Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

SpaceX ma na celu naprawienie przeciekających toalet, zanim astronauci wystartują w ten weekend | SpaceX

SpaceX ma problemy z używaniem toalety w swoich kapsułach, zanim wystrzeli w kosmos kolejnych astronautów.

Firma i NASA chcą mieć pewność, że wyciek z toalety nie wpłynie na wczesne niedzielne uruchomienie kapsuły Kennedy’ego. przestrzeń Centrum, czyli inne, które zostało wycofane z użytku na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej od kwietnia.

Według Williama Gerstenmaiera, byłego wiceprezesa SpaceX w NASA, rurka utknęła podczas pierwszego prywatnego lotu SpaceX w zeszłym miesiącu, wylewając mocz na śmigła i pod ziemię.

„Rozwiązaliśmy ten problem ze zbiornikiem, czyniąc go w pełni spawaną konstrukcją, bez złącza, które mogłoby pęknąć i odłamać się” Powiedziała Gerstenmaiera. NASA obecnie sprawdza poprawkę w ostatniej chwili.

„My w programie załóg komercyjnych mamy trochę pracy ze SpaceX w drodze do lotu” Powiedziała Steve Stitch, kierownik programu Commercial Crew w NASA, na briefingu prasowym w poniedziałek wieczorem.

Gerstenmaier powiedział, że w kapsule Dragon, która znajduje się obecnie na orbicie, pod deskami podłogi zebrało się mniej moczu niż w tej, która przewoziła miliardera i trzech innych w trzydniową podróż — ponieważ kierowana przez NASA załoga spędziła w kapsule tylko jeden dzień . przed przybyciem na stację kosmiczną.

Gerstenmaier powiedział również, że SpaceX prowadzi testy, aby upewnić się, że wyciek nie uszkodził kapsuły orbitalnej przez ostatnie sześć miesięcy. Wszelkie uszkodzenia strukturalne mogą narazić astronautów na ryzyko, gdy wrócą na Ziemię w przyszłym miesiącu. Powiedział, że egzaminy końcowe mają się zakończyć jeszcze w tym tygodniu.

Inżynierowie przekażą kierownictwu nowe dane dotyczące systemu toalet kapsułowych i innych aspektów misji podczas piątkowego przeglądu.

„To, czego szukamy, to drobne wskazówki lub bardzo małe wady, ktoś może spojrzeć na fabułę i zastanawiać się:„ Dlaczego ta temperatura jest tutaj tak wysoka lub to ciśnienie tutaj się zmienia ”. Powiedziała Szew. „Więc naprawdę próbujesz badać wszystkie tego rodzaju rzeczy i próbujesz je zrozumieć, a następnie ulepszać i latać bezpiecznie”.

Start SpaceX w niedzielę będzie czwartym startem astronautów NASA i piątym lotem pasażerskim. Po tym, jak flota wahadłowców została wycofana w 2011 roku, NASA zwróciła się do SpaceX i Boeinga o transport załóg na stację kosmiczną i ze stacji kosmicznej.

Zanim SpaceX objął urząd w zeszłym roku, amerykańscy astronauci jeździli na rosyjskich rakietach.

W marcu sonda SpaceX, prototyp statku marsjańskiego, eksplodował na platformie podczas lądowania i został ponownie wyrzucony w powietrze przed uderzeniem w ziemię w płomieniach.

Wybuch kul ognia spowodowany przez pocisk był rozsypanymi kawałkami wraki rakiet W całym ekosystemie Boca Chica w Narodowym Rezerwacie Dzikiej Przyrody Doliny Rio Grande Valley, który obejmuje plaże, łąki, wydmy przybrzeżne i równiny pływowe.

READ  Naukowcy debatują nad dziwną teorią, że wszystko ma świadomość, w tym przedmioty nieożywione