Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

SPIE: podpisuje umowę przejęcia Stangl Technik w Polsce i Czechach

Ratingen, 15 czerwca 2022SPIE, wiodąca niezależna europejska firma świadcząca usługi multitechniczne w dziedzinie energetyki i komunikacji, ogłosiła umowę nabycia Stangl Technik od polskiej firmy private equity Avallon MBO Fund i czeskiej firmy private equity Genesis Capital. Stangl Technik jest wiodącą firmą w Polsce i Czechach w zakresie usług instalacyjnych technologii budownictwa mechanicznego i elektrycznego.

Wraz z przejęciem Stangl Technik („Stangl”) firma SPIE weszła na polski i czeski rynek usług instalacyjnych technologii budowlanych i umocniła swoją pozycję jako czysty gracz w zakresie usług multitechnicznych w obu krajach. Jako Top 4 w Polsce i Top 3 w Czechach, Stangl jest wiodącym graczem na swoich rynkach i posiada zróżnicowaną i długoletnią bazę klientów. Zakres usług mechanicznych i elektrycznych obejmuje cały łańcuch wartości, od projektu i instalacji po konserwację.

Działając lokalnie w Polsce i Czechach, Stangl zatrudnia około 380 wysoko wykwalifikowanych pracowników. Stangl wygenerował przychody w wysokości 67 mln euro w 2021 roku.

Markus Holzky, Dyrektor Zarządzający SPIE Deutschland & Zentraleuropa: „Dzięki Stangl nabywamy wiodącego gracza w zakresie usług instalacyjnych w technologii mechanicznej i elektrycznej budynków. Przejęcie to pozwoli nam poszerzyć nasze portfolio usług i wzmocnić naszą pozycję w technologiach wielousługowych w Polsce i Czechach Z niecierpliwością czekamy na wspólne kształtowanie przyszłości Razem z kierownictwem i około 380 wysoko wykwalifikowanych pracowników Stangl!”

Martin Horak, CEO Stangl: „Dzięki naszym doskonałym kompetencjom osiągnęliśmy wiodącą pozycję na polskim i czeskim rynku technologii budowlanych. Z niecierpliwością czekamy na dołączenie do SPIE i możliwości rozwoju naszej działalności w Polsce i Czechach.. Jesteśmy przekonani, że możemy wnieść duży wkład.”

Transakcja ma zostać sfinalizowana w lipcu 2022 roku i podlega jedynie zatwierdzeniu przez organy antymonopolowe.

READ  Polska gospodarzem Mistrzostw Świata w Szachach Szybkich i Blitzu 2021 - AZERTAC