Siódemki: drużyny z Nowej Zelandii awansują do półfinałów Mistrzostw Świata

Próba przebicia się przez irlandzką obronę w ćwierćfinale Mistrzostw Świata przez napastnika Nowej Zelandii, Nialla Williamsa.

Halden Krogh / BackpagePix / Photosport

Kobiety Black Fern i All Black Sevens mężczyzn zakwalifikowały się do półfinałów Pucharu Świata w Kapsztadzie.

Portia Woodman była wśród strzelców, gdy Black Ferns pokonało Irlandię 28:0 w ćwierćfinale w sobotę (niedzielny poranek czasu nowozelandzkiego).

Shirai Kaka, Niall Williams i Alina Sayle również się rozproszyli, podczas gdy Risei Puri Lynn (3) i Tneka Willison odcięli transfery.

Zwycięstwo mistrzów olimpijskich nie budziło wątpliwości po tym, jak Williams strzelił gola w drugiej minucie i prowadził 7-0 pod koniec pierwszej połowy.

* Kapitan Blacks Ferns Sevens Sarah Herini nie może się doczekać Pucharu Świata: „Uwielbiam wielkie chwile”

The Black Ferns zbuntowali się trzema próbami w drugiej połowie, aby zarezerwować miejsce w półfinale o 22.07 w niedzielę (czasu nowozelandzkiego) przeciwko Francji, która pokonała Fidżi 19-14 w ćwierćfinale. Australia również awansowała po miażdżącym zwycięstwie 31-5 nad Anglią. Zmierzą się ze Stanami Zjednoczonymi, które utrzymały Kanadę 10-7 w ćwierćfinale derby Ameryki Północnej.

All Black Sevens Clarka Laidlawa miały mocniejszy mecz ćwierćfinałowy z Argentyną, wygrywając 12-5.

Argentyńczyk Franco Rossetto nie trafia w wślizg, a Nowozelandczyk Moses Leo unika próby.

Argentyna otworzyła wynik próbą Niemca Schulza w trzeciej minucie.

Jednak próba Scotta Curry’ego, odwrócona przez Aquilę Rokuleswę, dwie minuty później dała Nowej Zelandii prowadzenie 7-5 pod koniec pierwszej połowy.

Moses Liu zakończył zwycięstwo dwie minuty po przerwie.

Półfinałowy mecz Nowej Zelandii odbędzie się w niedzielę o 22:35 (czasu nowozelandzkiego) z Irlandią, która pokonała RPA 24-14.

READ  Rozpoczyna się polski proces w chińskiej walizce szpiegowskiej Huawei

W ćwierćfinałach pozostałych mężczyzn Fidżi pokonało Samoa 21-7, Australia pokonała Francję 14-5, a Irlandia była gotowa zmierzyć się z RPA w ostatniej konfrontacji.