Southland Stages w końcu otrzymało nagrody za wysiłki NPC w 2022 roku

Jay Renton z Southland kopie piłkę podczas ósmej rundy meczu Bunnings NPC pomiędzy Southland i hrabiną Manukau w Rugby Park w Invercargill.

Joe Allison / Getty Images

Trener Dale MacLeod powiedział, że gracze Southland Stages w końcu dostali nagrodę, na którą zasłużyli.

Po ośmiu porażkach z rzędu w National County Championship 2022, Southland zanotowało swoje pierwsze zwycięstwo w niedzielę, pokonując Manukau County 30-26 na Rugby Park w Invercargill.

Southland prowadził 10-5 w pierwszej połowie, mimo że hrabstwa kontrolują większość aspektów gry. Potem, zaledwie minutę po drugiej połowie, Stags został zredukowany do 14 na 20 minut, kiedy Hayden Michaels otrzymał czerwoną kartkę po uderzeniu w głowę zawodnikiem z hrabstwa, gdy był wysoko w interferencji.

To decyzja, którą MacLeod przyznał po meczu, że czuł się trudna.

W tym 20-minutowym okresie Stags stracił 21 punktów, aw 26-13 minucie z 14 minutami przed końcem meczu, pierwsze zwycięstwo Southland wydawało się wymykać mu z rąk.

Ale hrabstwa grają w swoją trzecią grę Tygodnia Burzy i chcą zacząć uderzać w ścianę. W tym samym czasie gracze Stagsa kopali głęboko.

Z 13 minutami rezerwowego grania dziwką Jacob Payne strzelił gola z serii kampanii. Pięć minut później zastępczy rekwizyt Paula Latu pokazała dobrą siłę kopania z bliskiej odległości, osiągając wynik 26-25. Kolejka Robbiego Robinsona zepchnęła Southland na 27-26 na siedem minut przed końcem.

Niemal w miarę upływu czasu Robinson zdobył rzut karny z bliskiej odległości 40 metrów. Nie zrobił nic złego i był to ostatni rozdział w grze, gdy gracze i kibice Stagsa przeszli w tryb świętowania.

READ  Lionel Messi zdobywa swój pierwszy tytuł z Argentyną po pokonaniu Brazylii w finale Copa America

„to było dobre [the players] Aby w końcu poczuć wygraną i znaleźć sposób na wygraną. „Zwłaszcza po roku, który mieliśmy, kontuzjach, które odnieśliśmy” – powiedział MacLeod.

„To żadna wymówka. Ale ta grupa naprawdę dobrze czuje smak zwycięstwa. Ludzie mówią: „Dobrze sobie radzisz”, ale to naprawdę dziwne dla nich i naprawdę dziwne dla mnie”.

„Nie jesteśmy tutaj, aby wygrywać, jesteśmy tutaj, aby wygrywać mecze. Więc ci faceci muszą nauczyć się wygrywać i cieszyć się tym.

„Zwłaszcza dzięki wysiłkowi, jaki włożyli. Będą tak samo dobrzy, jak każda grupa, którą kiedykolwiek trenowałem, jeśli chodzi o jakość osób”.

Podczas gdy zwycięstwo wywołało zasłużone uśmiechy na twarzach kibiców Southland rugby, MacLeod szybko rozważył ostatnie zadanie Stagsa na sezon 2022 przeciwko North Harbor w Invercargill w sobotę.

Michaels raczej nie będzie graczem rozpoczynającym, nie ze względu na czerwoną kartkę, ale na główkę, której doznał w ataku.

Krótko po tym, jak Michaels opuścił boisko, kolega z drużyny Blair Real również został zepchnięty z boiska z widoczną kontuzją ręki.

MacLeod wykorzystał do tej pory 52 graczy w 2022 roku i szukał kolejnych spadków zaraz po niedzielnym gwizdku w pełnym wymiarze godzin.

„Właśnie wysłałem SMS-a do dwóch chłopców, aby sprawdzić, czy są dostępni, aby przyjść i się pobawić… musimy znaleźć dwa mioty”.

Oczekuje się, że powróci nr 8 Arese Poliko, co będzie w odpowiednim czasie. Pomocnicy Isaac T. Tamaki i Scott Gregory również mogą wrócić do finału.

„Może grają po stronie scrum i właśnie tam dostaniesz” – żartował MacLeod.

Zajmujący piąte miejsce Matt Wanga miał swój najlepszy mecz w bordową koszulkę w wygranym meczu z hrabstwami.