Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Singapur uruchamia centrum badań nad demencją

Aby lepiej zrozumieć, jak rozwija się demencja u Azjatów i promować nowe strategie, które pewnego dnia pomogą przewidzieć i opóźnić postęp choroby, Nanyang Technological University Singapore (NTU Singapore) uruchomił Centrum Badań nad Demencją (Singapur).

Centrum Badawcze w Lee Kong Qian School of Medicine NTU w Singapurze (LKCMedicine) będzie współpracować z tamtejszymi szpitalami w celu rekrutacji 1500 pacjentów z łagodnymi zaburzeniami poznawczymi, pierwszym stadium demencji, aby rzucić światło na „demencję azjatycką” i uchwycić zmiany w mózgu . zanim zacznie się demencja.

Oprócz tego rozszerzonego pięcioletniego badania – Biomarkers and Cognitive Impairment Study (BioCIS), centrum badawcze będzie również współpracować z informatykami i inżynierami mechanikami z NTU w celu opracowania rozwiązań diagnostycznych wspomaganych sztuczną inteligencją, takich jak obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI). . Aby pomóc klinicystom dokładnie przewidzieć lub ocenić postęp demencji.

Centrum badawcze jest kierowane przez jego dyrektora, profesora nadzwyczajnego NTU LKCMedicine Neuroscience Nagandran Kandya. Zespołowi doradza panel renomowanych neuronaukowców z Kanady, Australii i Wielkiej Brytanii.

READ  NASA rozpoczyna dwie fascynujące misje na Wenus w nadziei, że dowie się, czy nadaje się ona do zamieszkania jak Ziemia – i jak stała się piekielną dziurą