Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sfrustrowany trener Crusaders Scott Robertson podpalił stadion

Scott Robertson nie tylko przykręcił śrubę swoim zawodnikom przed meczem półfinałowym Pacific Super Rugby przeciwko Chiefs w Christchurch w piątek.

Trener Crusaders, Robertson, również przekazał emocjonalną wiadomość przywódcom miasta po tym, jak ujawnił, że eksplozja kosztów o 150 milionów dolarów podniosłaby cenę nowego stadionu do 683 milionów dolarów.

Najnowsze dane wywołały debatę na temat tego, czy nadal warto budować nowy kryty stadion na 30 000 miejsc w CBD, aby opinia publiczna miała wpływ na to, czy Rada Miasta Christchurch powinna wydać dodatkowe 150 milionów dolarów.

Trener Crusaders Scott Robertson: "Dziadkowie i małe dzieci pewnie teraz nie przychodzą na stadion, jest za zimno.  ''

Joe Allison / Getty Images

Trener Crusaders Scott Robertson: „Dziadkowie i małe dzieci prawdopodobnie nie przychodzą teraz na boisko, jest za zimno”.

Po obejrzeniu, jak krzyżowcy pokonują Queensland Reds 37-15 podczas kolejnej lodowatej nocy na stadionie Orangetheory w Addington w piątek wieczorem, konstrukcji zbudowanej jako „tymczasowe” rozwiązanie w 2012 roku po trzęsieniach ziemi, Robertson wezwał decydentów, by byli „odważni” i zgodzili się do prac nad nowym stadionem w sercu Christchurch.

Czytaj więcej:
* „Nie było nas”: trener Crusaders Scott Robertson stawia zespół w stan gotowości
* Super Rugby Talking Points: Moana Pacifica nie jest łatwą porażką, której wielu się spodziewało
* Super Rugby: Krzyżowcy wykopują bolesne wspomnienia dekadę po przegranej w 2011 roku

„Wcale nie jestem zwierzęciem politycznym, ale muszę coś powiedzieć, bo znam wielu ludzi, którym bardzo zależy na tym mieście…”. powiedział Robertson.

Żegnając się z potężnym tłumem, wielu z nich ubranych tak, jakby po zwycięstwie krzyżowców spędzili dwie godziny uwięzieni w zaśnieżonej jaskini, Robertson nie mógł ukryć swojej frustracji.

Kiedy w 2017 roku został mianowany trenerem czołowej drużyny sportowej Upper South Island, odważył się marzyć, że pewnego dnia będzie mógł oglądać grę Crusaders w nowym obiekcie.

Nic bardziej mylnego. Na końcu tunelu nadal nie ma światła.

Po wyczyszczeniu w połowie pustych trybun w ćwierćfinale Robertson był w stanie zrozumieć, dlaczego ludzie niechętnie odwiedzają stadion w Addington.

„Może dziadkowie i małe dzieci nie przychodzą teraz na stadion, jest za zimno”.

Rosnące koszty materiałów i trudności w łańcuchu dostaw przyczyniły się do eksplozji budżetu, a wielu płatników cen w mieście zastanawiało się, kiedy i czy dostaną nowoczesne boisko.

Trener Crusaders Scott Robertson rozmawia z trenerem Queensland Reds, Bradem Thornem przed ćwierćfinałami.

Joe Allison / Getty Images

Trener Crusaders Scott Robertson rozmawia z trenerem Queensland Reds, Bradem Thornem przed ćwierćfinałami.

Robertson powiedział, że Crusaders byli wdzięczni za grę w Addington, ale zapytał, czy mieszkańcy Christchurch dostają surową umowę od decydentów.

„Musimy zbudować serce miasta. Jest tam, gdzie tego potrzebujemy. Przywódcy muszą być odważni. A jeśli nie zrobimy tego teraz, będziemy spędzać czas jako ludzie i pokolenie, aby zająć kolejny okres czasu ”.

Sam Whitelock jest jedynym zawodowym graczem rugby Canterbury, który grał w Lancaster Park, który podniósł się po trzęsieniach ziemi.

Chociaż Robertson przyznaje, że niektórzy obywatele nie chcą nowego stadionu, powiedział, że głupio byłoby czekać: „Ludzie tego chcą, dwoje ludzi może tego nie chcieć… ale nie powinni nas powstrzymywać”.

Po doprowadzeniu Crusaders do pięciu tytułów podczas swojej kadencji, Robertson rzadko był krytykowany. Jednak wypowiadając się publicznie o tej kontrowersyjnej kwestii, prawdopodobnie Paweł zostanie poklepany po plecach.

Jednak, jak każdy, kto uczestniczy w wydarzeniach na stadionie Orangetheury, wie, co powinni pomyśleć odwiedzający, patrząc na starożytny obiekt. I to nie jest darmowe.

Tymczasem Crusaders będą musieli wprowadzić nowego skrzydłowego na otwartej stronie w półfinale po tym, jak All Black Ethan Blackadder doznał poważnej kontuzji barku przed the Reds. Oczekuje się, że zastąpi go Tom Christie.

Krzyżowcy potwierdzą w środę wieczorem.

Otwarty skrzydłowy Ethan Blackader doznał kontuzji barku podczas zwycięstwa Crusaders 37-15 nad The Reds w ćwierćfinale.

Joe Allison / Getty Images

Otwarty skrzydłowy Ethan Blackader doznał kontuzji barku podczas zwycięstwa Crusaders 37-15 nad The Reds w ćwierćfinale.

Pijaństwo krzyżowców było ogromne, a kiedy ich atak kliknął, osiągnęli wielkie zyski w ostatniej kwarcie. Jednak Robertson oczekuje poprawy.

„Kilka razy przekraczaliśmy granicę lub przestaliśmy biec. Odebraliśmy kilka trafień. Dużo zarabiamy, ale musimy po prostu to dokończyć”.

„Ale upewnij się również, że zachowujemy etykę pracy, z dala od piłki, tak samo energicznie jak my. Więc to wszystko dla nas.”

READ  Dlaczego po 36 latach Ristorante Genovese zostaje zamknięte w Orange - Orange County Register