Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sony drugi rok z rzędu wprowadza na rynek lżejszy model PS5

Powiększenie / Otwórzmy się i zobaczmy, czy możemy pozbyć się niektórych z tych ciężkich elementów wewnętrznych, dobrze?

W momencie premiery w 2020 roku PlayStation 5 nie ograniczało się tylko do Jedna z największych konsol do gier w historii. Był to również jeden z najcięższych, z wersją z pełnym napędem ważącą 9,9 funta (4,5 kg), a wersję cyfrową z wagą 8,6 funta (3,9 kg). Dziś jednak Dziennikarze o orlim wzroku w Press Start Zwróć uwagę na uwolnienie Nowy zestaw modeli PS5 które ważą około 13 procent mniej niż ich odpowiedniki startowe.

Najpierw nowe modele PS5 (CFI-1202A i B odpowiednio dla wersji płytowej i cyfrowej) Wyróżnione na niektórych japońskich stronach detalicznych W weekend z planowaną datą premiery 15 września. Ale Press Start zauważa, że ​​nowe modele są obecnie na półkach wielu australijskich sprzedawców, w tym broszury, które podają ich oficjalne wagi na 8,6 funta (3,9 kg) w przypadku wersji drive-through i 7,5 funta (3,4 kg) w wersji cyfrowej. Według raportu nie ma żadnych innych oczywistych zmian w rozmiarze obudowy systemu ani w specyfikacji systemu.

Lżejszy i droższy niż kiedykolwiek wcześniej

Ci, którzy śledzą szczegóły produkcji konsoli do gier, mogą pamiętać, że nie jest to pierwsza wewnętrzna recenzja sprzętu PS5. Formularze CFI-11XX — które również Uderz w Australię w sierpniu 2021 r.Wszedł w 9,25 funta (4,2 kg) i 7,9 funta (3,6 kg) odpowiednio dla wersji płytowej i cyfrowej. To skutecznie dzieli różnicę masy między modelem startowym a nowszym modelem, który dziś trafia do Australii.

Model rok odtwarzacz CD Cyfrowy
CFI-10XX 2020 9,9 funta (4,5 kg) 8,6 funta (3,9 kg)
CFI-11XX 2021 9,25 funta (4,2 kg) 7,9 funta (3,6 kg)
CFI-12XX 2022 8,6 funta (3,9 kg) 7,5 funta (3,4 kg)

Kolejne testy wykazały, że utrata masy ciała w minionym roku była spowodowana: Najmniejszy przeprojektowany radiator Wygląda na to że Ulepszone rozpraszanie ciepła konsoli. Nie od razu wiadomo, co sprawia, że ​​nowsze modele są lżejsze, ale Raporty pozyskiwane od dostawcy na początku roku Oznacza to, że Sony zmierzało w kierunku nowego 6-nanometrowego procesu produkcyjnego procesora AMD. Poza tym potencjalnie pomagasz Wydajność produkcjiTa zmiana może być również częścią przeprojektowania wnętrza, które ma mniej ciężkich części niż w przeszłości (lub po prostu lepszy, lżejszy radiator). Australijska premiera nowego modelu PS5 następuje kilka dni po Sony Sugerowana cena detaliczna podniesiona na PS5 Aż o 13 procent w wielu regionach poza Stanami Zjednoczonymi, w tym w Australii. Co ciekawe, podwyżka cen w Japonii ma wejść w życie 15 września, czyli tego samego dnia, w którym japońscy sprzedawcy detaliczni są wymienieni na wprowadzenie na rynek nowego modelu CFI-1200.

READ  Pokonaj systemy śledzenia kandydatów z 88% rabatem na to najlepiej oceniane narzędzie do tworzenia CV

Obie wersje PS5 wykazały niemal liniowy wzorzec utraty wagi w mniej niż dwa lata na rynku. Jeśli te trendy utrzymają się w tym samym tempie, wersja napędowa PS5 będzie ważyć dokładnie zero funtów 31 sierpnia 2034 r., a wersja cyfrowa osiągnie stan nieważkości 20 marca 2035 r. Szczerze mówiąc, nie widzimy powodu, aby wątpić w ostateczną blokadę. darmowe wydanie PS5 we właściwym czasie.