Singapore Sevens: Nowozelandczycy zakradają się do domu przeciwko Argentynie w rewanżu

Spóźnione chybienie karne przez Argentynę pomogło zawodnikom Nowej Zelandii powrócić na sobotnie Mistrzostwa Świata Siódemek w Singapurze.

Kapitan Sam Dixon i jego drużyna pokonali Argentynę 12-10 w pierwszym meczu grupy C, a Nowozelandczycy zadebiutowali w serii 2021-22 z powodu Covid-19.

Awansując się 12:5 na koniec pierwszej połowy, Nowa Zelandia przegrywała w rozpaczliwym finale dla brązowej medalistki olimpijskiej Argentyny.

Argentyńczyk Rodrigo Isgro strzelił bramkę przeciwko Reaganowi Ware'owi z Nowej Zelandii w meczu grupowym w Singapurze.

Młody Taek Lim / Getty Images

Argentyńczyk Rodrigo Isgro strzelił bramkę przeciwko Reaganowi Ware’owi z Nowej Zelandii w meczu grupowym w Singapurze.

Ich postępy wyglądały na chwiejne w ostatniej minucie, kiedy Dixon został ukarany i sfaulowany za spóźniony atak u jego boku dwoma punktami.

Ale Argentyna, mając indywidualną przewagę, wykonała rzadki rzut karny z prawie 30 metrów i spróbowała wykonać rzut karny szeroko, by Dixon i jego zawodnicy odetchnęli z ulgą.

Kapitan otworzył konto Nowej Zelandii próbą po dobrej pracy w przygotowaniach od szybkiego Joe Webbera, po tym jak Argentyna strzeliła gola wcześnie przez Luciano Gonzaleza.

Nowa Zelandia objęła prowadzenie, gdy Moses Liu – jeden z pięciu nowych graczy w drużynie – ścigał się, aby zdobyć bramkę po dobrym obrocie akcji pod koniec pierwszej połowy.

Argentyna odpowiedziała wkrótce po pierwszej połowie, aby zmniejszyć dystans, a dyscyplina Nowej Zelandii została ponownie przetestowana, gdy Andrew Kniustab został ukarany za atak bez broni.

Ostatnim razem, gdy obie drużyny spotkały się, na zeszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Tokio, Nowa Zelandia wygrała 35-14 w puli na drodze do srebra, kiedy w finale przegrała z Fidżi.

A Scott Curry i Tim Mickelson z Nowej Zelandii, którzy opuścili linię frontu, również zmierzą się ze Szkocją i Walią, aby zakończyć pierwszy dzień.