Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Sezon kalafiorowy w Polsce rozpoczął się bez zwłoki”

W Polsce zaczyna się sezon kalafiorowy, a popyt od samego początku wydaje się spory. Ponieważ Polska gości dużą liczbę ukraińskich uchodźców, popyt wewnętrzny jest wyższy niż zwykle, a także zainteresowanie na poziomie międzynarodowym.

Jak mówi Kornelia Lewikowska, kierownik zakupów polskiej firmy eksportowej warzyw Green Best, polscy eksporterzy kalafiorów zdążyli na czas rozpocząć sezon: „Tegoroczny sezon kalafiorowy rozpoczął się w Polsce bez zwłoki. Nowe zbiory zarówno kapusty białej, jak i brokułów dobra jakość w tym roku. rok. Moim zdaniem jedyną przeszkodą w tegorocznych zbiorach może być susza na polach. Rolnicy twierdzą, że deszcz jest potrzebny do idealnego sezonu.”

Łuikowska wyjaśnia, że ​​skoro wielu Ukraińców uciekło do Polski od początku rosyjskiej inwazji, istnieje duże zapotrzebowanie na kalafior lokalny. „Wojna na Ukrainie na pewno wpłynie na polski rynek warzywny, bo wielu Ukraińców przyjechało do Polski, a to zwiększy popyt na żywność w Polsce. Z tego co zauważyłem, zainteresowanie brokułami jest bardzo duże, jak również na arenie międzynarodowej Powoli zaczęliśmy eksportować brokuły, które mamy, ale cena w Polsce i Holandii jest w tej chwili podobna.”

Sezon kalafiorowy w Polsce dopiero się rozpoczął, ale oczekuje się, że niedługo nabierze tempa: „Chociaż teraz zaczynamy powoli, spodziewam się, że za kilka tygodni eksport kalafiorów będzie w pełnym rozkwicie, a szybsze tempo eksportu powinno trwać do Listopad czyli koniec sezonu. Lewikowska podsumowuje.

po więcej informacji:
Kornelia Łukowska
Najlepszy zielony
Telefon komórkowy: +48 737602848
Email: [email protected]
www.greenbest.pl

READ  Poland Tour - Essential Racing Preview