Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

SpaceX opóźnia powrót astronautów z powodu pogody – skrócenie czasu bez toalety | SpaceX

silne wiatry Floryda Wybrzeże skłoniło SpaceX do opóźnienia powrotu czterech astronautów, którzy od wiosny przebywali na orbicie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Dobrą wiadomością dla amerykańskich, francuskich i japońskich astronautów było to, że ich powrót ma teraz zająć osiem godzin zamiast wcześniej planowanych 20.

Oznacza to, że będą musieli spędzić znacznie mniej czasu Noszenie i używanie pieluchBo toaleta w kapsule SpaceX jest zepsuta.

Astronauci mieli opuścić stację kosmiczną w niedzielę, aby w poniedziałek rano rozpryskiwać wodę w Zatoce Meksykańskiej. Ale z podmuchami przekraczającymi granice bezpieczeństwa, SpaceX Wstrząśnięty wyjazd do poniedziałku po południu, powrót w nocy, aby zakończyć swoją sześciomiesięczną misję.

SpaceX nadal dąży do najwcześniejszego wystrzelenia w środę wieczorem misji niosącej zastępstwa dla powracających astronautów. Ten lot był również opóźniony z powodu złej pogody, a także z powodu złej pogody Nieujawniony problem medyczny. Urzędnicy powiedzieli, że problem, który został opisany jako drobny, powinien zostać rozwiązany przed datą uruchomienia.

W zeszłym tygodniu SpaceX i NASA zmieniły nakaz startu i lądowania z powodu pogarszającej się pogody i zbliżającego się terminu odzyskania kapsuły ze stacji kosmicznej.

Kapsuły SpaceX zostały certyfikowane na maksymalnie 210 dni na orbicie. Jeden z nich zbliża się teraz do 200 dni.

READ  Teleskop Hubble'a dostrzega parę „podsłuchiwanych” galaktyk uchwyconych w kosmicznym tańcu