Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sony PS5 za 499 USD nie sprzedaje się już ze stratą

Konsola Sony PlayStation 5 za 499 USD nie sprzedaje się już ze stratą. Bloomberg Raporty Hiroki Totoki, dyrektor finansowy Sony, podzielił się tą wiadomością zaledwie tydzień po tym, jak firma ogłosiła to 10 milionów sprzedanych konsol PS5.

Podczas gdy PS5 z dyskiem nie sprzedaje się już za mniej niż jego koszt produkcji, mówi się, że tańsza i bardziej przystępna cenowo cyfrowa edycja PS5 za 399 USD na płycie jest na dobrej drodze do zrekompensowania strat Sony związanych ze sprzedażą innego sprzętu, takiego jak akcesoria i PS4. Sony sprzedało w zeszłym kwartale 500 000 konsol PS4, co przekłada się na dożywotnią sprzedaż do 116,4 miliona konsol.

PS5 nie będzie tak drogie, jak premiera Sony PS3.
Zdjęcie: Sony

Sony zajęło lata, zanim przestało tracić pieniądze na sprzedaży PS3, ale firma przestała sprzedawać PS4 ze stratą około sześciu miesięcy Po debiucie w 2013 roku. PS5 trwało trochę dłużej, ale wyraźnie nie powtarza kosztownego treningu PS3 Wczesne raporty wskazują Sony boryka się z cenami PS5 ze względu na drogie części.

Microsoft ujawnione na początku tego roku Sprzedają swoje konsole Xbox ze stratą i nie zarabiają na samym sprzęcie. Microsoft nie zgłaszał sprzedaży sprzętu od wczesnych lat życia Xbox One, ale w tym czasie ujawniono kierownika Xboxa Epicki kontra Apple Że Microsoft zarabia na sprzedaży gier i subskrypcji usługi online.

Sony wspomniało również (PDF) największe przychody PlayStation w pierwszym kwartale w historii PlayStation i drugie największe przychody PlayStation w kwartale innym niż święta. Ponadto w PlayStation Network jest miesięcznie 104 miliony aktywnych użytkowników, którzy w pierwszym kwartale 2021 r. wydali średnio 37,09 USD na oprogramowanie cyfrowe, dodatki i usługi.

READ  Poważne ostrzeżenie dotyczące iPhone'a, nowe wycieki iPhone'a 13, ujawniono aktualizację MacBooka Pro