Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

SK Innovation otwiera pierwszą polską fabrykę materiałów akumulatorowych


Firma SK IE Technology (SKIET) oficjalnie otworzyła po raz pierwszy w Polsce cztery planowane zakłady produkcyjne separatorów do stosowania w akumulatorach samochodów elektrycznych. Spółka zależna południowokoreańskiego producenta ogniw akumulatorowych SK Innovation planuje rozpocząć tam produkcję w tym roku.

Oczekuje się, że pierwsza w Polsce fabryka separatorów będzie posiadać 340 milionów metrów kwadratowych folii separatora rocznie. Testy są obecnie w toku, ale masowa produkcja ma zostać wznowiona w pierwszym polskim zakładzie SKIET w czwartym kwartale. Separatory Elementy akumulatorów litowo-jonowych – jak sama nazwa wskazuje – oddzielają katodę od bieguna dodatniego. W ten sposób zapobiega kontaktowi między elektrodami, co prowadzi do zwarcia, podczas gdy jony litu swobodnie przemieszczają się między elektrodami. SKIET specjalizuje się w separatorach procesów mokrych. Istnieją również separatory suchego procesu, których metoda produkcji jest odpowiednio zróżnicowana.

Zapowiadane przez SKIET cztery zakłady powstaną na Śląsku. Uruchomienie drugiej elektrowni zaplanowano na pierwszy kwartał 2023 roku. Ta południowokoreańska firma oferuje również roczną zdolność produkcyjną 340 milionów metrów kwadratowych. 3 i 4 rośliny Zapowiedziany na wiosnę, będzie duży i może wyprodukować 430 milionów metrów kwadratowych separatorów rocznie. Prowizja zaplanowana jest na „IV kwartał 2023 – II kwartał 2024”. Inwestycja w te dwa ostatnie wygrała 1,13 biliona, co równa się około 850 mln euro.

Przemawiając podczas otwarcia pierwszego zakładu, Rho Jae-sok, dyrektor generalny i prezes SK IE Technology, skomentował: „Działanie pierwszego europejskiego zakładu sprawiło, że firma stała się pierwszym producentem separatorów akumulatorów w Europie. wkład w rewitalizację globalnego rynku pojazdów elektrycznych. „I otrzymaliśmy już kilka zamówień, zakupiono już pełną wstępną wersję czterech fabryk.

Pierwszym adresem dystrybucji był Team SK On, nowy dział baterii grupy Odłączono od południowokoreańskiego producenta ogniw akumulatorowych SK Innovation 1 października. Ma już w Polsce dwie fabryki ogniw (drugi zakład na Komorach jest jeszcze w budowie) i pod koniec stycznia ogłosił powstanie trzeciej fabryki ogniw w Ivansa. Prawdopodobnie separatory zostaną tam bezpośrednio zintegrowane z produkcją komórek.

READ  Syryjczyk zabity na polskiej granicy na Białorusi | Polska

SK IE Technology w Polsce spodziewa się teraz całkowitej produkcji 1,54 miliarda metrów kwadratowych folii separatora, a oddział SK w Korei ma już zdolność produkcyjną 530 milionów metrów kwadratowych rocznie. Fabryka została otwarta w listopadzie 2020 roku w Changzhou w Chinach (pierwsza fabryka SKIET poza Koreą) i dodała kolejne 340 milionów metrów kwadratowych. W Chinach w przygotowaniu jest jednak więcej zakładów, ale każdy z nich jest nieco mniejszy i ma 170 milionów metrów kwadratowych. Jeśli nie zostaną dodane ani rozbudowane żadne kolejne zakłady, SK IET będzie miał pojemność 2,75 miliarda metrów kwadratowych, kiedy zacznie działać w Polsce w 2024 roku.

skinnonews.com