Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Skarb Państwa zarabia dodatkowe 12 miliardów funtów, ponieważ podatki od zapasów uderzają w najlepiej zarabiających

Stanowiło to część ukrytego nalotu podatkowego, który usidlił robotników Zamrożenie ulg osobistych na sześć lat i podwyższenie progów podatkowych do 2028 r.

Oczekuje się, że do 2028 r. przyniesie to Skarbowi Państwa dodatkowe 26 miliardów funtów rocznie, ale będzie jeszcze wyższe, jeśli płace będą nadal rosły.

Stało się tak, gdy Biuro Bilansowe przyznało, że na początku 2022 r. „znacznie zaniżyło inflację”, a także ożywienie gospodarki po Covid.

To wyjaśnia „dużą część naszego przeszacowania 108,6 miliardów funtów pożyczek w latach 2021–2022”, co było „dopiero drugą różnicą w wartościach bezwzględnych w stosunku do niedoszacowania 258 miliardów funtów pożyczek w naszej marcowej prognozie przed pandemią”. wyjaśniono w sekretariacie. (marzec) 2020 na rok 2020-21″.

Zauważono również, że lokalne dochody z podatku od osób prawnych były o 23,1 miliarda funtów – czyli o 58,6% – wyższe niż oczekiwano w latach 2021-22 w porównaniu z prognozą z marca 2021 roku.

OBR powiedział, że „kilka stosunkowo bogatych w podatki sektorów gospodarki” i „bardzo duże firmy” były odpowiedzialne za lepsze niż oczekiwano wyniki, przy czym firmy z zyskami powyżej 20 milionów funtów wyjaśniały około 18 miliardów funtów przekroczenia.

Pan Hunt będzie Korporacje dotknięte sześciopunktową podwyżką stawki podatku od osób prawnych od kwietnia.

Gwałtowne podniesienie stopy „nie było pozbawione ryzyka” – powiedział Carl Emerson, wicedyrektor Instytutu Studiów Podatkowych.

Dodał: „Oczywiście wpłynie to na niektóre decyzje inwestycyjne, co moim zdaniem oznacza w perspektywie średnioterminowej, że prawdopodobnie nie wzrośnie w krótkim okresie, ponieważ w coraz większym stopniu będzie to skutkować opodatkowaniem nowych inwestycji, a nie tych, które już zostały zarobione. „.”

Dane HMRC pokazują, że ponad 60% wzrostu dochodów w ubiegłym roku podatkowym pochodziło z sektorów bankowego, usług profesjonalnych i handlu detalicznego, które „tradycyjnie były dużymi płatnikami podatków od przedsiębiorstw i osiągały lepsze wyniki niż cała gospodarka w okresie pandemia”.

READ  Szef związku kolejowego spodziewa się, że strajki rozszerzą się na więcej sektorów, ponieważ Grant Shapps oskarża RMT o „strzelanie” podczas strajków | wiadomości o polityce

Z drugiej strony Biuro Bilansowe stwierdziło, że „niektóre sektory najbardziej dotknięte pandemią, takie jak hotelarstwo oraz sztuka i rozrywka, nie były dużymi podatnikami korporacyjnymi przed pandemią. Nasza prognoza na marzec 2021 r. nie przewidywała odpowiednio tych zmian sektorowych”.