Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Śmierć „człowieka otchłani” Amazonki, ostatniego z jego plemienia

Uważa się, że jest ostatnim z jego klanu, ponieważ był narażony na ataki na swoją ziemię i śmierć przyjaciół i rodziny w ich kraju Amazonka Strona główna.

Teraz on sam umarł, jego kultura i język są stracone, Raporty opiekuna.

Znany po prostu jako Indio do Buraco – oryginalny człowiek z dołu – od czasu, gdy spędził trzymanie się poza zasięgiem wzroku w wykopanych przez siebie dołach, mężczyzna odmawia wszelkich prób kontaktu, podarunków z jedzeniem lub przyborami, odkąd został zauważony przez władze w latach 90. .

Marcelo dos Santos, który monitorował mężczyznę dla rdzennej fundacji brazylijskiej Funai, powiedział Guardianowi, że uważa się, że jego plemię zostało zabite przez nielegalnych ranczerów w latach 80., którzy wypuścili trutkę na szczury.

Znany po prostu jako Indio do Buraco – pierwotny człowiek z dołów – od czasu, gdy przebywał poza zasięgiem wzroku w wykopanych przez siebie dołach, odmawiał wszelkich prób kontaktu, prezentów w postaci jedzenia czy narzędzi.

dostarczony

Znany po prostu jako Indio do Buraco – pierwotny człowiek z dołów – od czasu, gdy przebywał poza zasięgiem wzroku w wykopanych przez siebie dołach, odmawiał wszelkich prób kontaktu, prezentów w postaci jedzenia czy narzędzi.

Czytaj więcej:
* Jak miejscowy ekspert stał się „większym celem” wśród nielegalnych połowów w Amazonii
* Zwłoki związane z drzewami znalezione w poszukiwaniu brytyjskiego dziennikarza i rdzennego eksperta w Amazonii
* Naukowcy byli zdumieni, gdy z zarośli Amazonki wyłoniły się „ogromne” zaginione miasta

Dos Santos powiedział, że mężczyzna nie ufał nikomu, ponieważ „przeżył wiele traumatycznych doświadczeń z osobami nierdzennymi”.

Ciało mężczyzny zostało znalezione w hamaku przez innego urzędnika organizacji. Uważano, że miał około 60 lat.

The Guardian donosi, że mógł zdać sobie sprawę, że umiera, ponieważ ułożył wokół niego kolorowe pióra.

Niewiele wiadomo na temat aż 30 grup ludzi, o których wiadomo, że żyją w amazońskiej dżungli, ale tubylcze plemiona coraz częściej mierzą się z zagrożeniami dla swoich ziem poprzez Nielegalne najazdy.

READ  Konflikt między Rosją a Ukrainą wpływa na gospodarki Pacyfiku - Akademia Uniwersytetu Południowego Pacyfiku