemy współpracować z IWG, aby zaoferować klientom możliwość działania z większą elastycznością niż lokalne Tesco. Zawsze staramy się lepiej służyć naszym klientom i społecznościom i będziemy ciekawi, jak zareagują na tę nową szansę”.

Projekt biurowy o nazwie Spaces dołączy do innych partnerów Tesco, w tym dostawcy sprzętu sportowego Decathlon, Pets at Home, Paczkomatów InPost, sklepów ze zdrową żywnością Holland & Barrett oraz firm Tempson i Vision Express, które powstały, aby wypełnić wolne miejsce w supermarkecie .

Umowa odzwierciedla również boom w elastycznej przestrzeni roboczej wywołany miesiącami ograniczeń pandemicznych, które zmusiły firmy do poczucia się bardziej komfortowo, jednocześnie umożliwiając pracownikom pracę z domu lub gdzie indziej.

Na lokalnych ulicach handlowych oraz w zbędnych przestrzeniach w centrach handlowych, kinach i na lotniskach pojawiają się media, ponieważ wiele firm stale ogranicza przestrzeń swoich stałych biur i umożliwia pracownikom łączenie się z bardziej dostępnej lokalizacji.

Na przykład firma Currys, detalista sprzętu elektrycznego, ogłosiła niedawno umowę, w ramach której ponad 1000 pracowników centrali może korzystać z ponad 50 lokalizacji obsługiwanych przez konkurencyjną firmę WeWork w Wielkiej Brytanii.

READ  Jesteś w dobrych rękach – zapewnia FG z polskimi inwestorami – The Sun Nigeria

Według firmy doradczej JLL nawet do 30% brytyjskiego rynku biurowego może składać się z powierzchni elastycznej do 2030 r., w porównaniu do mniej niż 10% obecnie.

Badania przeprowadzone przez IWG wykazały, że 72% pracowników wolałoby pracować elastycznie niż wracać do biura przez pięć dni w tygodniu.

Mark Dixon, założyciel i dyrektor generalny IWG, powiedział: „Ludzie nie chcą spędzać godzin na codziennych dojazdach, a zamiast tego chcą żyć i pracować w swoich lokalnych społecznościach. W podmiejskiej lokalizacji, w środku tętniącej życiem lokalnej społeczności, Tesco Extra to idealna lokalizacja na elastyczną przestrzeń biurową.

„Nowe lokalizacje na obszarach podmiejskich zmienią społeczności i będą odpowiedzią na zwiększone zapotrzebowanie, które obserwujemy ze strony klientów, którzy chcą mieszkać i pracować lokalnie”.

Firma IWG, która prowadzi około 300 biur w Wielkiej Brytanii, ma zamiar otworzyć sąsiedzkie przestrzenie robocze w Twickenham, Sutton i odnowionej elektrowni Battersea, wszystko w Londyn W tym roku. Zwycięski konkurent Fora, który ma 14 lokalizacji, planuje sześć kolejnych i planuje fuzję z The Office Group, która operuje w 44 budynkach i ma sześć kolejnych lokalizacji w budowie.