Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Soyatic i Nadal wygrywają w Rzymie | Wydanie do druku

To historyczne zwycięstwo 6/0 i 6/0 w finale WTA 1000

Opinie):

Zawody WTA-1000 i ATP-1000 to po Wielkim Szlemie prestiż w profesjonalnym kalendarzu tenisowym. Na europejskim torze ziemnym Barcelona, ​​Madryt i Rzym to wyścigi „1000”. Finał To nie jest miejsce spotkań dla początkujących, ale dwóch wielkich nazwisk grających o tytuł. W związku z tym 6/0, 6/0 nie jest oczekiwanym wynikiem.

W wieku 18 lat Iga Świątek jest nieznana [Shi-on-Tek] Polska wygrała w zeszłym roku French Open. Obecnie ma 19 lat i znajduje się w pierwszej dwudziestce na świecie. Jej tenis przyszedł na europejską glinę. Przegrałem w Madrycie dwa tygodnie temu, na długo przed finałem. W zeszłym tygodniu imponująco dotarł do finału w Rzymie. Jej byłą zawodniczką numer jeden na świecie była Karolina Pliskova z Czech. To było ich pierwsze spotkanie. Mecz zakończył się w niecałą godzinę, a wyniki były żenujące. Świątek pokonał Pliskovą 6/0, 6/0. Nigdy nie wygrał profesjonalnego finału tenisa z wynikiem 6/0 i 6/0. To pozostanie niewyjaśnione.

Klasyczna Iga dopasowana do nastroju

Iga Świątek to sportowiec drugiego pokolenia. Jej rodzice byli polskimi olimpijczykami [rowing]. Rzuca wyzwanie nastrojowi gry w eksperckim meczu Iga. Śledzę ją przez ostatni rok po ogromnej wygranej French Open w 2020 r. Jej zdolność do zagrania punktu bez wpływu wcześniejszych niekorzystnych wyników jest prawie nieznana w tenisie. Jak mówi Kipling, „spotyka zwycięstwo i katastrofę i tak samo traktuje szarlatanów”. Iga meczowy nastrój to spełnienie marzeń psychologa sportu. French Open rozpoczyna się w zeszłym tygodniu w maju, a świat będzie uważnie przyglądał się IGA.

Foro Italico – Rzym

To impreza o włoskie mistrzostwo narodowe. Djokovic i Nadal, ci dwaj są skuteczni, ale ostatnio niekonsekwentni w wygrywaniu. W Rzymie w zeszłym tygodniu dotarli do finału. Zgodnie z oczekiwaniami pojawiła się gra taktyczna. Połączenie umiejętności i elastyczności, każdy pokazał pole gry wraz z siłą psychiczną. Kiedy Nadal wygrał pierwszego seta w bliskim meczu, Djokovic stworzył innowacyjną grę, stawiając się na linii bazowej i dookoła niej w drugim secie i wygrywając go. Zrozumienie tempa Nadala z tej pozycji oznaczało dokonanie wielu ryzykownych korekt podczas wykonywania udaru. Djokovic ma takie zdolności do gry ze wszystkich trzech ośrodków kortu. Może grać poza linią bazową, jak Nadal, wokół linii bazowej i na bramkę.

READ  Van de Beek z Man United opuszcza kampanię Mistrzostw Europy w Holandii

W trzecim secie Nadal również zbliżył się do linii bazowej, porzucając swoją pozycję najbliższą bramkarza. Skróciło to czas Djokovica. Obaj zmęczeni Nadal pokonali Djokovica w trzecim secie, typowym stadionie z czerwoną ceglaną końcówką. Czerwona glina najpierw uciska stopy, potem łydki i ramiona, zmuszając do oddania tysięcy strzałów. Pierwszy, który to poczuje, musi zrezygnować z meczu. Jeśli chodzi o jakość tenisa, której można się spodziewać, ci dwaj się spisali.

Blok włoski

Rzym był świadkiem wzmocnienia i konsolidacji włoskiej grupy. Przez długi czas Fognini był jedynym wojownikiem z Włoch. Jego długi występ bardzo zachęcał, a teraz Matteo Berettini w pierwszej dziesiątce, trójka młodzików Yannick Senner, Lorenzo Sunnego i Lorenzo Musetti w pierwszej setce. Należą do nowej generacji graczy ATP, takich jak Tsitsipas, Shabulov, Karatsev i Ali Asim. .

Barty wycofuje się

Mistrzyni Barcelony Ashley Barty opuściła mecz z powodu kontuzji ramienia i uda. Ze wszystkich uderzeń w tenisa, serwis ma największe prawdopodobieństwo kontuzji ramienia i górnej części uda. To jest dokładnie to, co stało się z moją imprezą. Wystąpiła na mecz z ramieniem zakrytym szyjką i prowadziła 1 seta i 2/1 w drugim secie przeciwko Coco Gove z USA. Po zmianie strony 2: 1 zdecydowała się wycofać w ćwierćfinale. To musiała być trudna decyzja.

Mega impreza w Madrycie

Madryt przekazał w tym roku największą część nagród pieniężnych poza Wielkim Szlemem. W panującej sytuacji i przy dużej ilości gier w innych lokalizacjach, aby uniknąć podróżowania, nie udało się uzyskać najlepszego wyniku na loterii. W przypadku mężczyzn tytuł zdobył Zverev, po jego potrójnym zwycięstwie nad Nadalem w ćwierćfinale w Madrycie. Jako jedyny pokonał ostatnio Nadala trzy razy z rzędu. Motyw wyglądał na zmęczonego w finale i nie mógł utrzymać Zvereva w tak wielu działach.

Impreza kobieca trafiła do Sabalenki z Białorusi. Jej ogromna siła i mobilność dominują w tenisie kobiecym. Zemściła się za ostatnią porażkę Barcelony z tytułem Ashley Partey. Sabalenka bez problemu wygrał pierwszego seta. W charakterystycznym stylu Barty wygrał drugi set. Barty często pojawia się przed wygraną trzech setów. Tym razem przegrała trzeciego seta z Sabalenką. Myśląc o tym, fizyczne ograniczenie Barty’ego polegało na tym, że spowolnił mecz. Po przegraniu pierwszego seta bardzo trudno jest wygrać mecz. Budowa ciała i styl Barty’ego są „zbudowane, aby przetrwać” w tenisie. To dało jej pierwsze miejsce w tenisie kobiecym. Jej wycofanie się z fizycznym załamaniem jest nadal trudne do zrozumienia.

READ  Bundesliga: mistrz Niemiec Bayern Monachium młot Gladbach po porażce w Lipsku | Sporty Niemiecka piłka nożna i najważniejsze wiadomości sportowe ze świata | DW

– George Baldano, były międzynarodowy gracz. Certyfikowany trener Niemieckiego Związku Tenisowego; Trener reprezentacji Brunei i Sri Lanki, trener ATP, WTA i Międzynarodowej Federacji Tenisowej,
Puchar Davisa, trener Pucharu Federacji.
[email protected]